preporuka za slušalice

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
ocelot
Posts: 138
Joined: 22 Jan 2010, 21:07
Location: Zaječar

preporuka za slušalice

Post by ocelot » 26 Oct 2012, 18:53

došlo je vreme da se kupe nove, budžet mi je oko 60e

ako imate neku dobru preporuku ili sajt koji bih mogao da proverim

ocelot
Posts: 138
Joined: 22 Jan 2010, 21:07
Location: Zaječar

Re: preporuka za slušalice

Post by ocelot » 26 Oct 2012, 20:05

zaboravio sam da pomenem da su mi potrebne za monitoring u kućnoj produkciji

kako vam se čine ove? http://www.mitrosmusic.com/proizvod/573 ... ikljuckom/ M50 su očigledno bolje, ali su daleko iznad mog budžeta

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: preporuka za slušalice

Post by Tiki the Boyler » 27 Oct 2012, 16:58

M30 su sasvim OK slušalice ako si ih našao za taj novac!
Pritom vodi računa da to nije najpouzdaniji mogući monitoring i da svoje mikseve provjeravaš na što više različitih sistema kako bi stvorio kompletniju sliku o tome što radiš. Takođe, povedi računa o vremenu koje provodiš sa slušalicama na ušima. Predugo korišćenje slušalica, naročito pri većim glasnoćama, može dovesti do ozbiljnog oštećenja sluha. (pritom je to proces koji se dešava podmuklo i postepeno, tako da ljudi tog problema postanu svjesni obično tek kad je prekasno da se bilo šta učini)

User avatar
zeljkodespic
Posts: 75
Joined: 07 Feb 2010, 20:17
Location: Electronics Band

Re: preporuka za slušalice

Post by zeljkodespic » 30 Oct 2012, 10:54

Najvaznije je da gledas db i opseg fv...i moj licni savet je da pristekas jos para i kupis nesto ozbiljnije..ipak ce ti to biti dobra investicija na duze vreme..
Znam da ovde ima puno strucnjaka i profesionalaca ali slobodno radi produkciju na slusalicama ..ali naravno, kad zavrsis,preslusas na kucnom hifi- u,u kolima,..na drugim slusalicama itd..i kad dospes do zvuka koji si hteo ,to je to ;)

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: preporuka za slušalice

Post by Tiki the Boyler » 30 Oct 2012, 22:55

Možeš ti i auto da voziš u rikverc cijelo vrijeme. Stići ćeš već nekako na cilj.
E sad... koliko je to udobna i bezbjedna vožnja... drugo je pitanje! ;)

User avatar
zeljkodespic
Posts: 75
Joined: 07 Feb 2010, 20:17
Location: Electronics Band

Re: preporuka za slušalice

Post by zeljkodespic » 31 Oct 2012, 15:37

Na cilj???
Pa pre ce sa bmw-om da stigne u rikverc, nego sa jugom normalno da ga vozi...

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: preporuka za slušalice

Post by Cortex » 31 Oct 2012, 15:47

Ja sam uzeo pre godinu dana AKG K-99 i veoma sam zadovoljan. Za slushanje muzike su...mrtve, separacija instrumenata je prevelika, i ne forsira nijedan frekventni opseg. Tek kad sam ih kupio shvatio sam da su one namenjene bash tako nekako za tu svrhu kucnog mixanja. I mene sluzhe izvanredno. BIle su i u dve strane zemlje sa mnom, padale bezbroj puta, izuvijao kabl chupao ga, ma nishta, sve radi ko sat, iako su plastichne sa gumenim delovima i kozhom jelte. Audio Technica mi je imala strashno izrazhen midrange koji mi je smetao, bolela me je glava od njih. Ovo su rechi laika, pa ih nemoj shvatiti previshe odredjujucim.

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: preporuka za slušalice

Post by Boogie Woogie » 31 Oct 2012, 18:28

cortexe, a šta ti je to midrange? interesantan sam znati..

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: preporuka za slušalice

Post by Cortex » 31 Oct 2012, 18:33

evo ga, http://lmgtfy.com/?q=midrange+in+music
ma daj nemoj zajebavat

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: preporuka za slušalice

Post by Boogie Woogie » 31 Oct 2012, 18:41

pa eto vidiš da su i drugi pitali isto..

ocelot
Posts: 138
Joined: 22 Jan 2010, 21:07
Location: Zaječar

Re: preporuka za slušalice

Post by ocelot » 01 Nov 2012, 18:17

Tiki the Boyler wrote:M30 su sasvim OK slušalice ako si ih našao za taj novac!
Pritom vodi računa da to nije najpouzdaniji mogući monitoring i da svoje mikseve provjeravaš na što više različitih sistema kako bi stvorio kompletniju sliku o tome što radiš. Takođe, povedi računa o vremenu koje provodiš sa slušalicama na ušima. Predugo korišćenje slušalica, naročito pri većim glasnoćama, može dovesti do ozbiljnog oštećenja sluha. (pritom je to proces koji se dešava podmuklo i postepeno, tako da ljudi tog problema postanu svjesni obično tek kad je prekasno da se bilo šta učini)
celo detinjstvo sam imao probleme sa sluhom jer mi je otac muziku pustao upravo preko studijskih slušalica :mrgreen:
naravno, svestan sam da je ovo daleko manje puzdanije od pravog studijskog monitoringa, ali je za moje uslove ok i time moram biti zadovoljan.. kada budem u boljoj finansijskoj situaciji otvaram temu za nešto ozbiljnije 8)
zeljkodespic wrote:Najvaznije je da gledas db i opseg fv...i moj licni savet je da pristekas jos para i kupis nesto ozbiljnije..ipak ce ti to biti dobra investicija na duze vreme..
Znam da ovde ima puno strucnjaka i profesionalaca ali slobodno radi produkciju na slusalicama ..ali naravno, kad zavrsis,preslusas na kucnom hifi- u,u kolima,..na drugim slusalicama itd..i kad dospes do zvuka koji si hteo ,to je to ;)
uvek gledam da preslušam na različitim zvučnim sistemima, a srećom prvi test mogu već da radim u svojoj sobi na svojim B&W DM6 preko Quad pojačala i predpojačala (ovde već govorim o krajnjem rezultatu da ne dođe do zabune da mi oni služe kao monitoring)
lično sam zadovoljan svojim rezultatima do sada pošto se sam učim, a ove sluške bi mi bile korak napred jer bi imao kol'ko-tol'ko pouzdaniji i precizniji monitoring :)

inače,ako se oduži možda i se i skupi dodatna kinta za bolje slušalice, ali trenutno ovoliko mogu da izdvojim

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: preporuka za slušalice

Post by karton » 25 Dec 2012, 13:07

Već oko 2 do 3 godine koristim ove:
http://eu.audio-technica.com/en/product ... rodID=3804
, a pošto nisam iskusan, tj. nisam probao mnogo slušalica ne mogu da pričam o kvalitetu, ali primećujem da su ove moje u poslednje vreme počele sve češće da distorziraju na niskim frekvencijama, najasnije se čuje ako recimo pustim sine wave npr. 40-50Hz, mada ako malo mrdnem kabl, distorziranje prestaje, dakle nisu još za bacanje, ali obzirom da su i prilično neudobne, razmišljam da se ponovim sa sluškama...
Vidim da se dosta hvale ATH-M50 mada su mi malo skupe, kao i znatno jeftinije ATH-M30 koje mi već cenovno mnogo prijatnije...jel vredi ta razlika od 100tinak eura zaista oliko da vredi uzeti ipak M50 ili će i njima relativno brzo da odu kontakti...i da li su udobne, ako ih neko ima?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest