Alesis iO2 Express

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

dejo21
Posts: 22
Joined: 28 Oct 2010, 23:55

Alesis iO2 Express

Post by dejo21 » 31 Jan 2011, 04:05

Trenutno imam pci zvucnu kartu gde pise 24-bit/96kHz fidelity, sad hocu da kupim eksternu na usb, kod nje pise 24-bit Sample Rates 44.1 and 48kHz jedino mi se to neslaze u opisima.Oce uticati to na rad snimanje to sto je ova 48kHz?Inace mi odgovara sto ima ulaz za mic.i kontrolu monitora.Evo..

http://www.alesis.com/io2express

shomsy_lost
Posts: 11
Joined: 31 Jan 2011, 09:45

Re: Alesis iO2 Express

Post by shomsy_lost » 31 Jan 2011, 10:00

Ja takodje razmisljam da uzmem ovo .. gde si video, u Player-u ? :)

Tamo sam se konsultovao sa likom koji radi, kaze da je u tom cenovnom rangu najbolja zvucna a da ima XLR i gitarske ulaze .. i balansirane ulaze i izlaze ! sto je po meni mnogo bitnije nego 96kHz .. :)
48kHz je jos uvek koliko toliko standard ..
Medjutim mene muci polemika da li zapravo sljaka sve kao sto je u opisu zvucne .. negde sam procitao da ne valjaju bas najbolje Alesis ASIO drajveri, dok na youtube vidim da ljudi snimaju bez problema i da je zvuk sasvim solidan .. :)

U Player-u je nepunih 13 000 din, dok vidim da je preko do 80-90 dolara .. lopovska drzava :P
:D

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Alesis iO2 Express

Post by dejankuki » 31 Jan 2011, 10:53

Ja sam rekao da drajveri hoce da pobrljave.. ima ovu kartu moj drug, i njemu sljaka fenomenalno. Cak i ja razmisljam da je kupim. (nekad... sigh). Da radi, radi 105%.. sem kad pocnete da brckate po drajverima, ono povecaj, smanji... bufer- nebufer.. i onda u nekom trenutku pobrljavi, ne da prestane da radi nego pobrljavi... nakon reinstalacije drivera radi opet bez problema.. dakle shvatite ovo kao nuspojavu, a ne kao failure..

Inace, karta je pored Tascam interfejsa jedina opremljena svim mogucim ulazima i potrebama, znaci ima XLR, phantom napajanje, Audio, MIDI... i plus napaja se preko USB veze. Zakon za sve ostale budget karte. Mnoge kartice i interfejsi imaju 60 ili 80% features koje su potrebne jednom kucnom studiju. Ova ima sve!!!

Tako da preporuke za ovu kartu/interfejs... naravno uzeti u obzir i Tascam U144 ili U122 koji ima manjak prekidac ili dva, ili jedan potenciometar, ali sve ostalo je uglavnom isto..

shomsy_lost
Posts: 11
Joined: 31 Jan 2011, 09:45

Re: Alesis iO2 Express

Post by shomsy_lost » 31 Jan 2011, 14:32

Pa daa !!! :)
I EMU ima problema sa drajverima, Audigy da ne pricam ... i na Lexicon se zale, ali opet je tu stvar koliko umes da petljas sa kompovima .. prvenstveno hardver je jako bitan kada je u pitanju latencija. Zatim windows sam po sebi moze da bude nekompatibilan sa drajverima a danas ih vec ima dovoljno da mozes sebi da iskombinujes dobar posao na racunaru, cak i Free Software Legalisation nudi dobar software, tipa Ubuntu i sl., kao i software u kome snimas. Programeri nisu stedljivi kada je u pitanju pisanje drajvera.. :P
A i uvek postoji ASIO4ALL .. :D

Ne, ovo je opasna stvarcica za ove parice.. ako je fazon samo reinstall, to je najmanji problem kakvih ljudi imaju sa karticama .. :)
Verujem da zvuk nije nesto perfektan, ali najbitnija je stvar u produkciji kasnije .. :)
Sve zavisi dokle daleko covek zeli da ide ! :)

Na manje od pola puta sam da kupim karticu, jbg. mala plata, standard grub .. :P :D
Kad kupim javljam utiske !

P.S Nov sam na forumu. Ljudi svaka vam cast, nije bilo termina da sam otkucao u google a da nije izasao neki topic ili post sa vaseg foruma !
Full Respect !
;)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Alesis iO2 Express

Post by dejankuki » 31 Jan 2011, 15:10

Da malo replyujem sa quotovanjem..
shomsy_lost wrote:Audigy da ne pricam
...

Pazi, ja imam Audigy...onaj prvi... player valjda. Nikad nisam imao problema, a njakam ga sve u 16. Sem kad preteram sa pluginovima... al' opet to je i do CPU-a i do memorije, ne samo do Audiguja.. no, jbga iskustva su razlicita. Sad nesto kontam... mozda je ovom drugu i win "bugovit" jer se on sluzi i video programima + cale&keva + ostala familija... mozda.
shomsy_lost wrote:Verujem da zvuk nije nesto perfektan, ali najbitnija je stvar u produkciji kasnije
Zvuk je onakav kakvim ga ti usnimis i/ili obradis... ima dovoljnu rezoluciju da napravis kvalitetan usnimak... ja radim (kad radim) na 24/48K pa sam shvatio da se na kraju opet degradira zvuk na 16/44.1K za bilo koji CD ili mp3 nedajboze.... dakle, ima tu dovoljno kvaliteta...
Alesis sajt wrote:Record up to 24-bit, 48 kHz audio into virtually any software
shomsy_lost wrote:Zatim windows sam po sebi moze da bude nekompatibilan sa drajverima
NaraFski... meni je npr jedan originalni driver sa zvanicnog sajta nVidije faknuo sve po spisku, da sam na kraju vratio stariju verziju... da bih uopste nesto video na monitoru.. do preinstalacije... (Graficka je u pitanju.)



shomsy_lost wrote:P.S Nov sam na forumu. Ljudi svaka vam cast, nije bilo termina da sam otkucao u google a da nije izasao neki topic ili post sa vaseg foruma !
Full Respect !
;)
danke shön... sluzimo narodu... :roll:

shomsy_lost
Posts: 11
Joined: 31 Jan 2011, 09:45

Re: Alesis iO2 Express

Post by shomsy_lost » 31 Jan 2011, 16:49

Ja imam Audigy 2 ZS ! Karta uopste nije za potcenjivanje .. ali drajveri su ne daj Boze !!! :D
Ali KX drajveri mi zavrsavaju posao, samo tako ! Jebada su podesavanja .. ali vredi ! :)
Ruzno je to sto Creative vise ne daje podrsku za starije modele, a rintao sam ko konj da kupim karticu, onomad ! :P :D
Uopste nije los zvuk cak i nebalansirani i bez preampa, pricam konkretno za snimanje gitara.. sam sam sebe iznenadio ! :D
Tu mi simulatori rade posao kao na primer Amlitube, Guitar Rig mnogo manje .. i ti VST-ovi mi nikada nisu pravili problem ..
A obrada midi sempolova .. auuu
Kidaju mi dusu ! :D
Ja imam CPU na 3.0 Intelov, ona prva simulacija dual core, i 1,5 Gb rama, doduse koristim T-racks VST-ove prvenstveno jer za njih postoji i jaaako korisna knjiga .. a Waves sam skinuo ali mi traze iLock .. tako da mi u Nuendu secka midi samo tako, ali snalazim se nekako .. ne pitaj xD
Eto imamo istu sudbibu sa karticama .. xD
Kako ti stojis ?
:D

Pozdrav

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Alesis iO2 Express

Post by dejankuki » 31 Jan 2011, 22:05

Khm, khm..

CPU celeron 1.1 klokovan na 1.3 jedva, memorija jedva 512 Sdram, HD 40GB, 7200rpm hvala bogu.. i graficka nVidia FX5700.. pa opet.. freeze here - freeze there i zavrsim projekat... ne pitaj... :hide:

Nego, otvarac teme.. jel' se javlja? otisao na drugi forum...?

ne'a ve'e..

shomsy_lost
Posts: 11
Joined: 31 Jan 2011, 09:45

Re: Alesis iO2 Express

Post by shomsy_lost » 01 Feb 2011, 10:08

Auu matorii .. xD

Znam vrlo dobro kako je to .. :/

Ovaj, a cime se konkretno bavis, produkcijom ili amaterski kucnom varijantom ? :)
Nije mi jasno kako ti uspeva da odradis dobar mix .. ali svaka cast !!! :D
Imas li neki primer iz svoje produkcije ?

Nema co'eka ! :D

Mozda je uzeo Alesisa i uziva ! :P
:D

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Alesis iO2 Express

Post by dejankuki » 01 Feb 2011, 22:21

Pa, bavim se mesano... jbga, maligrad pa nema "faca"... pa se ponekad ispomazemo, nekad za sebe... a nekad za noFce jbga..

aevo teme do mojih radova... viewtopic.php?p=10139#p10139

shomsy_lost
Posts: 11
Joined: 31 Jan 2011, 09:45

Re: Alesis iO2 Express

Post by shomsy_lost » 17 Feb 2011, 10:43

Pozdrav ! :)

Kupio sam sinoc ovo cudo ! :)

Dobio sam cubase le verziju, ali me ona ne zanima jer je dosta ogranicena .. :)

E sad.. uz karticu nisam dobio drajvere .. dakle reinstalirao sam Audigy drajvere, ubacio novu kartu u usb i win7 je odmah prepoznao.. i pise u upustvu da je plug and play .. zvuk je sta znam .. solidan .. I sad ne mogu nigde da nadjem Alesisove Asio drajvere ..na sajtu alesis.com mi nude da skinem asio4all v2.10 i to je sve od drajvera sto ima da se skine .. to vec imam instalirano, doduse neku beta verziju .. ali sljaka .. U nuendu sam probao da cujem kako zvuci projekat na kome radim .. i radio je sa Asio4all .. kada sam hteo da promenim da po mogucstvu stavim Alesis asio drajver (jer sam mislio da i njega automatizovao plug and play opcijom) njega nema, i i dalje mi medju drajverima stoje Audigy i ne mogu da ih se otarasim .. :D

Jel reinstalacija Nuenda neophodna, sta mislis ? :)

E sad, hteo sam da te pitam da li bi mogao da iscimas ortaka da ti da drajvere pa da nabacis ovde da ih skinem ? :)
Bio bih ti zahvalan !!!
:D

Pozdrav

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Alesis iO2 Express

Post by dejankuki » 17 Feb 2011, 11:39

Hmmm, reinstalacija Nuenda... moze pomoci, ali i ne mora. Koliko vidim tebi karta vec radi... dakle nista spektakularno ne bi dobio (moje misljenje)...

Audigy drajvera se lako resis, just uninstal them...

Videcu sa drugarom cim ga vidim... obecavam!


inace, cestitamna kupovini, neka te lepo sluzi.

shomsy_lost
Posts: 11
Joined: 31 Jan 2011, 09:45

Re: Alesis iO2 Express

Post by shomsy_lost » 17 Feb 2011, 11:59

Da ! Sad sam citao neke recenzije .. izgleda da taj Alesisov Asio radi jos gore od Asio4all xD
Vidim da neki preporucuju usb asio drajver .. gistro placa se .. sad ga skinuo sa neta sa serijalom, medjutim na poslu sam, pa kad dodjem kuci uporedicu .. :P :D
Ma meni je dovoljan i asio4all, nego me juce istripovao prodavac kada mi je rekao da uporedim koji drajver najbolje radi .. a meni toliko fali .. ahahaha :P
:D

Ali za svaki slucaj bih voleo da imam i Alesisove drajvere .. :)

Hvala ti puno brate ! Car si ! :)

Hvala na cestitkama ! :D

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Alesis iO2 Express

Post by dejankuki » 17 Feb 2011, 12:07

Cekiraj ovo..

http://www.guitarampmodeling.com/viewto ... 51&t=11822

http://www.alesis.de/index.php?option=c ... 55&lang=de

http://drivers.softpedia.com/get/SOUND- ... r-10.shtml



Mada.. vidim da su to stari drajveri... ali, evo ti linkovi, pa probaj... U svakom slucaju pitacu druga.

shomsy_lost
Posts: 11
Joined: 31 Jan 2011, 09:45

Re: Alesis iO2 Express

Post by shomsy_lost » 17 Feb 2011, 13:29

Svaka ti dala !!! Svaka ti cast !!! :D

O bozee .. ja celo jutro guglam i nista nisam nasao !!! xD

Probacu kad dodjem kuci .. :D

A misim da ne postoji novija verzija drajvera .. a predpostavljam da se ljudi zale non stop support-u na drajvere pa preporucuju asio4all .. ahahaha :D
Vidim da ima i neki modifikovani alesis drajver ali nisam siguran da li je bas za moj model .. :)
Nesto od ovoga ce raditi pa da ga j***m xD

Hvala puno ! Pozdrav

P.S Postovacu ovde sve sto budem radio sa Alesisom posto ne umem da pisem recenzije :P

shomsy_lost
Posts: 11
Joined: 31 Jan 2011, 09:45

Re: Alesis iO2 Express

Post by shomsy_lost » 22 Feb 2011, 14:40

E sljaka ! Nekako .. :P
:D

Buffer gore dole i sljaka sa ASIO4ALL .. :D
Medjutim cuje se povremeno neko sustanje koje ume da traje i do 20 sekundi .. kapiram da je do konfiguracije kompa, jer vidim da na MAC-u radi perfektno .. Ali to je sada filozofija performansa USB portova i drajvera ..
Alesis Asio .. nisam imao zivce .. kapiram da rade isto .. ali susti takodje .. cini mi se mnogo vise :P
Nasao sam nesto sto bi mozda moglo i da resi ovaj manje vise bitan problem ..

http://www.centrance.com/about/pr/pr060615.shtml

Postoje Universal i Ideal drajveri od ovog CEntrance-a .. mozda gresim, ali pise da je kompitabilan sa Alesisom .. probacu kad odem kuci .. :)

Universal su kao za povezivanje vise interfejsa kako bi koristili sve ulaze i izlaze sa njih .. a Ideal za jedan ..
Ovaj ideal me zaintregirao, cak nije ni skup da se naruci - 39 dolara .. ako je to ono sto ce resiti svaki problem drajvera ne samo meni nego svim korisnicima usb/firewire uredjajima, to je sjajno ! 2ms Latenicja ! O.o

I tako .. kako si ti ? :p
:D

Pozdrav

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest