Pomoc u vezi kondenzatorskog mikrofona

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
Marcony019
Posts: 11
Joined: 20 Jan 2012, 19:46

Pomoc u vezi kondenzatorskog mikrofona

Post by Marcony019 » 26 Jan 2012, 22:26

Pozdrav, prvi put sam na forumu, pa izvinite ako sam promasio forum gde trebam postovati ovo.

Problem je sledeci. Kupio sam mikrofon "Behringer C-3 STUDIO". Kuci sam imao kabli koji sa jedne strane ima XLR ulazak, kao za mikrofon, a sa druge strane audio chinch 3.5mm. Sve sam lepo prikljucio sa racunarom ali mikrofon ne radi, sve je lepo podeseno na kompjuteru i siguran sam da je sve ispravno jer ostali mikrofoni rade. LED dioda koja je na mikrofonu kako bi pokazala da li je mikrofon povezan sa elekticnom energijom ne svetli, pa je moguce da nema dovod energije do mikrofona. Mikrofon zahteva +48 V. Ja sam ga direktno spajao sa racunarom, mozda je to problem, mozda mu treba neka mixeta ili nesto drugo kako bi mu dalo tu energiju ?!

Slobodno pitajte ako nesto nisam lepo objasnio. :) Hvala unapred

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Pomoc u vezi kondenzatorskog mikrofona

Post by sirac-šunka » 26 Jan 2012, 22:32

Pa naravno, kondenzatorskom mikrofonu, za razliku od dinamičkog, treba +48V phantom power, koje integrisana, niti bilo koja druga PCI kartica, nemaju. Treba ti miks, pretpojačalao ili jednostavno phantom power u kutiji, ima i toga. :wink:

Marcony019
Posts: 11
Joined: 20 Jan 2012, 19:46

Re: Pomoc u vezi kondenzatorskog mikrofona

Post by Marcony019 » 26 Jan 2012, 22:42

Kako mogu najjeftinije da prodjem, kupovinom cega ? Hvala

Marcony019
Posts: 11
Joined: 20 Jan 2012, 19:46

Re: Pomoc u vezi kondenzatorskog mikrofona

Post by Marcony019 » 26 Jan 2012, 22:49

Sorry zbog duplog posta, naveo si mogucnost i "miks", mislis na mikstu ? Ako ona ima napajanje, mogu li onda da prispojim miksetu sa racunarom, a mikrofon u miksetu i da radi bez problema ?

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Pomoc u vezi kondenzatorskog mikrofona

Post by sirac-šunka » 26 Jan 2012, 23:34

Marcony019 wrote:Ako ona ima napajanje, mogu li onda da prispojim miksetu sa racunarom, a mikrofon u miksetu i da radi bez problema ?
Ako ima napajanje, da. Obično pored dugmenta za uključivanje, i jeftinije miksete imaju +48V phantom.
Marcony019 wrote:Kako mogu najjeftinije da prodjem, kupovinom cega ? Hvala
Npr, http://www.mitrosmusic.com/proizvod/128 ... -ULTRAGAIN

Marcony019
Posts: 11
Joined: 20 Jan 2012, 19:46

Re: Pomoc u vezi kondenzatorskog mikrofona

Post by Marcony019 » 26 Jan 2012, 23:40

Ma moj prvi komsija radi sa ozvucenjima u nasem gradu za koncerte, pa mogu da pozajmim miketu od njega, nego mi bilo bedak da ga pitam za miksetu ako nema phantom 48 V. To me samo zanimalo. Hvala na informacijama. :)

Edit : A da li imas neku semu ako mogu ja napraviti napajanje za moj mikrofon ?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest