Povezivanje klavijatura

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
karmakiller
Posts: 51
Joined: 25 Sep 2008, 21:11
Location: Novi Beograd
Contact:

Povezivanje klavijatura

Post by karmakiller » 13 Jun 2011, 20:06

E ovako, imam Korg x50 i zanima me da li je moguce da povezem Edirol PCR-30 (ili neku drugu master klavijaturu) midi-midi kablom i da koristim boje sa x50 na midi klavijaturi i na x50 u isto vreme? Potrebno mi je to za zivu svirku... Hvala unapred...

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Povezivanje klavijatura

Post by Reverse » 14 Jun 2011, 00:45

Takvim povezivanjem ne dobijas nista, jer ne mozes da koristis razlicite boje na obe klavijature, znaci koja ti boja na Korgu ta je ista i na midi klavijaturi. Jedino resenje je da "splitujes" 2 boje, i da odredis split point u najvisoj oktavi na Korgu, tako da levu stranu splita sviras na Korgu, a desnu stranu na midi klavijaturi tako sto ces da podignes oktave za +3 ili 4. Imas i mozda bolji, ali tezi nacin i zahteva dosta stelovanja i cackanja oko midija, npr kombinujes 2 boje na Korgu, jednu stavis na midi kanal 1 a drugu na midi kanal 2, onda Korga namestis da salje samo signal na midi kanal 1(znaci kad sviras na Korgu cujes samo 1. boju), a na midi klavijaturi namestis da salje samo preko midi kanala 2 (znaci samo drugu boju). Malo je zajebaTo da se objasni, i zahteva dosta vremena da se nasteluje, ima tu jos dosta kombinacija i mogucnosti kao npr 2 boje na Korgu i 2 na midi klavijaturi preko splita i razlicitih midi kanala (pa i vise, sve zavisi od mogucnosti master klavijature), predlazem da procitas neki poveci clanak o midiju, jer ako krenes da cackas na slepo samo ces da se iznerviras. I da, midi out iz midi klavijature u midi in na Korgu :)

User avatar
karmakiller
Posts: 51
Joined: 25 Sep 2008, 21:11
Location: Novi Beograd
Contact:

Re: Povezivanje klavijatura

Post by karmakiller » 14 Jun 2011, 14:58

znaci od ta posla nema nista... :) nisam bio siguran pa reko da pitam... jedino resenje je onda da nabavim neki modul za midi klavijaturu.... hvala u svakom slucaju... :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest