Behringer UCA200

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
Aca Katic 47
Posts: 2
Joined: 02 Aug 2012, 12:37

Behringer UCA200

Post by Aca Katic 47 » 02 Aug 2012, 12:47

Pozdravljam pre svega!

Izabrao sam da umesto eksterne zvucne karte koju napaja samo usb kabel kupim mikser + interfejs u naslovu. Znam da je i on na USB port. ali hteo sam da imam vise opcija na mikseti a da sve to ide preko USB-a. jer nemam nista kvalitetnije u samom kucistu od integrisane kartice.
E sad moje je pitanje koliko je to dobra varijanta? Zaobidjite sa odgovorima da Berindzer je katastrofa i ostalo, to i sam znam. ali za budzet kucnog studija jel to dovoljno? ili da sve to bodem u Line in od integrisane zvucne.
koja je razlika kvaliteta?

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Behringer UCA200

Post by Cope » 06 Nov 2012, 20:08

16-bit-na audio konverzija, sranje kao i jeftine kompjuterske zvučne kartice...
Nije loše za reprodukciju muzike na žurci, ili neko demo snimanje na probi, ali daleko je od ozbiljne sprave za snimanje..

Neke pozitivne crte su to da integrisan zvuk na kompu uvek ima neko nus zujanje, pištanje, noise od lošeg napajanja, nezaštićenog procesora koji emituje sumanuto zračenje, i sl, dok je kod UCA to kao manje primetno...

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: Behringer UCA200

Post by malisha » 10 Dec 2012, 11:18

Imam pomenuti DAC, i slazem se, nije ozbiljna prica, no meni je bila vidni pomak od integrisanog zvuka. Koristio sam je pre svega a pustanje muzike po klubovima, no, probao sam i snimanje sa njom i Joemeek VC3Q preampom, i imao sam relativno upotrebljive rezultate (miksetu sam zaobisao)... Kada sam kupio Focusrite 2i2... Nebo i zemlja. Kao da mi je neko drzao usi zapusene. :D

Jedan MASIVNI rispekt za Behringer jer je ova spravica class compliant i samim tim besprekorno radi u GNU/Linuxu, na kome sam 90% i samim tim mi je to mnogo znacilo.

Ako hoces samo da se snimas i zabelezis ideje, moze da posluzi.

natureflame
Posts: 32
Joined: 20 Jun 2010, 19:26

Re: Behringer UCA200

Post by natureflame » 03 Jun 2013, 01:58

Pazi u sustini nije nesto, ali zavisi sta zelis da radis sa njom, svakako je bolja od obicne integrisane, dobro stoji i sa vst instrmentima, ja sam bar imao dobre rezultate, i dalje ih imam jer i danas koristim isto nju, ali u sustini, kad skupim malo vise para sigurno cu je zameniti, tako da, nije nista specijalno, nemoj ni da ocekujes mnogo, ali je svakako pomak.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Behringer UCA200

Post by Tiki the Boyler » 03 Jun 2013, 12:38

Ja te opet moram pitati zašto dati pare na tako nešto, kad za isti novac možeš kupiti interfejs koji u sebi ima sve što ti je potrebno? Od preampa, kontrole monitora, integrisanog pojačala za slušalice, direktnog monitoringa, pa čak i real time efekata...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest