Mali kucni studio

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Mali kucni studio

Post by Boogie Woogie » 02 Nov 2012, 09:40

ček, a Asio?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Mali kucni studio

Post by dejankuki » 02 Nov 2012, 21:58

Hmm, da..

Zarad objasnjenja, svi audio driveri su ovako ili onako ASIO...

http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_Stream_Input/Output

ali neko ih krsti ovako, neko onako. E sad, opet svi proizvodjaci hardvera imaju svoje ASIO drivere i gledaju da ih naprave najbolje sto mogu, ali neki jednostavno prepisu starije i/ili dodaju neke nove stvari. Retki su oni koji za svaku novu stvar naprave i nove ASIO drivere... e Alesis je jedan od onih koji bi da pristede i ko zna od koje sprave su uzeli drivere, tako da rade dok rade, kad jednom pocnu da brljaju ne poaze reinstal drivera vec samo reinstal OS-a... naravno, zadrzavam pravo da su nesto poboljsali u skorije vreme ili za ove nove operativne sisteme jer imaju oni i IO|4 i IO|12 tako da mozda su i za IO|2 uradeli drivere from schratch..

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Mali kucni studio

Post by Dushan S » 03 Nov 2012, 16:24

Da dodam da je kod kartica generalno a naročito kod USB kartica ESENCIJALNO da imaju dobre drajvere, što jako često nije slučaj. Kartice se prave tako što firma dizajnira karticu, kinezi je prave i isporuče, a pravljenje drajvera se prepušta često nekoj softverskoj firmi koja kastomizuje neki generalni SUB audio drajver koji je napravila. Tako često ima problema na tom planu, i iako to sve zajedno često dobro radi, uvek je najbolje uzeti neku od karti koje se prave duže vremena i za koje se zna da imaju stabilne drajvere, EMU, M-Audio itd. Evo ja imam Lexicon-ovu kartu koja odlično svira, ali pravi nekad probleme na Win7 a pravi jezive probleme na OSX-u. Dobio sam je igrom slučaja, i lepo je što je to kvalitetna karta, ali nikad je ne bih kupio da sad biram.

Blast Bass
Posts: 5
Joined: 20 Feb 2012, 00:21

Re: Mali kucni studio

Post by Blast Bass » 05 Nov 2012, 18:44

Koju bi trebalo muzicku karticu da trazim?I koju klavijaturicu?Hvala

korg_PA50
Posts: 1
Joined: 09 Mar 2014, 18:47

Re: Mali kucni studio

Post by korg_PA50 » 09 Mar 2014, 18:55

Pozzz prijatelji. Novi sam na forumu i interesuje me nesto. Htio bih napraviti mali kucni studio. Trenutno imam samo Korg PA50 a htio bih sebi kupiti miksetu Behringer Q802USB i jos neki mikrofon. Htio bih snimati matrice i covere za youtube. Molio bih vas da mi kazete da li mogu sa ovom miksetom i jos nekim mikrofonom to sve snimati u nekom programu na racunaru jer mi nije jesno da ova mikseta u racunar ide preko USB-a??? :cao:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest