mikrofon za vokal & preamp

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User
Posts: 29
Joined: 19 Dec 2007, 18:45

mikrofon za vokal & preamp

Post by User » 27 Nov 2011, 09:07

Proveo sam celu noc na forumu kopajuci po starim temama u potrazi za mikrofonom za (zenski) vokal & preampom. Ovo bi trebalo da bude poklon za kucni "studio". Ja nemam nikakvog pojma o ovoj tematici, te trazim savet. :)

Za mikrofon sam prvo nasao preporuke za Rode M1, ali sam se nekako vise "vezao" za Rode NT1-A (on mi je trenutno prvi izbor). Eventualno AT2020, ali koliko sam shvatio, ovi Rode su bolji od te AT.

Ona ima laptop sa integrisanom zvucnom karticom, tako da trazim i audio interface sa preampom. Opet, za ove mikrofone treba Phantom, tako da se izbor sveo na sledece: Line6 UX2 i Alesis IO|2 Express (tim redom). Pored toga video sam da ste hvalili i M-Audio DMP3, ali koliko kapiram on nema audio interfejs, te bih u tom slucaju morao da ga kupujem zasebno (ili sam nesto pobrkao :D). Da li je to bolja varijanta? I ako da, koji audio interfejs u tom slucaju?

Da li sam nesto prevideo i da li imate neki drugi predlog za ovo sto trazim? Cenovni rang mozete da vidite po vec predlozenim stvarima. Za sada me najvise vuce Rode NT1-A + Line6 UX2. Da li bi sa tim combo mogla da se snima i gitara istovremeno?

Hvala!

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: mikrofon za vokal & preamp

Post by sirac-šunka » 27 Nov 2011, 09:41

Da. Tako je sve si lepo provalio, put pod noge i srećna kupovina! :ziveli:

User
Posts: 29
Joined: 19 Dec 2007, 18:45

Re: mikrofon za vokal & preamp

Post by User » 27 Nov 2011, 10:55

Sada sam nabasao i na Roland UA-33 TRI-CAPTURE. Ima li neko iskustva/misljenja o njemu?

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: mikrofon za vokal & preamp

Post by sirac-šunka » 27 Nov 2011, 12:24

Zanimljivi interfejs, nisam do sada video ovo, sviđa mi se baš. Deluje mi pomalo kao nastavak Edirol interfejsa (UA-4FX a ovaj Roland ima oznaku UA-33, sviđa mi se što su izbacili efekte, nepotrebno je pored toliko VST-a), pa još i po malo povoljnijim cenama. Ako se ne varam, suma sumarum moguće je snimiti četiri audio treka posebno (mic, gitara i jedan stereo), što je već prilično ozbiljno za 111 evra. Izgleda da je novija stvarčica, ne verujem da je neko imao iskustva već. A nisam siguran ni koliko lako može da se nađe kod nas...
Ovde možda nešto kao...:
http://www.rolandplanet.rs/index.php?q= ... jac=Roland


geopard
Posts: 17
Joined: 17 Dec 2010, 08:09

Re: mikrofon za vokal & preamp

Post by geopard » 27 Nov 2011, 13:24

Po meni, najbolji mikrofon do 500 eur je
http://www.zenproaudio.com/oktavamk-012-10bw.aspx
U Moskvi plaćeno 170 eur

User
Posts: 29
Joined: 19 Dec 2007, 18:45

Re: mikrofon za vokal & preamp

Post by User » 27 Nov 2011, 15:23

sirac-šunka wrote:Zanimljivi interfejs, nisam do sada video ovo, sviđa mi se baš. Deluje mi pomalo kao nastavak Edirol interfejsa (UA-4FX a ovaj Roland ima oznaku UA-33, sviđa mi se što su izbacili efekte, nepotrebno je pored toliko VST-a), pa još i po malo povoljnijim cenama. Ako se ne varam, suma sumarum moguće je snimiti četiri audio treka posebno (mic, gitara i jedan stereo), što je već prilično ozbiljno za 111 evra. Izgleda da je novija stvarčica, ne verujem da je neko imao iskustva već. A nisam siguran ni koliko lako može da se nađe kod nas...
Ovde možda nešto kao...:
http://www.rolandplanet.rs/index.php?q= ... jac=Roland
Yep, bas sam kod njih i video trazeci domace prodavnice. Meni deluje skroz cool, samo ne znam kog je kvaliteta u odnosu na ostale. A svidja mi se sto ima toliko kanala koji mogu da rade paralelno.
geopard wrote: Po meni, najbolji mikrofon do 500 eur je
http://www.zenproaudio.com/oktavamk-012-10bw.aspx
U Moskvi plaćeno 170 eur
To mi je ipak previse, s obzirom da trazim iskljucivo novu stvar.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: mikrofon za vokal & preamp

Post by sirac-šunka » 27 Nov 2011, 16:35

User wrote:
sirac-šunka wrote: Meni deluje skroz cool, samo ne znam kog je kvaliteta u odnosu na ostale.
Nema tu kvaliteta, sve je to manje-više isto :D

Ne bi trebalo da se Roland bruka tu sad nešto, a M-Audio je tradicionalno good value for the price. Pogledaj samo po forumima i revjuima da se neko nije posebno žalio po pitanju drajvera, kompatibilnosti sa sedmicom, ili po pitanju veze sa kompom, pošto se dešava sa tim eksternim karticama da jednostavno u sred rada komp prijavi da ih više nema, iako su tu...

User
Posts: 29
Joined: 19 Dec 2007, 18:45

Re: mikrofon za vokal & preamp

Post by User » 27 Nov 2011, 20:06

Hvala puno, pogledacu ga svakako ako ga imaju.

U medjuvremenu - videh da je u Artistu na popustu neki bundle sa NT2-A, shock mount i kablom - za slicnu cenu kao kad bih kupio NT1-A i ostale stvari zasebno (ako im je sajt azuran), tako da mi to deluje kao bolja kupovina. U svakom slucaju sutra javljam sta je na kraju ispalo :)

User
Posts: 29
Joined: 19 Dec 2007, 18:45

Re: mikrofon za vokal & preamp

Post by User » 28 Nov 2011, 18:16

Za sada - uspeo sam da pazarim Roland Tri-Capture. Posto je rec o poklonu, nisam ga otvarao niti previse zagledao. Nadam se da ce biti okay. Ono sto sam primetio (tek kasnije) da je Alesis io2 express primetno tezi od Rolanda.

U Artistu je danas bila guzva, stigla roba, nisu sve popisali - sta god vec, tako da nisam uspeo da kupim mikrofon. Pokusacu ponovo sutra. Dobra stvar je da ih imaju sada na lageru, samo mi ostaje da se odlucim koji tacno izmedju NT1-A i NT2-A.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: mikrofon za vokal & preamp

Post by sirac-šunka » 28 Nov 2011, 18:30

Ako ti je u granicama budžeta, nemoj da se misliš mnogo, neg pazari NT-2.

User
Posts: 29
Joined: 19 Dec 2007, 18:45

Re: mikrofon za vokal & preamp

Post by User » 29 Nov 2011, 13:16

Kupljen i Rode NT2-A, kao i stalak K&M 210/6. Prenecu utiske cim poklonim i cim se proba :)

Hvala na pomoci!

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: mikrofon za vokal & preamp

Post by sirac-šunka » 29 Nov 2011, 13:25

:ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest