Fostex VF 160 i Boss FC 50 Midi Footcontroler

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
yacky
Posts: 149
Joined: 14 Mar 2009, 14:02
Location: Trstenik

Fostex VF 160 i Boss FC 50 Midi Footcontroler

Post by yacky » 27 Aug 2013, 23:20

Pozz,

Imam jedno pitanje, dali je moguce kontrolisati funkcije Stop, Play, Napred, Nazad i Snimanje sa Boss FC 50 Foot Control-erom? Ako jeste, kako treba podesiti VF 160 i FC 50?

Aleksandar

yacky
Posts: 149
Joined: 14 Mar 2009, 14:02
Location: Trstenik

Re: Fostex VF 160 i Boss FC 50 Midi Footcontroler

Post by yacky » 02 Sep 2013, 22:23

Ajd bre kolege, niko ni reci !!! Pozz

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Fostex VF 160 i Boss FC 50 Midi Footcontroler

Post by andrej] » 02 Sep 2013, 22:54

ako oba uredjaja podrzavaju midi u toj meri (da se ili na jednom ili na drugom moze podesiti na koji cc/pc/noteon reaguje), mozes to povezati. problem je u tome sto verovatno niko nema ove uredjaje, niti su oni (ikad bili) popularni. ako bismo krenuli ovo da radimo, neko bi, samo za tebe (jer mu to nikad vise u zivotu nece trebati), morao debelo da prouci dva retka i slabo dokumentovana uredjaja preko neta, da bi ti objasnio. zar to ne mozes i sam?

yacky
Posts: 149
Joined: 14 Mar 2009, 14:02
Location: Trstenik

Re: Fostex VF 160 i Boss FC 50 Midi Footcontroler

Post by yacky » 03 Sep 2013, 23:42

Pozz Andrej,

Zahvaljujem na komentaru, ali uzgred zar forum ne sluzi za takve i slicne stvari gde ljudi nisu sasvim sigurni u resavanju nekog problema !!?? Nisam ja trazio "doktorsku disertaciju? ovog pitanja, vec obican savet od ljudi koji se vise razumeju u MIDI konekcije !! Mislim da Boss FC 50 Footcontrol-er nije neki, toliko redak uredjaj/pedala, a za Fostex mogu da se slozim, ali opet kazem, tu smo valjda da pomognemo ispravnim savetom, svako u svom domenu !!

Pozz Aleksandar

ps.
Mogu i sam, i vec sam dosta procitao, ali ipak nisam 100% siguran dali to moze tako, je moguca steta bi bila veca, nego nekoliko recenica nekog drugara !! Pozz

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Fostex VF 160 i Boss FC 50 Midi Footcontroler

Post by andrej] » 05 Sep 2013, 11:59

ajd, ja hocu da ti pomognem, al da ne potrosim ceo dan na to.

mogu li da te zamolim da mi nadjes manuale (user, na engleskom) od oba uredjaja i okacis linkove ovde?

yacky
Posts: 149
Joined: 14 Mar 2009, 14:02
Location: Trstenik

Re: Fostex VF 160 i Boss FC 50 Midi Footcontroler

Post by yacky » 06 Sep 2013, 00:14

http://www.fostexinternational.com/docs ... manual.pdf
http://media.rolandus.com/manuals/FC-50_OM.pdf

Pozz,

'Fala ti k'o bratu, hahah, i dalje si previse zvanican !! Gore su linkovi, pa ako te ne mrzi pogledaj !!

Pozz Aleksandar i hvala unapred

yacky
Posts: 149
Joined: 14 Mar 2009, 14:02
Location: Trstenik

Re: Fostex VF 160 i Boss FC 50 Midi Footcontroler

Post by yacky » 15 Sep 2013, 23:25

Sta bi prijatelji, niko ni reci vec 2 nedelje !! Andrej se ponudi pa ga nema, izgleda odustao !!! Pozz

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Fostex VF 160 i Boss FC 50 Midi Footcontroler

Post by Tiki the Boyler » 16 Sep 2013, 11:01

Ti si definitivno pogrešno shvatio način funkcionisanja Foruma.
Ovde će svako rado da podijeli svoje znanje sa tobom, ali da za tebe i umjesto tebe nešto uči - neće.
To naprosto ne ide tako!

Šta si ti učinio da riješiš svoj problem? Jesi li za početak naučio šta je MIDI? Kako funkcioniše? Kako šljakaju kanali, instrukcije, vrijednosti parametara.
Siguran sam da bi do sada sam riješio svoj problem da si našao odgovore na postavljena pitanja.

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Fostex VF 160 i Boss FC 50 Midi Footcontroler

Post by Dersu Uzala » 16 Sep 2013, 11:33

Direktno ne moze, FC-50 ima podrsku samo za Program Change Notification ali ne i za MMC (MIDI Machine Control).

Medjutim preko softvera izgleda da moze. Ili preko MIDI Pipe (Mac) ili preko Bome's Midi Translator (PC).

yacky
Posts: 149
Joined: 14 Mar 2009, 14:02
Location: Trstenik

Re: Fostex VF 160 i Boss FC 50 Midi Footcontroler

Post by yacky » 16 Sep 2013, 11:49

Duze moj, kao sto sam napisao, NISAM SASVIM SIGURAN dali to tako moze/ne moze da funkcionise !!! Da, odavno sam naucio sta je MIDI i kako funkcionisu kanali i parametri, ali ovo je, bar ja mislim malo drugacija stvar. FC je klasican Footcontrol-er ( kao sto sigurno znas) i njime se menjaju Useri, Preset-i Banke i td, a VF 160 Hard disc recorder koji nema ni Usere, ni Preset-e, itd. E, u je i bila moja dileme, dali se ili ne pokrece Start, Record, ...itd, aktivacijom FC-a ili bi to bilo pogresno prikljuciti ga, jer otkud znam, mozda moze da dodje do neke paljevine ako se to poveze( najlakse je ukljuciti, pa ako radi radi, ako ne radi neradi) !!?? Po mom skromnom misljenju, Forum valjda sluzi da se takva vrsta iskustava podeli sa kolegama ( nikog ja ne teram da cita i uci Manual-s umesto mene), a , uzgred budi receno toliko trivijalnih/smesnih pitanja/gluposti ima na forumu da je to zapanjujuce (ne pricam ruzno o samom Forumu, on je svetski), i to je kao u redu, a ti mi sugerises( drzis predavanje) o nacinu koriscenja Foruma !! Nisam primetio u ovih 7-8 komentara ni jednu konstruktivnu recenicu( da je neko podelio svoje znanje samnom). Mislim da malo nisi u pravu! Bez namere da te uvredim, drugarski te pozdravljam !!

Aleksandar

Ps, Hvala ti na ovom odgovoru !!!!

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Fostex VF 160 i Boss FC 50 Midi Footcontroler

Post by Dersu Uzala » 17 Sep 2013, 00:08

Prostudiraj ovaj link: http://mypelz.de/2008/12/how-to-control ... boss-fc50/

Iako tebe ne zanima Ableton (software) vec VF150 (hardware) princip je isti:

- zgazis pedalu 1 u banci A i kontroler posalje kompjuteru preko MIDI OUT, program change notifikaciju u pitanju
- u softveru (MIDI Pipe ili onaj drugi) na PC-u ili Mac-u sacekas preko MIDI IN taj signal i remapiras ga na VF-ov recimo Play funkciju koja ima hexadecimalnu vrednost 02 (02: PLAY, pise ti u VF manualu strana 148 koje su hex vrednosti svih MMC komandi koje VF podrzava)
- softver onda preko MIDI OUT salje VF-u pretvorenu instrukciju i komanduje mu da aktivira Play funkciju u transport kontroleru*

*Transport kontrola/kontroler/funkcije su Play/Stop/Record/Rewind/Fast-Forward (there could be more)

Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest