Limiter dbx 166 XL?

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 04 Dec 2007, 17:33

Napomena - Tikijevo objašnjenje će ti pomoći da iskoristiš kompresor za master-funkciju, NE za sidechaining ili ducking. (Vidim da se ne razumeš, pa moram to da napomenem.)

Možda je Tiki u pravu kada misli da sa tom miksetom ne možeš da izvedeš "ducking"... Ne znam koliko ulaza u miksetu imaš, pošto je ta mikseta modularna i ne znam koje module imaš na njoj. Vidim da bi na kanalu na kojem ti je mikrofon trebalo da imaš "Assign UTL" koji šalje signal na "Utility" izlaz, a imaš verovatno i "PFL" dugme koje šalje signal na "CUE Channel". Međutim ne mogu da se snađem kako bi trebalo da povežeš sve - ideja je da mikrofonski signal uđe u miksetu na normalnom mestu, ali da ga onda izvedeš napolje iz tog kanala i ubaciš u "Sidechain" input. Neki drugi kanal bi trebalo da na isti način routuje muziku u i iz sebe u normalan "Input" kompresora, ALI da takav kakav je ne ide u etar (inače nema "duckinga"), znači da je njegov fejder stišan na nulu. "Output" kompresora bi onda trebalo da ulazi u treći kanal miksete i bude ono što izlazi na "Master" kanalu miksete (zajedno sa "suvim" glasom voditelja, eventualno).

Nemoj da se ljutiš, ali me nešto zanima - kako to da ne znaš kako radi kompresor a da pri tom radiš u radio-stanici kao tonac? Ti si vlasnik?

(Naravno, niko se naučen nije rodio, nego me čisto zanima - koja je tvoja priča, koji radio, i tako to, ako te ne mrzi.)

djmilenko
Posts: 16
Joined: 29 Nov 2007, 09:23

Post by djmilenko » 04 Dec 2007, 17:54

Znas kako,to je nastelovano i to se ne dira,bas tako...
A ovo je moj put da saznam vise,engleski mi nije jaca strana-to znas,tako da...
Zavisi i gdje radis,kod koga,sta treba da znas,doduse i sta zelis,mada i tu ima barijera i ako zelis...
U principu kad mi iskoci neki problem,ja pokusavam da ga rijesim,tako da mi je i to nacin da nesto naucim...
Iskreno,mnogo mi je ovaj sidechain komplikovan,mislio sam da je to nesto,kabal-ovdje,kabal-ondje,i to je to,medjutim...

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 04 Dec 2007, 18:03

Pa, ono, to jeste kabl ovde - kabl onde, ali samo ako ćeš potpuno bez miksete. Ako ćeš da pri tome koristiš i miksetu, onda signal ide na dva mesta napolje i na jednom nazad unutra... to troši dva izlaza i jedan ulaz. Mogao bi, kako sam rekao, glas spikera direktno u "Sidechain" pa da se u mikseti pojavljuje samo kao deo "Output" signala samog kompresora, ali onda nema štelovanja mikrofonskog signala miksetom - što je izašlo iz mikrofona, izašlo je, i tačka.

djmilenko
Posts: 16
Joined: 29 Nov 2007, 09:23

Post by djmilenko » 04 Dec 2007, 18:35

Da se bolje izrazim,mislio sam regler mikrofona povezem u sidechain opciju,i to je to.Medjutim,ovako sa nekim 'kruznim' tokom mi se to mnogo komplikuje...
Mikrofon ne mogu direktno u sidechain,jer moram da imam kontrolu nad njim.Da ga koristim uz pomoc njegovog prekidaca,nije mi to rjesenje...
Iskreno,ne kontam ja ovo,kad je moja mikseta u pitanju...Nisam probao,ali nesto razmisljam,posto na mikrofonskom regleru imam dzekove send i recive,sta bi se desilo kad bih povezao mikrofon na opciju recive,a poslao ga sa send u sidechain?Trenutno mi je mikrofon povezan,mislim XLR konektorom,na treci dzek.Vec bih to uradio,ali valja ganjati dzekove,lemiti,itd....Mozda znas sta mu dodju ovi kanali send i recive,da li je to moguce tako odraditi?
Inace,vec bih ja to sve povezivao ovako-onako,svakako,ali program tece,tako da je bolje da se i dopisujem sedam dana,nego da zezam program...

djmilenko
Posts: 16
Joined: 29 Nov 2007, 09:23

Post by djmilenko » 04 Dec 2007, 18:45

Hvala Tiki,tek sad vidjo tvoju poruku... :shock:
Ok,pokusacu sa ovim tvojim savjetima...

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 04 Dec 2007, 18:59

Imaš "Assign PGM", "Assign UTL" i "PFL" dugmiće, right? Oni ti rutuju signal na "PGM", "UTL" i "Cue" izlaze/ ulaze, pa kreni odatle.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Post by Tiki the Boyler » 04 Dec 2007, 22:10

Ljudi, da bi se koristila sidechain opcija, morali bismo imati razdvojen vokal kao trigger i muziku kao ono što se tretira! To bi u praksi podrazumjevalo grupe! Koliko ja vidim ovde grupa nema i to neće piti vode!
Pritom mi je vrlo "zanimljivo" što je Sidechain Enable kontrola postavljena u sekciji gejta, tako da mi nije baš najjasnija njena koncepcija kod ovog modela!

Sad ste me natjerali da i ja skidam manual... :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest