Monitori bez magnetske zaštite

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Monitori bez magnetske zaštite

Post by Boogie Woogie » 05 Jul 2011, 23:28

Hteo sam da pazarim monitore Adam A3X i da ih postavim pored lcd-a, ali mi je i kućište od kompa na stolu (nema gde drugo)
u specifikaciji monitora piše Magnetic Shield: No.

Hoće li takvi monitori da smetaju hardu ? (biće najdalje pola metra udaljeni) ili da tražim neke druge?

poželjno je da imaju bass reflex napred
da li je neko koristio ove? http://www.mitrosmusic.com/proizvod/565 ... o-Monitor/

User avatar
SonicX
Posts: 311
Joined: 12 Oct 2010, 18:27
Location: Beograd

Re: Monitori bez magnetske zaštite

Post by SonicX » 06 Jul 2011, 02:29

koliko sam upucen, u mitrosu ne treba kupovati takve stvari, ako prvo, jer su skuplje, kao drugo, imas vecu i bolju ponudu u muzickim prodavnicama tipa 4audio, roland planet, player itd.
jedino ako si samo postavio specifikaciju, onda ovo gore navedeno nema svrhe! :D
Generalno sto se tice tih zvucnika, nisam ih probao, ali bih se uvak radije opredelio za Tannoy-e, yamahe, ili mozda cak i mission zvucnike.
Za Edirol nisam bas nesto cuo hvalospeve, mada...

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Monitori bez magnetske zaštite

Post by Boogie Woogie » 06 Jul 2011, 09:28

ma vidi, nije toliko poenta toliko u tim Edirol monitorima, koliko u činjenici da imaju bass reflex napred i da su u sličnom cenovno rangu kao ovi (koje sam hteo na prvom mestu)

http://www.artistsystems.net/mex/artikal.php?art=6386

Image

ali ovi Adam izgleda mogu da naštete hard disku..(ili to baš i nije tačno?)

User avatar
SonicX
Posts: 311
Joined: 12 Oct 2010, 18:27
Location: Beograd

Re: Monitori bez magnetske zaštite

Post by SonicX » 06 Jul 2011, 13:00

jaci magnet ce uvek ostetiti slabiji. kapiram da bi bilo ok ako su zvucnici udaljeni od hard diska pola metra (taj deo tvog posta sinoc sam totalno prevideo :) ). Mada, ja ih ne bih stavljao u liniji sa hard diskom. To je neki moj trip. Za svaki slucaj.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Monitori bez magnetske zaštite

Post by Rocket Roll » 06 Jul 2011, 14:42

Boogie Woogie wrote:Magnetic Shield: No.
To ti, koliko ja znam, nema veze sa hard diskom, nego sa tim da li monitori skupljaju spoljni šum ili ne. Kad su "šildovani", možeš da pričaš pored njih na mobilnom i da oni to ne reprodukuju.

Ideja je, dakle, da spoljna oprema i šumovi iz okoline ne naštete reprodukciji zvuka, a ne da je spoljna oprema zaštićena od monitora.

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Monitori bez magnetske zaštite

Post by Boogie Woogie » 06 Jul 2011, 15:30

pa vidi..i meni je čudno, ali u uputstvima se pominju upozorenja tipa "The subwoofer is not magnetically shielded, so be sure to keep it at least 2 feet from TVs, computer monitors, computer hard drives, or any other magnetic media (e.g. floppy disks, Zip disks, computer or audio tapes, etc.)."

opet, neki lik kaže ovo..

" strong magnetic field will damage a harddrive in the sense that it will corrupt the data by changing the magnetic domains on the HD." :O.o:

drugi ovo:

"to damage a harddisk you must get damn close to a speaker..we once tryed with a westlake bbsm 10 and a zip cartidge and a dat to check what happens. because the speakers was bending the monitor in over a meters distance,,
We placed the media on top of the speaker, maybe a few hours or so, not awfully long..

actually nothing happened the error corection wasnt takin care of..
so its not like that moving close to speakers will kill all your data... but leaving them there for weeks? you better dont risk that..
and dont store you magnetic media on top of your speakers"

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Monitori bez magnetske zaštite

Post by Rocket Roll » 06 Jul 2011, 15:39

Boogie Woogie wrote:...u uputstvima se pominju upozorenja tipa "The subwoofer is not magnetically shielded, so be sure to keep it at least 2 feet from TVs, computer monitors, computer hard drives..."
...da monitori ne bi pokupili šumove te opreme. Oklapanje ne može da zaustavi magnetizam, samo radio-talase.

Neka me neko ispravi ako grešim, naravno.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Monitori bez magnetske zaštite

Post by Tiki the Boyler » 06 Jul 2011, 23:46

Jedina stvar na kojoj ti neoklopljeni monitori mogu napraviti sranje jesu stari monitori sa katodnom cijevi koji načisto pobrljave. Za ostalo ne brigaj.
Sa A3X u tom cjenovnom rangu nećeš pogriješiti. Tannoyi i Yamahe za te pare su govanca, a Mission nema monitore koliko ja znam.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest