Alesis iO2 Express

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Alesis iO2 Express

Post by dejankuki » 22 Feb 2011, 19:27

E super da je sve proradilo, ..

nego, 2 ms.. jel ti to sadasnje kasnjenje ili sa ovom drajverom.. ako je sadasnje.. mozda zbog toga imas to sustanje.. mozda treba da maaalkice povecas buffer. npr na 10-tak milisekundi. ne vise.. i to je dovoljno..

shomsy_lost
Posts: 11
Joined: 31 Jan 2011, 09:45

Re: Alesis iO2 Express

Post by shomsy_lost » 12 Apr 2011, 11:59

Pozdrav,

Evo jedan upgrade !

Uzeo sam novi komp pre neki dan, tacnije nesto od komponenata ! \m/
AMD Phenom II X4 955
Kingston 4Gb DDR3 na 1333 (u jednom modulu)
MSI - neku prosecnu plocu, srednja klasa, sasvim zadovoljavajuca

Alesis IO2 Express radi besprekorno !!! Plug and play baby !

Nema latencije (nikad je nije ni bilo) i sto je najbitnije - nema ni db suma !
Tako da moja potpuna preporuka za ovaj interface !!! Uz bilo koji najjeftinji Dual Core ce ovo sljakati bez problema, na matorim masinama se kose drajveri u sistemski usb smaraci .. to verovatno i moze da se sredi (ili ne) ali brate .. izludeo sam od white noise-a ! :D
Eventualno,teorijski vrlo malo suma, meni licno neprimetnog, jer sam lenj i nikako da kupim balansirani kabal :D

Instalirao sam Win7 SP1 64bit, sljaka samo tako .. Nemaju bas svi programi 64bitnu podrsku ali se snalazim nekako ..
Postoji program files za 32bitne i program files za 64bitne programe-sto me je jako odusevilo, jer nemam Nuendo 64bit ! A i za hrabre momke, mislim da ne postoji krek za 64bit verziju, i nikad nisam video da postoji neki 64bitni krek, verujem da gresim !

Tako da sam instalirao Nuendo 4.3 32bitnu verziju, prepoznaje 32bitne VST-ove.. nisam pokusavao jos da radim sa 64bitnim .. verujem da cu eksperimentisati u skorije vreme :P
Koristim ASIO4ALL driver - volim taj driver jbg

Svi standalone gitarski emulatori rade bez problema, tu jedino koristim Alesis ASIO, testa radi, i sljaka .. :D
..iako je moja omiljena kombinacija LePou + IR

Dakle Alesis sljaka, Nuendo sljaka - snimao sam neki dan ortakov mjetal bend i stigao do 10 kanala a friz nisam takao, osim kad sam vadio pivo :P :P :P
Buffer stoji sve vreme na 512 ..
:)

E sad .. khm ..
Nisam odustao od svoje predhodne Audigy 2 ZS kartice, i dalje mi je u kutiji .. ceka me ..
Pa sam hteo da te pitam ..
Da li bih mogao da koristim Audigija i Alesisa u isto vreme a da nemam nikakvih problema ? :D
Da li bi se drajveri kosili mozda, i pravili nekakav problem ? :)
Moja zamisao je : Da pri snimanju koristim ulaze sa Alesisa a da slusam izlaze sa Audigy-ja !
Licno mi se ne svidja Alesis-ov zvuk .. a verujem da Audigy ima bolji DSP !!!
Da li je to moguce izvesti sa ASIO4ALL driverom, ili postoji neka druga kombinacija, nacin.. ?
U nekom od predhodnih postova sam naveo neke posebne USB ASIO drajvere koji to omogucavaju, ali nemaju podrsku za IO2 .. :) A i neki se placaju :)

Drugo pitanje ..

Razmisljam se da pokusam da nadjem da pazarim MicroLab Solo 2 zvucnike ..
Ajde mi sada raci koliko boje zvuk, kako i kada !?
Kako tacno i zasto ovi zvucnici imaju vaznu ulogu u low budget masteringu ?
Video sam topik na tu temu, vidim da su kvalitetni .. ali Hi Fi .. kao i mnogi drugi .. :)
Ako su stvarno u ulozi nearfield monitora, dopada mi se sto imaju siroku frekfencijsku karakteristiku .. volim te sub bass - ove .. zaista su mi potrebni, pogotovo za ove hi gain produkcije . znas .. :)
E sad me zanima koliko im je ravna zvucna slika ..
Cini mi se da ljudi preteruju, ili mi je prosto neshvatljivo, da su kvalitetniji od Behringer Truth, Alesis aktivnih, Esi 05 koji se daleko vise preporucuju.. tacnije to sam video na Rumskom forumu da ih neki lik uporedjuje sa nekim monitorima u cenovnom rangu od 400 evra ..
Mozda najgluplje pitanje ikada .. Kada bi turio Audigy recimo, da li bi kartica sama po sebi bojila zvuk ?
Kakva je kombinacija za mastering Microlab Solo 2 i Audigy za mastering ?



Hvala unapred !

Pozdrav

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Alesis iO2 Express

Post by dejankuki » 12 Apr 2011, 12:31

Ako si mene pitao, evo da odgovorim...

prvo pitanje, teoretski i prakticno mogu da ti rade obe stvari, i Alesis i Audigy. Jedan namestis in, a drugi za out i sve to sljaka... e sad, da li ce imati nekih problema.. to ne znam... ali mogu da rade zajedno... drug je koristio interfejs za in, a creative live za out i to radelo...

drugo pitanje... koliko boje zvuk... paaa najmanje od svih hi-fi zvucnika.. s tim da imas bass/treble kontrolu i namestis da ti zvuk bude sto anemicniji... po tebi. Zavisi i ge ih i kako postavis. Uz zid ce da se reflektuje malkice vise bass, na razvnom ce da se malkice rasipa zvuk... ali to nije specifikuum microlaba, nego zvucnika uopste... tako da postavi ih na stalcima dovoljno udaljeno od zida... :nixweiss:

Koiko je vazna uloga u masteringu.. paaaa najeftinije resenje za mastering.. zamisli da masterig i uopste muziku radis na onim 3W plastikanerima by genius.. or similar... znaci za nekih 60-tak eura dobices pristojne zvucnike za rad sa muzikom...

SAd, ne znam sto se tice frekventnog opsega tacno i zvucne slike.. neko negde rece da imaju "rupu" negde na visim srednjim, ali zaboravih gde.. oko kog herca... no, nije to nesto straaasno... rekoh rade sasvim ok...

Da li ce bojiti zvuk... i da li je dobitna kombinacija... opet, zavisi od tebe i od tvog umeca i iskustva za rad.. neko miksa i na 5.1 hi fi zvucnicima ili 2.1... i to ume lepo da zvuci, a neko i pored adama i ostalih wow imena ne ume da smiksa ni karaoke kako treba... mislim, razumes...

shomsy_lost
Posts: 11
Joined: 31 Jan 2011, 09:45

Re: Alesis iO2 Express

Post by shomsy_lost » 12 Apr 2011, 13:21

Kapiram ..
Mislio sam na specifikacije uredjaja .. i zvucne i zvucnika .. da li oni deformisu zvuk .. znas .. :)
Video sam da neki lik govori o tome da imaju rupu na visokim srednjim a radi profi mikseve na njima .. ali to je iskustvo jbg .. ja toga imam jako malo .. :)
A izbor ovih zvucnika je bas za low budget pocetak .. videcemo vec dalje sta i kako ..
Kazu da trebaju podesavanja za treble i bass da se drze na 12 sati .. to sam video skoro svugde .. :)
Miks i mastering se uce jbg .. najbolje i najvise na greskama .. tj zapazanjima .. ali svetu nikad ne mozes udovoljiti, a jos teze sebi .. :D
Raduje me da je ovo najjeftinija solucija za mastering .. :)
Sad .. kako naci ove mahere u Srbiji .. izgleda da vise ne uvoze Solo 2 ! Ima solo 2c .. ali imaju manju frek. karakteristiku .. i mnogo skuplji .. ali i doduse i jaci .. :)

Hvala za reply !

hej !

Evo ti nesto sa sajta moje skole pa skini dok je besplatno i okaceno !!!
Jaaako korisna teorija, kazu da je najbolji prirucnik na nasem jeziku !

http://www.viser.edu.rs/avt/predmet_mup.php

Pozdrav

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest