Pomoc oko izbora mikrofona

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
Undreamer
Posts: 12
Joined: 23 Jul 2009, 14:58

Pomoc oko izbora mikrofona

Post by Undreamer » 21 Jan 2013, 12:03

Pozdrav ljudi!

Potreban mi je dinamicki mikrofon za snimanje zenskog glasa(prvenstveno) u nekom cenovnom rangu 100-150e.
Sta mozete da mi preporucite a da je nabavljivo kod nas?

Prvo mi je pao na pamet Beta SM58 ali prevazilazi budzet...

Hvala :cao:

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: Pomoc oko izbora mikrofona

Post by Mrav » 21 Jan 2013, 14:29

Moja preporuka je da pogledate Audix OM3 ili OM7 ako budžet dozvoli (OM3 je jeftiniji). Imaju veoma dobar ton po meni i neviđeni rejection mikrofonije. Naravno, treba pevačica da proba i da čujete jel joj leži.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Pomoc oko izbora mikrofona

Post by Tiki the Boyler » 23 Jan 2013, 14:55

Shure SM58 ne probija budžet, kao ni njegova lako dostupna alternativa RODE M1.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Pomoc oko izbora mikrofona

Post by Cope » 24 Jan 2013, 07:50

Za suptilan ženski vokal ja bih koristio AKG D7, za malo tvrđi, kafanski i iskusan glas - SM58. U radnju ili već gde, pa probajte...

Nego, što dinamički za snimanje?

Undreamer
Posts: 12
Joined: 23 Jul 2009, 14:58

Re: Pomoc oko izbora mikrofona

Post by Undreamer » 24 Jan 2013, 10:15

Hvala na savetima ljudi.

Najvise se razmisljam oko SM58(akg je nazalost izvan budzeta - mozda D5?). Ne radi se ni o kakvom 'kafanskom glasu' niti necemu slicnom, vec je mikrofon za potrebe snimanja demo pesama koje ce se kasnije koristiti pri snimanju albuma u studiju, a mikrofon za live nastupe.

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Pomoc oko izbora mikrofona

Post by Cope » 24 Jan 2013, 17:15

Pa onda na čemu ona misli da joj glas dobro izlazi i peva - to koristite.
SM58 će ti malo delovati tupavo kad ga ubodeš u komp i kartu, ali za live nastupe je prosto standard u celom svetu... Ma za sve je dobar, prosto tako treba vokal da leži u miksu, i ja lično taj mic najviše volim :)

snoposepra
Posts: 18
Joined: 21 Jan 2013, 10:02

Re: Pomoc oko izbora mikrofona

Post by snoposepra » 17 Feb 2013, 11:52

ortak iz benda je rešio da kupi malo ozbiljniji mic za probe, naravno lead vokal je u pitanju, do 150e... shure sm58 je imao prilike da proba, imali smo ga do skora, ali je nažalost u kvaru :( jako dobar mic, sve se jasno i glasno čuje, ali smo uvek imali veliki problem sa mikrofonijom, "puno hvata" što se narodski kaže :lol: prostorija nije preterano velika a umemo često fino da se otpanjimo :) pa me zanima ima li neki malo "usmereniji" mic, koji će manje hvatati mikrofoniju, a da se opet ne gubi na kvaliteti... kakvi su akg i sennheiser u poređenju sa betom? retko kad se peva nešto agresivnije, vokal mu spada u one "finije" :D naravno , ako će dobro da radi i na svirkama pun pogodak!

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Pomoc oko izbora mikrofona

Post by Cope » 18 Feb 2013, 22:09

Za mikrofoniju ste vi odgovorni, a zen, akg, itd. su sve dobri majkovi, neka proba šta mu najbolje leži...

snoposepra
Posts: 18
Joined: 21 Jan 2013, 10:02

Re: Pomoc oko izbora mikrofona

Post by snoposepra » 23 Feb 2013, 19:30

isprobali sve i svašta i na kraju se uzeo audix om3 :metal: imali probu i šta reći nego sjajno! mikrofonije nigde po prvi put, vokal izlazi jasno u mixu iako nam zvučnjaci nisu sjajni uopšte... malo se treba poigrati sa ekvilajzerima, ali zvuk se odličan namesti, možeš dizati visoke frekfencije bez ikakve bojazni da će početi pištanje...

probali om2 i om7, prvi zvuči dosta "jeftinije" od trojke dok je sedmica kristalno jasna ali i cena od deset hiljada više nije mala, a i dosta ima slabiji signal od trojke (barem je bilo tako kad smo probali), tako da svi oni sa slabijom opremom bi mogli da trpe, šta znam...

ja bih ovaj mic preporučio svima koji imaju lošiji rasglas, mali prostor,a ne sumnjam da nas ima dosta takvih :D

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: Pomoc oko izbora mikrofona

Post by Mrav » 05 Jul 2013, 16:06

Znam da malo kasnim sa odgovorom, ali mi je drago da sam vam pogodio potrebe-ukus i mogu sa punim pravom da kažem "I said so!" :lol:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest