Izbor audio interfejsa do 200e.

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Izbor audio interfejsa do 200e.

Post by malisha » 25 Oct 2011, 13:35

Naziv sam kaže. U izbor ulazi USB i eventualno FireWire. Znam da je FireWire bolji od USB 1.1, ali, moj računar je laptop, ali iako imam expresscard slot (i igrom slučaja imam firewire express card ), radije bi uzimao usb jer mi je FW varijanta fizički nezgrapna na kompu. OS mi je Windows 7 64.

S tim u vezi, PLAFON mi je 200e.

Stvari koje su mi delovale zanimljivo za te pare su:

Mackie Onyx Blackjack
Image

Ova spravica mi se jako svidela, poseduje je moj drug, i već sam snimao na njoj. Bio sam zadovoljan snimkom. Svideo mi se minimalizam, a moj drug se nešto žalio na drajvere. Otišao sam na Mekijev forum i saznao da ne radi dobro sa sedmicom, da je drajver loš i da ljudi koriste Asio4All samo da bi ga donekle normalno koristili (uz malo veću latenciju jer je ipak to univerzalni drajver)


M audio Fast Track Pro
Image
Prepun opcija, što je naravno plus, iako mi u suštini jedino treba Mic in sa fantomom i instrumentalni in. Nisam ga probao, a na netu pričaju da ima slab gain i da za neke mikrofone gain moraš da otpanjiš skoro do kraja.

Emu 0404 Usb 2.0
Image

Line 6 POD Studio UX2
Image

Focusrite Saffire 6 USB
Image

Presonus AudioBox USB
Image

Tascam US-144 MKII
Image
Tascam ima više rešenja do 200e, tačnije 4 (neću ih sve staviti)

i

Lexicon Lambda
Image

Kako vam se čini izbor? Šta bi mi preporučili? Da li ima još nešto gotivno, a da sam izostavio? Hvala unapred ^^

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Izbor audio interfejsa do 200e.

Post by Stanko » 25 Oct 2011, 13:47

Ima i ovo, ja ga imam, meni zavrsava posao :ziveli:
http://www.esi-audio.com/products/u46xl/
Image

Jbg ja sam isto gledao, gledao, ali sve je manje vise ista stvar :)

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: Izbor audio interfejsa do 200e.

Post by malisha » 27 Oct 2011, 04:13

Hvala na odgovoru.

Na kraju sam se odlučio za usb. Iz razloga jer mi je FW zbudž na laptopu. Radi sa drugarovim interfejsom, ali, to je kineska kartica, i nemam nikakvih garancija da će raditi sa nekim drugim fw interfejsom.

Mislim da sam suzio izbor na:

Focusrite Saffire 6 USB (trenutno mi je ovo favorit)
Emu 0404 Usb 2.0
Line 6 POD Studio UX2
M audio Fast Track Pro

Napredujem. :kokice:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Izbor audio interfejsa do 200e.

Post by Kristijan » 27 Oct 2011, 08:23

Koliko sam ja čitao, baš ovaj Presonus se nije pokazao kao naročito pouzdana sprava.

E-MU sjajno radi dok radi... Moj drugaru je ova sprava crkla, i svaki pokušaj da je ovde servisira je bio bezuspešan. Na kraju mu je neko otvoreno rekao da ili da šalje na servis u inostranstvo ili da purnja paju. Brza računica je pokazala da mu je pouzdanije, a po ceni sasvim približno, da kupi novi interfejs. Dakle raspitaj se obavezno i oko toga šta sve zastupništvo podrazumeva - da li tu ulazi i servisiranje, ili je samo "uzmi novce i bježi" varijanta.

Ja bih najverovatnije uzeo Line 6 od ovde ponuđenij, s tim da treba da napomenem da Focusrite nikad nisam video na delu, pa ne znam šta da kažem.

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: Izbor audio interfejsa do 200e.

Post by malisha » 27 Oct 2011, 12:15

Kristijan wrote:Koliko sam ja čitao, baš ovaj Presonus se nije pokazao kao naročito pouzdana sprava.
Čisto da proverim, mislio si na Presonus AudioBox USB?

KirilStipsa
Posts: 510
Joined: 09 Oct 2008, 14:15

Re: Izbor audio interfejsa do 200e.

Post by KirilStipsa » 27 Oct 2011, 12:52

Ako se bavis gitarskom muzikom... Line 6 UX2 Tone Port, koji radi uz fenomenalni Gear Box software... nista lakse i pitomije za koristiti... i kosta 150e, mozda i manje

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Izbor audio interfejsa do 200e.

Post by Dushan S » 01 Nov 2011, 14:19

malisha wrote:Hvala na odgovoru.

Na kraju sam se odlučio za usb. Iz razloga jer mi je FW zbudž na laptopu. Radi sa drugarovim interfejsom, ali, to je kineska kartica, i nemam nikakvih garancija da će raditi sa nekim drugim fw interfejsom.

Mislim da sam suzio izbor na:

Focusrite Saffire 6 USB (trenutno mi je ovo favorit)
Emu 0404 Usb 2.0
Line 6 POD Studio UX2
M audio Fast Track Pro

Napredujem. :kokice:
Za saffire ne znam dovoljno - trenutno je fakat od oka jako povoljan po odnosu cena i šta dobijaš za svoje pare. Emu je vrlo dobra varijanta za te pare kao i M - Audio, negde u proseku si sa njima najsigurniji da će sve biti u redu po pitanju podrške firme za nove driver-e, a Line 6 je u redu ako ti je jako važno da snimaš gitare direktno. Ako si snalažljiv sa softwareom i snimanjem, ili ako nisi gitaroš, onda ti Line 6 nema nikakvu prednost, i zaobiđi ga. Generalno ja bih lično išao sa Emu-om ili M-Audiom jer su rašireni, ljudi ih najviše koriste, pa je bitno i to da će ti biti najlakše da ga prodaš kao polovnog. Takođe, pogledaj malo oglase, ima često polovnih kartica kakve tebe interesuju po povoljnoj ceni.

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: Izbor audio interfejsa do 200e.

Post by malisha » 29 Nov 2011, 14:17

Ovih dana sam više puta bio u Artistu. Nismo uspeli na mom laptopu pokrenemo TC Konnekt 6 (za koga sam se na kraju odlučio) iako ga je prepoznavao (ali se nije video u playback i recording devices). Moguće da sam mogao da pređem na legacy driver i da bi to pomoglo, ali ša da se radi! (uzgred, imam VIA firewire).

Nakon prvog neuspeha sa Konnektom naginjao sam ka Focusrite Scarlett 2i2, i čekao sam da im stigne. Do zadnjeg momenta nisam znao kolika mu je cena, tako da sam se debelo iznenadio na kasi... Zoran, zadužen za studijsku opremu, polomio se oko mene, iako se čovek raspadao od posla. Scarlett sam probao, i instalacija je bila milina... next,next,next, finish. Odmah je proradio i u radnji sam bio zadovoljan. Hteo sam da kupim interfejs za oko 200e i jako sam se iznenadio kada je kasa otkucala 14000din... :oops:

Detaljno ću ga isprobati i javljam svoje utiske vrlo brzo!
Imam kući i Joemeek VC3q, pa ću videti kako se integrisani preamp ponaša "protiv" njega.

Hvala na savetima, ja sam za sada zadovoljan. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest