Mala pomoc...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Mala pomoc...

Post by nikolic025 » 16 Jun 2012, 17:39

Pozdrav,nov sam u svemu ovome oko snimanja i hocu samo za sebe da snimam probe ili samo sebe,sa jednim kondenzatorom u mix,pa sve to u lap top,ali je problem sto nemam line ulaz nego samo mikrofonski,a kada ubodem u njega,pa i da je sve stisano cuju se abnormalni sumovi i na FL i na Sound Forge...Pokusao sam da skinem Noise Reduction,ali ne mogu licencu da nadjem,kaze da nije validna.I kada iskopcam mix,znaci samo na ugradjeni mikrofon od kompa,opet zuji,probao sam i da iskopcam iz struje i da promenim uticnicu i opet nista,a kod ortaka se ne cuje ni blizu toliko,ali ga,normalno,ima...

E,sada,da li bi mi neki softver ili plug in tu pomogao ili da vijam neku externu karticu ili sta god?

Sta predlazete za malo love,znaci cisto amatersko snimanje radi zabave itd...

Hvala

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: Mala pomoc...

Post by Mrav » 18 Jun 2012, 10:53

a) Po mom iskustvu, integrisane kartice relativno novijeg datuma ok rade reprodukciju, ali za snimanje su bulja. Često kupe i šum koji proizvodi hard disk u radu i druge smetnje u računaru.
b) Ako imaš samo mikrofonski ulaz, proveri u setovanjima da li je negde uključen +db boost, mic boost ili kako god da ga zovu tvoji drajveri. To dodaje glasnoću kada koristiš obične računarske mikrofone (tipa za skype) ali će ti sigurno zaprljati line ulaz. Takođe može da se desi da imaš podešavanje kako ulaz da se ponaša npr. mic/line.
c) nadam se da koristiš line izlaz iz miksete.

Nikakav softver koji možeš da napraviš neće napraviti neku razliku, ali eskterna zvučna kartica sa posvećenim ulazima izlazima bi bila jako korisna. Daj probaj nešto od ovoga, pa da imamo više informacija.

User avatar
nikolic025
Posts: 892
Joined: 21 Aug 2008, 02:03
Location: Odzaci/Novi Sad

Re: Mala pomoc...

Post by nikolic025 » 18 Jun 2012, 12:46

Koristim onaj izlaz sa cincevima mislim bas da je line out ili rec out,sad nisam siguran.I iz dva cinca idem u mikrofonski ulaz...

Imam Windows 7 pa ne mogu da se snadjem...Skontacu nesto...

Jel neko probao onu malu mehringerovu UCA ili UFO 202,222 i slicne?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest