Windscreen?

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Windscreen?

Post by karton » 02 Jan 2013, 20:21

Nabavio sam digitalni snimač Zoom H1. Kako uz njega, osim baterije, nisam dobio nikakvu propratnu opremu, (čak ni USB kabel - srećom, posao mi obavlja ovaj od fotoaparata), potrebna mi je zaštita od vetra u vidu sunđeraste navlake.
E sad, jel zna neko koji tip-model(ukoliko to nije univerzalno)mi treba za konkretno ovaj snimač, dakle Zoom H1 http://www.mitrosmusic.com/proizvod/14002-Zoom-H1/
i gde to da nabavim u NS-u(ili gde već)?
Hvala.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Windscreen?

Post by Kristijan » 19 Jan 2013, 10:18

Немам ништа корисно да кажем по овом питању, али бих да те питам за мишљење о овој справи, пошто размишљам о куповини. Колико си користио снимаш ових дана и каква су твоја искуства и утисци? H4N има могућност директног снимања гитаре или било год hi-Z улазног уређаја, а има и XLR конекцију за додатни микрофон, што су корисне ствари, али је и 3 пута скупљи, па се премишљам шта да радим. Дакле, шта кажеш?

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Windscreen?

Post by karton » 19 Jan 2013, 13:12

Jao ubih se od pretraživanja internet istorije (ne mogu dalje od 1.1.2013.????) - negde pred kraj decembra 2012., kad sam ga i kupovao, sam dosta pretraživao po netu i vagao koji da uzmem. čitao razne recenzije i sad baš tražim - naiđoh na jedan sjajan rivju gde lik paralelno upoređuje nekih 6, 7 digitalnih snimača, i to baš nasnimava malo glas, pa zatim jednu temu na akustari, i tako za svaki isto, pa možeš da direktno ''čuješ'' razliku između njih sa uslovno rečeno istim usnimkom - ali sad nikako to da pronađem (mislim da su na listi: H1, H2, H4N, neki Tascam, neki Olympus,...itd...) i uglavnom tu lik na kraju, kao stručnjak izabira kao najbolje H4N po zvuku i još neki drugi(?) po lakoći rukovanja i snazi preampa(?)....
uglavnom, na dotičnom linku sam i ja bio, slušajući bezbroj puta sve njih iznova, oduševljen zvukom H4N, ali je po mom sluhu već na 2. mestu bio upravo H1, kao samo malo muljaviji (u srednjem registru), dok sam se za ostale čudio što su tako visoko rangirani...Pošto sam amater, izabrao sam jeftiniji i jednostavniji...

E sad konkretno: Ovaj Zoom-ić H1 je izuzetno lagan (oko 60g) i mali, pa je vrlo mobilan - recimo: stojim u kafiću sa H1 u ruci i niko ne provaljuje da to nije mobilni (a sve se snima... :mrgreen: ). Sa osnovnom kartom koju uz njega dobijaš imaš oko 2 i po sata fore za snimanje na difoltnih 44.1/16. Baterija (no name kineska) drži pri redovnoj upotrebi 3, 4 dana. Ja sam naručio iz Beogradskog Mix-a, jer ovde u NS nije bilo, i kad mi je stigao malo sam se ''razočarao'' jer sam dobio goli snimač i bateriju - nema windsreen-a, nema USB kabla, postolja, neke futolice i sl...Dalje, imaš opcije: auto level - treba izbegavati zbog neprirodnog automatskog level rajdera...mada verovatno predviđeno za intervju i sl. Zatim, opcija: low cut - to bi trebalo da kod ovog uređaja služi kao eliminacija nojza koji proizvodi vetar i sl. - ma kavi - ništa, bukvalno isto sa i bez toga! zato sam i razmišljao o nabavci windscreen-a - to mi je do sad kao jedini stvarni nedostatak. E da - posao prebacivanja mi završava kabl za fotoaparat( na jednom kraju standardni A, a na drugom mislim da je mini B)...

Za sad nisam snimao konkretne muzičke instrumente, snimao sam psa (režanje, lavež, krckanje tvrde hrane zubima), vožnju taxijem, žamor u noćnom klubu, raznorazne što se kaže ''kitchen recording''...
Ako želiš mogu ti poslati nešto od toga ili nasnimiti nešto po želji, ako naravno imam uslove za to.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest