Amaterski studio u prostoriji za probe: izvodljivo ili ne?

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Amaterski studio u prostoriji za probe: izvodljivo ili ne?

Post by LazaRocker » 20 Apr 2011, 22:56

pevac je pre neki dan dobio power mixer i monitore, pa smo dosli na ideju da bismo mogli da se snimamo u prostoru gde probamo. Znaci ne planiramo bog zna kakav kvalitet zvuka, ali lepo bi bilo da bude slusljivo. od svega sto treba, mi imamo power mixer, prostor, dobru volju, laptop, instrumente i mene koji umem da kliknem na par dugmica u nuendu. :D ne planiramo da snimimo sve odjednom, vec svako posebno snima svoje deonice. sada pitanja:
1) da li ce mikseta moci da se koristi u iste svrhe i da bude efikasna kao DI box, tj da bodem gitaru direktno u miksetu, miksetu i komp, da dobijem lepo izbalaniran signal i da nemam vecih problema sa sumovima kada ga obradjujem plug inovima?
2) podrum ima 15-20 kvadrata, i nije izolovan. da li bi lepljenje stiropora na zidove zavrsilo posao? i da li mi kao amateri mozemo to lepo da izvedemo?
3) snimanje bubnja sa 2 mikrofona? izvodljivo?
4) Default zvucna kartica na laptopu, ne znam ni kako se zove samo pise High Definition Audio. xD Da li da se upustam uopste u snimanje pre nego pazarim nesto bolje?

fala vi unapred. :mrgreen:

P.S. pitanja su trebala obrnutim redosledom.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Amaterski studio u prostoriji za probe: izvodljivo ili n

Post by Trooper » 20 Apr 2011, 23:11

LazaRocker wrote:pevac je pre neki dan dobio power mixer i monitore, pa smo dosli na ideju da bismo mogli da se snimamo u prostoru gde probamo. Znaci ne planiramo bog zna kakav kvalitet zvuka, ali lepo bi bilo da bude slusljivo. od svega sto treba, mi imamo power mixer, prostor, dobru volju, laptop, instrumente i mene koji umem da kliknem na par dugmica u nuendu. :D ne planiramo da snimimo sve odjednom, vec svako posebno snima svoje deonice. sada pitanja:
1) da li ce mikseta moci da se koristi u iste svrhe i da bude efikasna kao DI box, tj da bodem gitaru direktno u miksetu, miksetu i komp, da dobijem lepo izbalaniran signal i da nemam vecih problema sa sumovima kada ga obradjujem plug inovima?
2) podrum ima 15-20 kvadrata, i nije izolovan. da li bi lepljenje stiropora na zidove zavrsilo posao? i da li mi kao amateri mozemo to lepo da izvedemo?
3) snimanje bubnja sa 2 mikrofona? izvodljivo?
4) Default zvucna kartica na laptopu, ne znam ni kako se zove samo pise High Definition Audio. xD Da li da se upustam uopste u snimanje pre nego pazarim nesto bolje?

fala vi unapred. :mrgreen:

P.S. pitanja su trebala obrnutim redosledom.
Ovako, aj obrnutim redosledom
4) Zvucna je obicna integrusa, u osnovi se moze iskoristiti, ali ne mozete bilo sta ocekivati od nje. Sad sve zavisi od modela itd, ali mozete ocekivati i latenciju i sum i sve... I da, trebace vam prilicno dobar komp za normalniji master, tj kad imate 5 i vise traka u pesmi
3) Tesko. U tim uslovima, bolje da softverski nakucavate bubanj u EZ Drummeru
2) Stiropor nije zvucna izolacija. Azmafon i korneti za jaja jesu xD
1)Zavisi od miksete, ali mislim da je DI Box neophodan, jer mikseta na ulazu trazi izbalansiran signal

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest