USB Mixer = Multitrack recorder ???

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

USB Mixer = Multitrack recorder ???

Post by sirac-šunka » 15 Jun 2011, 18:31

Da li je svaki mikser sa USB interfejsom uvek istovremeno i audio interfejs koji radi kao multitrack recorder?
Ovo me je uvek fasciniralo, jer pojedini USB mikseri koštaju smešno, s obzirom na broj kanala, u opisu piše da se mogu koristiti za snimanje preko USB interfejsa, ali nigde se, uglavnom, ne naglašava koliko kanala može istovremeno da se snimi. To je nekako smuvano i sve se sija u samom opisu, ali sintagmu "14-channel multitrack recording" nisam baš pronašao... :hmm:
Recimo, piše:
Included with the Allen&Heath ZED14 multipurpose mixer is the excellent SONAR LE digital audio workstation software for Windows, with audio and MIDI multi-track recording and mixing capability, effects plug-ins and editing features, enabling the ZED-14 mixer to become a live recording or home recording mixer.
...da li se multi-track recording odnosi na midi... :?: Ili, opet, ako se odnosi na audio, da li se podrazumeva snimanje svih 14 kanala... :?:

Teško mi je da poverujem da recimo jedan allen&heat zed14 može da snima 14 kanala istovremeno u Sonar-u (koji dolazi u paketu) i da sve to košta 360 EUR, dok jedna obična kartica namenjena za kućno snimanje u proseku košta 200 EUR i snima, naravno, dva kanala istovremeno... :O.o: ???

S druge strane, kod miksera koji koštaju malo više, tipa Mackie Onyx i sl. već je jasno da je višekanalno snimanje moguće iz samog opisa...

Iz nekog posta, Dejankuki, čini mi se da pisao, zaključih da Behringer Xenyx isto snima više kanala, ali mi je i to sumnjivo... s obzirom na cenu, naravno...

Isto me zanima i za Alesis... i sl...

Koliko je uopšte jedno ovakvo rešenje, sretno rešenje?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: USB Mixer = Multitrack recorder ???

Post by dejankuki » 15 Jun 2011, 23:38

Opet ja.. iako nisam u stvarnosti probao nijedan, poucen nekim on-line iskustvom.. mogu da ti kazem da...

ako je DAW kontroler, onda bi teoretski trebalo da moze zasebno da snima nekoliko traka, a ako je samo mikseta sa jUeSBi konektorom a.k.a mikseta interfejs, onda je fazon kao i kod drugih uredjaja...

2, 4 ili 6 kanala.. s tim da kad je 2, onda je uredjaj jedna stereotraka ili dve mono trake, kad je 4, onda su dva sa efektima (tipa efx sa miksete i/ili aux a dva kanala bez efx... pa ti biras koja ces dva da snimas.. a kad je sest, onda dva bez fx, dvasa fx i dva saili bez nekih dodatnih stvari... ali to je reeeetko da neki USB uredjaj ima 6 mogucnosti...

znaci nije svaki usb mikser i multitrack recorder..

ovaj jeste..
http://www.bossus.com/gear/productdetai ... rentId=325

i ovaj http://www.zoom.co.jp/products/r16/features/

a ovaj ,..... nesto ne bih rekao http://www.peavey.com/products/proaudio ... 3BUSB.html

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: USB Mixer = Multitrack recorder ???

Post by sirac-šunka » 16 Jun 2011, 01:18

E thanx!

dejankuki wrote:2, 4 ili 6 kanala.. s tim da kad je 2, onda je uredjaj jedna stereotraka ili dve mono trake, kad je 4, onda su dva sa efektima (tipa efx sa miksete i/ili aux a dva kanala bez efx... pa ti biras koja ces dva da snimas.. a kad je sest, onda dva bez fx, dvasa fx i dva saili bez nekih dodatnih stvari... ali to je reeeetko da neki USB uredjaj ima 6 mogucnosti...
To je valjda i ovo:

...
Probaću malo bolje da shvatim sutra, sad na oči neviim...
A mlogo me nervira što lepo ne piše tipa ko za audio interfejse - asio 4x6 ili nešto sl....

ku noć :zzz:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: USB Mixer = Multitrack recorder ???

Post by dejankuki » 16 Jun 2011, 11:35

Sorry, but.. BUT.. izgleda da je ovo samo interfejs tj. 2 odjednom...

Charobnaut
Posts: 12
Joined: 18 Sep 2009, 21:45
Location: Oz

Re: USB Mixer = Multitrack recorder ???

Post by Charobnaut » 16 Jun 2011, 13:58

veoma bitnu ulogu za cenu uredjaja imaju AD/DA konverteri!
losi konverteri = niska cena, vrhunski konverteri = cjena prava sitnica.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest