Lexicon MX200 - Dual stereo (paralel) povezivanje?

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Lexicon MX200 - Dual stereo (paralel) povezivanje?

Post by Cope » 09 Jan 2013, 17:21

Gde se šta bode i koja kablaža odnosno džekovi za korišćenje dva AUX SEND-a iz miksera, pa nazad u zajednički stereo kanal (ili dva)? Dakle nezavisno korišćenje svakog efekta ako je uopšte moguće... U pitanju je Lexicon MX200.
Inače postoje četiri načina rutovanja - Dual Mono, Cascade, Dual Stereo (Paralel), i Mono Split... Sve ostalo mi je jasno, a ukoliko ima potrebe za stereo bananama u mom slučaju, onda mi je i ovaj problem skoro jasan, ali ipak da proverim za znalcima na forumu...

Hvala...

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Lexicon MX200 - Dual stereo (paralel) povezivanje?

Post by Tiki the Boyler » 09 Jan 2013, 23:50

Pa u Dual Mono modu bi trebao da se ponaša kao dva nezavisna mono efekta.
Dakle trebaju ti četiri balansirana 6,3mm TRS kabla. Dva koja će slati signal sa odgovarajućih AUXa u ulaze sprave (prvi i drugi) i još dva kojima ćeš signal iz izlaza (prvog i durgog) vratiti na linijske ulaze miksera.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Lexicon MX200 - Dual stereo (paralel) povezivanje?

Post by Cope » 10 Jan 2013, 02:53

Jeste, bacio sam baterijsku lampu u džekove i sva četiri su TRS. Sutra idem po materijal i pravim kablove.

Inače, prvi put imam zaseban modul sa efektima, i život više nije isti... 8)

Fala, još jedared :ziveli:

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Lexicon MX200 - Dual stereo (paralel) povezivanje?

Post by Tiki the Boyler » 10 Jan 2013, 13:55

Napravi samo razliku između Dual Mono i Dual Stereo moda.
Mislim, u svakom slučaju ti trebaju četiri kabla. Razlika je samo što u Dual Mono modu imaš potpuno odvojene kanale i u povratu, dok su ti u Dual Stereo oba efekta sumirana u jedan stereo kanal, što opet zna biti nezgodno ako poželiš da različito farbaš jedan u odnosu na drugi efekat ili ako poželiš da jedan efekat pošalješ u drugi ili pak u samog sebe :D

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Lexicon MX200 - Dual stereo (paralel) povezivanje?

Post by Cope » 10 Jan 2013, 14:25

Evo šeme:

Image

Dual stereo me ponajviše zanima jer mogu za neke kanale da koristim samo prostor, a za druge samo delay ili sve zajedno... Dual mono je u principu savršeno rešenje, osim što neću imati stereo hall na izlazu, koliko vidim sa ove šeme ?

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Lexicon MX200 - Dual stereo (paralel) povezivanje?

Post by Tiki the Boyler » 10 Jan 2013, 15:11

hmmmm....

Gledam sad šemu.
Zapravo odvojenu kontrolu dva efekta (putem slanja na AUXu) imaš samo u Dual Mono i MONO SPLIT modu. U oba slučaja imaš oba efekta na raspolaganju, samo su u prvom potpuno odvojeni, a u drugom su oba izlaza sumirana u jedan stereo.

Realno... u većini prostora u kojima mi radimo stereo generalno (a pogotovo kod efekta) nema neke velike svrhe, jer niti ima simetrije u prostoru, niti su razglasi postavljeni simetrično u odnosu na publiku, tako da... nije neka šteta! 8)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest