Snimanje bez kompa?

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Snimanje bez kompa?

Post by Randy » 28 Nov 2010, 22:28

Dakle problem je sledeci.Imam neki stari komp sa losom zvucnom.Kad u njega ukljucim gitaru dobijem jako izdigitalizovan zvuk.Pokusam s mikrofonom da snimim susti(i el. i akusticna).Mislio sam da kupim nesto za snimanje a da ne ide u komp.Nasao sam one snimace mp3/wav ali su po 160e ,a to mi je puno.Mislio sam da u liniju ili radio ukljucim mikrofon i snimam na kasetu.Posle spojim kabelom ulaz za slusalice na liniji i komp i tako prebacim.Jel imate bolju varijantu?

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Snimanje bez kompa?

Post by andrej] » 29 Nov 2010, 01:36

heh, to ja radim. imam stari kasetofon sa electret mikrofonom koji zvuci iznenadjujuce dobro, bolje nego HD kamera od skoro 1000e (snimao sam nesto bio uporedo), jos ima limiting, uzivancija. mada, ta varijanta briljira tek kad se snima ceo bend, mada ni ovako, kuci, nije los snimak, naprotiv. samo, izvuci kapsulu mikrofona van kasetofona i okaci je na zice od punog bakra, da mozes da manevrsises njome (glavni razlog je da se izbegne mehanicka buka transporta od kasetofona). moj kasetofon je tensai iz 80ih i radi cak i na baterije (gomilu velikih).

evo kako zvuci kad se snima ceo bend, u klubu. ovo sam qteru (jedan bend iz podgorice) snimao pre par godina.

Qtera - Pure Elektrik Pretty Eclectic at Switch, 24.10.2008.
http://sharebee.com/8289fb7d (megaupload link radi)

Unplugged svirka Qtere povodom 10 godina postojanja u kafeu Berlin 24.10.2008.
http://sharebee.com/55734fe9 (megaupload link radi)

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Snimanje bez kompa?

Post by Randy » 29 Nov 2010, 11:46

A preko kojeg programa prebacis na komp?
I da li kabal ukljucis u line in ili tamo za mikrofon?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Snimanje bez kompa?

Post by dejankuki » 29 Nov 2010, 12:19

Sem "zastarelom" tehnikom koja nije bas pouzdana, nema drugog nacina. Jedino mozes necim ovakvim..


http://www.thomann.de/gb/cat.html?gf=mu ... ios&oa=pra

Sve sprave uglavnom imaju USB kojim prebacujes sve snimljeno i smiksano u komp kao stereo kanal... sve ispod toga je veoma nezgodno, jer postoji mnogo parametara koji mogu da uticu na krajnji zvuk i kvalitet.

Naravno, najprostija varijanta je neki mp3 snimac (tipa telefon ili mp3 player ili diktafon ovi noviji ) i njima da snimis izvor zvuka. Ali, oni imaju kondenzatorske mikrofone koji hvataju SVE u okolini... kao uostalom i kasetofoni.

Ubadanje prostog kabla u stub i snimanje na kaseti nosi degradaciju u smislu kvaliteta trake, brzine i postojanosti toka trake, sum, krcanje.. i miliJon drugih stvari..


Za najosnovnije preporucujem http://www.thomann.de/gb/search_dir.htm ... 150&oa=pra Line6 trackback ili Zoom H-1, doduse i Alesis dolazi u obzir...


A za solidno snimanje, miksanje i obradu..

http://www.thomann.de/gb/zoom_mrs_8sd.htm
ili

http://www.thomann.de/gb/boss_br800.htm



nista manje - nista vise...


jbga! :nixweiss:




GDE SU SMAJLIJI.... odje treba doci onaj sto sleze ramenima...

Edit, jedva ga nadjoh!!!

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Snimanje bez kompa?

Post by andrej] » 29 Nov 2010, 13:17

prikopcas na line in, pustis i snimis na kompu. pomocu sound forgea.

mp3 playeri, telefoni i slicne radosti po pravilu nemaju kondenzatorski mikrofon, nego jeftini dinamicki. zato i zvuce onako kako zvuce. inace, kapsula iz kasetofona nije omnidirekciona. nekako je usmerena, to treba pogledati u datasheetu. inace, te kapsulice su par evra.

nisam dzabe okacio one snimke, cujte kako funkcionishe kasetofon. nikada nisam imao problema sa kasetofonom, a ima bolji zvuk od svih telefona (mnogo bolji), mp3 plejera (mnogo bolji), sd kamera (dosta bolji) i cak jedne HD kamere od skoro 1000e (malo bolji, prirodniji).

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Snimanje bez kompa?

Post by Randy » 29 Nov 2010, 21:58

Jel snimas na prazne ''nove'' kasete ili presnimavas preko Lepe Brene i Sabana Saulica :D ?

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Snimanje bez kompa?

Post by Randy » 03 Dec 2010, 22:13

gde da nadjem bakarnu zicu ili iz cega da izvadim?

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Snimanje bez kompa?

Post by Dersu Uzala » 03 Dec 2010, 22:32

Jel to onaj vic iz Tesle?

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Snimanje bez kompa?

Post by Randy » 03 Dec 2010, 22:51

kakav vic?
ovo pitam stvarno.jel mogu iz nekog starog uredjaja da izvadim bakaranu zicu?

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Snimanje bez kompa?

Post by Solomon » 03 Dec 2010, 23:38

pa koje debljine, za sta ti treba ?

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Snimanje bez kompa?

Post by Randy » 03 Dec 2010, 23:48

za snimanje akusticne,elektricne,sta mi padne na pamet. andrej] je napisao da zicu na mikrofonu u radiu zamenim da bude od punog bakra pa pitam ako mogu iz nekog starog uredjaja.a ako ne mogu,gde da kupim(iz novog sada sam)?

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Snimanje bez kompa?

Post by andrej] » 04 Dec 2010, 00:11

hmm, bilo kakva puna bakarna ce raditi, samo da njome mozes da kontrolises poziciju mikrofona, savijanjem. takve zice se generalno koriste za ugradnju u zidove, tako da bi bilo kakva zica za zidne instalacije funkcionisala (za struju, telefonska parica, utp kabl zidni,...). trebalo bi da je ima bilo gde gde se prodaju te gluposti za instalacije, ja sam svoju drpio iz skole.

a, inace, presnimavam stare kasete. imam paket vrhunskih novih koje cuvam za multitrack snimanje na tascam midistudiu 688, kad ga napravim. imam zescu kolekciju shabana, shemse, baje malog knindze i slicnih umetnika, pokupio od drugova kojima nisu trebale.

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Snimanje bez kompa?

Post by cccira » 04 Dec 2010, 01:25

Bas juce sam razgledao po netu cene usb/firewire audio interfejsa kako bih uz skoriju nabavku nekog malo potentnijeg laptopa mogao da snimim kondenzatorom bubanj... i zakljucio da treba puno novaca, cak i uz prodaju mog emu 0404 pci interfejsa.
... I onda veceras overih ovu temu. Pa reko' da vam se zahvalim :ziveli:

Ovi portabilni snimaci su odlicna stvar mada cu prvo da probam jos jedan mali workaround. Drug iz benda ima prilicno kvalitetan diktafon (a tehnologija dodje na isto, jelte) koji ima konektor za eksterni mikrofon tako da cemo u toku sledece nedelje pokusati da povezemo sledeci lanac: kondenzatorski mikrofon (AT 0202) u preamp (studio projects vtb1) pa to u diktafon. Javljam rezultate i kacim (nadam se) relevantan snimak :ziveli:

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Snimanje bez kompa?

Post by Dersu Uzala » 04 Dec 2010, 02:20

Vic iz Tesle (i svake srednje elektrotehnicke skole, cenim):

"E, ortak, imas jedno pola metra bakarne zice?"

"Nemam. Sto a sta ce ti?"

"Kate budem hebao da se ne treses, da imas uzemljenje."

:mrgreen:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Snimanje bez kompa?

Post by dejankuki » 04 Dec 2010, 11:30

OR "Da te uzemljim pa kad te hebem da ne krcis zbog smetnji"

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest