KUCNI STUDIO PREPORUKA HARDWERA

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

shuster
Posts: 36
Joined: 02 Feb 2013, 12:54

KUCNI STUDIO PREPORUKA HARDWERA

Post by shuster » 01 Mar 2013, 00:38

Ovako trebaju mi komponente sa kojima cu SAMO DA SNIMAM VOKAL na postojecu matricu...ne bih da dajem mnogo para, ne vise od 250e mozda krajnje 300e mada tesko :(.... ali da snimak bude sto bolji...do sad sam snimao sa SB live 24bit/96kHZ i jednim ne profesionalnim kondenzatorskim mikrofonom. Mozda izgleda smesno ali kvalitet snimka je zaista bio solidan, naravno imao sam dosta problema sa latenciom itd.... Resio sam da se malo uozbiljim sto se tice toga..Sta bi mi preporucili za te pare? Mislio sam da uzmem neki kondenzatorski mic i USB interfejs, za pocetak npr:
M-Audio Fast track USB II (zato sto je jeftiniji od pro)
Behringer B2 (zato sto nije najjeftiniji kao behringer c-3, nego eto da bude malo bolji :D)
Da li je to dobro resenje? Sta bi vi uzeli za te pare i za te potrebe? Molim vas, Hitno mi je!!! :bow: :bow: :bow:

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: KUCNI STUDIO PREPORUKA HARDWERA

Post by Tiki the Boyler » 01 Mar 2013, 00:42

http://bluemic.com/yeti/

Pazariš stalak, pop filter i odvedeš neku djevojčicu na večeru za te pare! ;)

shuster
Posts: 36
Joined: 02 Feb 2013, 12:54

Re: KUCNI STUDIO PREPORUKA HARDWERA

Post by shuster » 01 Mar 2013, 11:06

Kako sam razumeo za ove pare ne moze nista da se uzme :( , nisam planirao da mi u tih 250e udje i pop filter i stalak. to cu da inprovizujem...mislio sam da mi preporucite neki interfejs i kond. mic., nmg da verujem da bas nista malo bolje ne moze da se uzme za te pare :| ....

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: KUCNI STUDIO PREPORUKA HARDWERA

Post by Cope » 01 Mar 2013, 12:43

Nista neces dobiti sa dobrom kondenatorom, bez dobrog preampa, i dobog interfejsa, a to je min. jos dva puta toliko para. A onda ce ti se cuti kuler od kompa, komsija kad pusti vodu, auto kad prodje... Ova igracka izgleda sasavo, ali gledajuci mogucnosti, deluje spektakularno.

shuster
Posts: 36
Joined: 02 Feb 2013, 12:54

Re: KUCNI STUDIO PREPORUKA HARDWERA

Post by shuster » 01 Mar 2013, 18:52

znaci mora tu dosta para da padne ::ranting:: , Sta bi mi od opreme preporucili za pocetak? Mogu i polovno nesto da uzmem , i jos da stedim :?

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: KUCNI STUDIO PREPORUKA HARDWERA

Post by Cope » 02 Mar 2013, 03:47

AT-2010, a još imaš mic i za live, ili ovo čudance što ti je Tiki predložio, a ne verujem da bi se zeznuo, poznavaoc je on ozbiljan :)

shuster
Posts: 36
Joined: 02 Feb 2013, 12:54

Re: KUCNI STUDIO PREPORUKA HARDWERA

Post by shuster » 02 Mar 2013, 12:43

hvala na odgovorima :D , verovatno cu onda da uzmem neka od ta dva mikrofona, a kuoju zvucnu da uzmem?

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: KUCNI STUDIO PREPORUKA HARDWERA

Post by Tiki the Boyler » 05 Mar 2013, 10:55

Da li si ti uopšte kliknuo na link koji sam ti dao??? :grummel_2:
Preporučio sam ti sasvim pristojan mikrofon sa integrisanim audio interfejsom, tako da možeš da kupiš sve što ti treba a da ništa ne improvizuješ.

shuster
Posts: 36
Joined: 02 Feb 2013, 12:54

Re: KUCNI STUDIO PREPORUKA HARDWERA

Post by shuster » 06 Mar 2013, 15:34

Naravno da sam otvorio :D, nisam odmah skapirao da je u njemu integrisan interfejs...Mene iskreno vise zanima taj interfejs od samog mikrofona, plasism se da mi taj u mikrofonu nece biti dovoljan za visekanalno snimanje, mix sa dosta efekata i pritom da je zvuk jak, cist bez kasnjenja itd...Ne radim ja snimanjem jednog vokala, vec snimam vokal preko matrice koja je odlicnog kvaliteta pa tu onda ima svea toga sto sam nabrojao...ako taj mikrofon poseduje takav interfejs uzeo bi ga ne bi razmisljao...

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: KUCNI STUDIO PREPORUKA HARDWERA

Post by Tiki the Boyler » 06 Mar 2013, 18:50

Za to što si nabrojao ćeš morati malo više da se otvoriš.

I to svakako nije ono što si pitao u startu.

shuster
Posts: 36
Joined: 02 Feb 2013, 12:54

Re: KUCNI STUDIO PREPORUKA HARDWERA

Post by shuster » 06 Mar 2013, 21:46

Upravu si...nisam :?...mislio sam da se to sve podrazumeva kad sam rekao da snimam vokal preko matrice :oops: . Rekao sam vec da sam do sada snimao sa sb live 24bit i ovim mikrofonom http://store.sony.com/p/ECM-MS907/en/p/ECMMS907 i kvalitet uopste nije bio los...ovo sam radio sa tim http://www.youtube.com/watch?v=_z44Cofvkpg (mada ovo i nije bas nesto, ima i dosta boljih)...E sve sto meni treba je NOVA ZVUCNA KARTICA (EKSTERNA) zato sto je ova pocela da hvata neko zujanje dok snimam a i zezala me latencija. (To se desilo kad sam kupio novu graficku, do tad je sve radilo)...E sad, kako sve ove "malo bolje eksterne zvucne"(znaci one koje nisu creativ, gejmerske) zahtevaju kondenzatorski mic, odnostno na njih ne mogu da prikljucim mikrofon sa ulazom 3,5mm. odlucio sam da uzmem jedan takav (planirao sam da uzmem fast track USB II i behringer b2 ili c3)...za ovu opremu sto sad imam sam dao ukupno 4000din(mik polovan za 3000 i zvucna polovna za 1000) i sad me cud da bas nista "malo bolje" nema da se uzme za 250e...

shuster
Posts: 36
Joined: 02 Feb 2013, 12:54

Re: KUCNI STUDIO PREPORUKA HARDWERA

Post by shuster » 07 Mar 2013, 00:54

Ili je mozda najbolje da uzmem fantom napajanje neko jeftino i M-Audio Audiophile 2496?

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: KUCNI STUDIO PREPORUKA HARDWERA

Post by Reverse » 07 Mar 2013, 01:58

Najbolje da za te pare uzmes audio interfejs, posto bi prvo trebalo da resis problem sa latenciom za bilo kakav rad, onda kupis adapter za taj mikrofon koji vec imas, ili prosto prelemis odgovarajuci dzek.
Kasnije kad skupis jos para, mozes da uzmes preamp i novi mik.
A i sa kondezatorom mozes samo da stvoris jos vece probleme ako snimas u akusticki ne tretiranoj prostoriji.

shuster
Posts: 36
Joined: 02 Feb 2013, 12:54

Re: KUCNI STUDIO PREPORUKA HARDWERA

Post by shuster » 07 Mar 2013, 14:21

Mislim da bi mi to bilo i najbolje resenje :D Hvala ti na odgovoru :bravo: znaci kako sam shvatio potreban mi je adapter koji sa jedne strane ima 3,5mm ulaz a izlaz xlr :D

shuster
Posts: 36
Joined: 02 Feb 2013, 12:54

Re: KUCNI STUDIO PREPORUKA HARDWERA

Post by shuster » 07 Mar 2013, 15:18

i sa tim bi trebalo sve funkcionise :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest