Mikrofon

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Mikrofon

Post by Trooper » 23 Jun 2013, 10:16

:1: Meni Sennheiseri generalno imaju naj...sparkly zvuk, najvise visokih, i to meni apsolutno ne odgovara :mrgreen:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Mikrofon

Post by sirac-šunka » 23 Jun 2013, 10:16

Druga stvar, ako uzimas polovno, postoji strasno puno kopija. Sirom otvori oci i pogledaj sto vise mozes o razlikama original vs. fake shure-ki. Najbolje da pazaris od nekog poznatog za kog znas da je kupio u nekoj radnji koja jeste zvanican distributer za Shure.
I dalje, ako ne nastupas previse, a ovakav mikrofon ti nije neko adekvatno resenje za snimanje, to znas i sam, ja bih na tvom mestu kupio neki jeftiniji mikrofon, pa stekao kintu za ono sto je potrebno za snimanje, kondenzator, preamp i sl.
Mene je vrlo iznenadio ovaj jeftijaner:
http://www.thomann.de/gb/superlux_eco_88_6er_pack.htm

Ako hoces, javi se, svrati do mene do studia, mozes da probas ovaj Superlux, Shure Beta 58, Shure pg 58 i Samson Q7.

Poz
Last edited by dejankuki on 24 Jun 2013, 22:38, edited 1 time in total.
Reason: Pokusao da popravim stanje.. ako ne valja... Chedo, javi mi..

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Mikrofon

Post by Santana » 23 Jun 2013, 13:35

Hvala na odgovoru, ljudi.
Onaj Zenhajzer je 15000 nov, i ako moze u ukupnom utisku da se meri sa Betom od 19-20000 onda ima prednost. Akg je potpuno korektan samo imam osecaj da mu je falilo malo niskih, mada sam ga poredio sa sm58 u radnji a ovaj bas ima basa.
Sirce, tebi posebno hvala, ja cu biti do Nisa pocetkom jula pa cu se javiti.
Proucio sam na netu detalje u vezi sa autenticnoscu mikrofona, ne znam licno nikog za kog mogu sigurno da kazem da bi mi prodao ili nabavio od nekog a da me ne bi presao.

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Mikrofon

Post by Santana » 24 Jun 2013, 15:12

Danas uporedih Zenhajzer i Šur i prvi mi se čini kristalno čistim a drugi kao da sve to lepo oboji i utopli. Sad me samo zanima šta je posle zahvalnije modelirati u produkciji. Da li je bolje imati ono što je savršeno čisto pa ga onda doterivati i dopunjavati ili ono što je punije pa ga onda oblikovati i kresati?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Mikrofon

Post by Kristijan » 24 Jun 2013, 19:43

Па нису ти то баш микрофони за снимање, тако да та прича око продукције није посебно употребљива. Опет, ако је то оно што тренутно може да се набави, ја бих пре ишао на микрофон који је транспарентнији, дакле у овом случају Sennheiser.

Иначе, што се тиче микрофона, мислим да ту важи још много више него код других елемената опреме за музицирање оно правило да мора да се проба, и да само ти можеш да донесеш праву одлуку. За мој глас рецимо супер шљака Shure Beta 58A, док Shure SM58 баш и не ради како бих ја желео, уочавам осетну разлику. Опет, знам гомилу људи који та 2 микрофона гледају као безмало идентичне.

Такође мислим да нема шансе да ћеш да нађеш микрофон који ће 100% да ти врши посао са равним еквилајзером. Увек ћеш негде малкице да коригујеш то, а свакако треба да појуриш онај микрофон који је најприближнији ономе што ти треба, дакле да га коригујеш што мање.

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Mikrofon

Post by Santana » 30 Jun 2013, 19:25

Nabavih novu ,,Betu'' u Plejeru pre neki dan. Kod njih je bila 18450 dinara, desetak evra jeftinija nego u Mitrosu i Artistu.
Kad se budem domogao odgovarajuceg prostora za divljackije testiranje, izbacicu pregled.
Inace, koja je prica sa carapom umesto pop filtera? Radi li to stvarno il je samo fora?

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Mikrofon

Post by sirac-šunka » 30 Jun 2013, 20:42

Staviš duplu čarapu u neki okvir, ili ram, mi smo koristili one plastične police za cd-ove, staviš ispred mikrofona i to radi. Jedino što moraš da držiš, pa to bude smor. Ili instaliraš neke žice na mikrofonski stalak da to tako stoji.
Možeš u prodavnicama trikotaže da uzmeš neki mrežasti materijal, ja sam našao jedan baš zgodan, jači je i čvršći od čarape, a lepo propušta vazduh.

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Mikrofon

Post by Santana » 01 Jul 2013, 20:45

Dakle, jos samo da pazarim mrezaste carape i na konju sam.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Mikrofon

Post by sirac-šunka » 01 Jul 2013, 21:55

Ako oćeš, mog da ti ustupim jedne moje :kiss:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest