Tapco miksete

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Tapco miksete

Post by malisha » 18 Dec 2010, 17:58

Pozdrav drugari, da li neko zna gde (da li uopste) imaju da se kupe Tapco miksete? Znam da ih je godinama bilo u Sky musicu, ali kada sam se cuo sa njima, oni su rekli da ih nece uvoziti vise, a onda mi preporucili neku Korgovu spravu :grummel_2: :). Zna li ko :D ?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Tapco miksete

Post by Rocket Roll » 19 Dec 2010, 17:17

Što ih je bilo - bilo ih je, više se ne uvoze. U sličnom cenovnom rangu ti ostaje Behringer - Xenyx serija radi isto, ako ne i bolje, nego male Tapco miksete.

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: Tapco miksete

Post by malisha » 19 Dec 2010, 19:32

Zaista? Steta, one su mi bas delovale kao bang for the buck - dva ortaka imaju, jedan S5, a drugi S8, i rade fenomenalno...
U potrazi sam za malom (i sto jeftinijom) miksetom... Ideja je bila da kupim neku bas malu, sa recimo jednim mic ulazom, cisto da bih mogao snimati bas preko DI-ja (kasnije bi uzimao neki 2ch interface za koji bi odresio kesu...). Islo bi (Yamaha BB414 => Trace Elliot AH200 => mikseta => Behringer UCA200 (do koga sam dosao sasvim slucajno :D, i savrseno mi sluzi, sto za pustanje muzike s vremena na vreme, sto za pustanje matrica (sa bendom radim trip-hop) pa tu ima svega).

To je vec druga Behringer sprava koja mi radi vise nego odlicno, ali sam se nagledao pokvarenih behringera pa se iskreno plasim :D

Okej, Behringer je jedna opcija. Da li ima jos nesto zanimljivo do 60e, 70e?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Tapco miksete

Post by Rocket Roll » 19 Dec 2010, 21:17

Ima svašta nešto u ALCProu, ali sve se u tom cenovnom rangu svodi na isto - ne postoji ništa što bi se, koliko ja znam, bitno isticalo. Ako pojuriš polovne miksete, mogao bi da upecaš neku Yamahu sa četiri kanala, i to bi bio veliki napredak - ali postavlja se pitanje u kakvom je stanju.

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: Tapco miksete

Post by Шмајсер » 19 Dec 2010, 21:31

aj да искористим мало и да украдем тему док је активна (извини колега :D )
која би миксета била добра за снимање бенда којег чине рецимо 2 гитаре, бас , бубањ и два микрофона за вокал. бубањ би се снимао са не више од 4 микрофона. колико би требало улаза итд... или да се ради инструментално снимање, па посебно вокали.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Tapco miksete

Post by Rocket Roll » 19 Dec 2010, 21:58

Na šta bi se to snimalo? Višekanalne kartice koštaju mnogo više od višekanalnih mikseta. Dva mono kanala su maksimum koji možeš da dobiješ sa "standardnim" zvučnim karticama.

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: Tapco miksete

Post by malisha » 19 Dec 2010, 23:31

Ako zelis da snimis bend i da posle toga obradjujes svaku traku ponaosob, treba ti ili mikseta sa dovoljno ulaza i izlaza (u ovom slucaju 9) i zvucna kartica koja podrzava isti taj broj ulaza, ili audio interfejs sa dovoljno inputa . Kod vecine tih mikseta imas samo stereo izlaz. Sa druge strane ako imas stereo zvucnu, mogao bi da kupis miksetu sa dovoljno ulaza, i da snimis svoj bend, ali nakon snimanja, ne bi mogao pojedinacno da ih obradjujes jer bi imao samo 1 stereo kanal.

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: Tapco miksete

Post by Шмајсер » 20 Dec 2010, 01:10

ааааа
хвала :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest