Zvučna i Mic

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
Dzenson
Posts: 9
Joined: 13 Feb 2013, 21:46

Zvučna i Mic

Post by Dzenson » 04 Jul 2013, 12:05

Pozdrav....

Možete li mi reći,koju Zvučnu Karticu i Mikrofon uzeti,za nekih 110 Evra.....Treba mi da imam solidan zvuk,da ne kasni,da nema šumova.....ne tražim nešto previše

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: Zvučna i Mic

Post by Mrav » 05 Jul 2013, 11:37

Za toliko para jedino što bih mogao da ti preporučim je neki USB mikrofon. Nećeš morati da brineš o karticama i čudima. Jedan koji se kod nas prodaje je npr. iz AKG perception serije, mada kao i sve ostalo prodavci ga kod nas precenjuju (160e kad je na amazonu ispod 90$??!!!) znači naši "preprodavci" moraju na sve 100% zaradu da imaju, strašno.

Druga kombinacija ti je neki interfejs + mikrofon, a to da je iole upotrebljivo verovatno će koštati solidno više od USB mikrofona. Ne znam za karticu sa mikrofonskim preampom ispod 100 - 130e a da je upotrebljiva, uz to potreban ti je i mikrofon, a sa mikrofonom od 30 ili 50e se nećeš usrećiti.

crni91
Posts: 1
Joined: 14 Feb 2014, 04:17

Re: Zvučna i Mic

Post by crni91 » 14 Feb 2014, 04:36

Pozdrav svima.Novi sam na forumu i registrovao sam se iz razloga nedoumice oko izbora muzcke kartice ili mikrofona.Da pojasnim...potrebno mi je nesto za kucnu varijantu vezbanja vokala, do sada sam koristio i obicne kompjuterkse mikrofone i mikrofone na slusalicama ali to je jako smesno jer zvuk kasni a i kvalitet je 0 .Ne razumem se pa sam hteo da pitam nekog iskusnog sta mi je potrebno znaci za kucno vezbanje vokala da zvuk nebi kasnio i da bude iole dobar cist i fin zvuk.Gledao sam na nekim forumima da je bitna zvucna kartica jer sam ja na mikrofon stavljao produzetak cinc i onda u komp ali kazem vam onda zvuk kasni i cim ga malo pomerim prekida se.Iskreno nisam pri parama pa sam hteo da se raspitam ako moze nesto do 50 eura da se uzme.Video sam u ovom postu da kasnjenje zvuka moze da se resi mirkrofonom na Usb, sto je i logicno jer je usb najbrzi prenos ali mi je puno 24 000din za Akg mikrofon iako razumem da je mocan.Posedujem Lap top, sony pojacalo ,dve razglasne kutije.Znaci do sada sam mikrofon direktno prikljucivao u lap-top preko malog cinca i aux kablom lap top sa pojacalom, zvuk kasni nekad prekida i tako dalje.Molim za pomoc.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Zvučna i Mic

Post by Tiki the Boyler » 16 Feb 2014, 17:25

More je opcija ali se sve svode na neki audio interfejs sa ugrađenim mikrofonskim predpojačalom ili mikrofon sa ugrađenim USB interfejsom. U praksi su ovi drugi nešto jeftiniji pa biraj.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest