Nezeljeni zvuci pri snimanju gitare mikrofonom

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
Stavrin
Posts: 4
Joined: 26 Aug 2013, 12:43

Nezeljeni zvuci pri snimanju gitare mikrofonom

Post by Stavrin » 17 Sep 2013, 02:53

Pozdrav svima :)
Dakle, kada pokusam da usnimim gitaru tako sto ozvucim kabinet pojacala mikrofonom, na snimku se cuje kao neki "hiss" koji je prisutan cak i kada ne sviram nista. Hocu reci da hiss ne proizvodi pojacalo... Kako to mogu da resim? Samo bih napomenuo da imam integrisanu zvucnu karticu i da (posto nemam mikser) improvizujem tako sto na gitarskom procesoru skinem sve efekte i sav ekvilajzer a samo mikrofon (Shure SM58) pomocu procesora pojacam. Da li bi mi mikser resio problem?
Unapred hvala svima :)

denikarabenc
Posts: 64
Joined: 24 Jan 2012, 13:54
Location: Zrenjanin/Novi Sad
Contact:

Re: Nezeljeni zvuci pri snimanju gitare mikrofonom

Post by denikarabenc » 17 Sep 2013, 04:45

Sa 99% sigurnosti bih rekao da je u pitanju zvucna kartica. Ipak ona nije dizajnirana za tu upotrebu. Mislim da moze za relativno male pare da se uzme neka dobra zvucna. Ali je to najbolje da ti neko drugi preporuci...
Ne znam koji procesor imas, ali ovi noviji uglavnom imaju opciju da se ponasaju kao eksterna zvucna kartica kad se prikljuce preko USB porta, i ako imas takav procesor, probaj tako.
Sto se tice tog hissa, eventualno mozes da nabacis neki noise gate, pa ako imas puno distorzije, da se nadas da se nece cuti, mada je to samo prividno resenje, jer ce se spojiti zvuk sa mikrofona sa tim hissom, i opet ces ga dobiti u pozadini.

Stavrin
Posts: 4
Joined: 26 Aug 2013, 12:43

Re: Nezeljeni zvuci pri snimanju gitare mikrofonom

Post by Stavrin » 18 Sep 2013, 01:21

Pa da, pokusavao sam da stavim i gate i razne odstranjivace buke, ali onda mi se u celom miksu skinu visoki i zvuci onako mutno bas... Procesor je Zoom 505-ica tako da moram da kupujem zvucnu onda, nema druge valjda :) Da li bi mozda DI box resio problem ako bih u zvucnu uneo izbalansiran signal?

denikarabenc
Posts: 64
Joined: 24 Jan 2012, 13:54
Location: Zrenjanin/Novi Sad
Contact:

Re: Nezeljeni zvuci pri snimanju gitare mikrofonom

Post by denikarabenc » 18 Sep 2013, 03:38

Verovatno ne bi resio problem, jer ti opet primas signal, i tamo se obradjuje. Mozes da imas najbolji i najcistiji signal, opet ulazi u jeftinu zvucnu. Kao npr, imas najbolju gitaru na svetu, i ukljucis u sx pojacalo... Tesko da ce da zvuci dobro.
Neko je spominjao da je kupio karticu prilicno jeftino, a da je dobra za snimanje (M-Audio, cini mi se). Ali posto se ne razumem najbolje u to, ne bi bilo lose da sacekas da ti neko drugi preporuci neku zvucnu, ili mozda neko drugo resenje...

Stavrin
Posts: 4
Joined: 26 Aug 2013, 12:43

Re: Nezeljeni zvuci pri snimanju gitare mikrofonom

Post by Stavrin » 18 Sep 2013, 16:35

Hvala druze u svakom slucaju ;) Onda cu da se raspitam ovde na forumu za zvucne pa da se radi onda, pozdrav :)

denikarabenc
Posts: 64
Joined: 24 Jan 2012, 13:54
Location: Zrenjanin/Novi Sad
Contact:

Re: Nezeljeni zvuci pri snimanju gitare mikrofonom

Post by denikarabenc » 18 Sep 2013, 21:00

Hajd' kad budes uzeo, ili kakav god ishod da bude, napisi ovde, mozda ce nekom kasnije znaciti!
Pozdrav!
:cao:

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Nezeljeni zvuci pri snimanju gitare mikrofonom

Post by komil » 14 Nov 2013, 20:51

Problem ti je zvučna, odnosno njeno jako loše mikrofonsko predpojačalo. Mikrofoni se bodu u predpojačala a tek dalje u lancu ide ostalo. Otprilike najjeftinije rešenje tvog slučaja je neki USB interfejs sa mikrofonskim ulazom. Taj ima predpojačalo dizajnirano za mikrofone, a ima u sebi i konverziju u digitalni oblik (zaobilaziš svoju zvučnu karticu potpuno). Primera radi "Alesis Io2".

Stavrin
Posts: 4
Joined: 26 Aug 2013, 12:43

Re: Nezeljeni zvuci pri snimanju gitare mikrofonom

Post by Stavrin » 14 Jan 2014, 03:40

komil wrote:Problem ti je zvučna, odnosno njeno jako loše mikrofonsko predpojačalo. Mikrofoni se bodu u predpojačala a tek dalje u lancu ide ostalo. Otprilike najjeftinije rešenje tvog slučaja je neki USB interfejs sa mikrofonskim ulazom. Taj ima predpojačalo dizajnirano za mikrofone, a ima u sebi i konverziju u digitalni oblik (zaobilaziš svoju zvučnu karticu potpuno). Primera radi "Alesis Io2".
Hvala lepo na odgovoru :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest