Mikrofon za smart telefon

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

User avatar
Bohem
Posts: 51
Joined: 09 Jan 2012, 17:31

Mikrofon za smart telefon

Post by Bohem » 18 Sep 2013, 14:52

Pozdrav svima,

Hteo bih da snimim neke pesme na gitari sa telefonom, ali treba mi neki externi mikrofon da bih dobio bolji zvuk. U pitanju je Samsung galaxy S2.

Nisam u mogućnosti da dajem neke velike novce za neke profi mikrofone, samo bih da se zvuk pristojno čuje.

Video sam na oglasima par zanimljivih kondezatorskih mikrofona, ali ne znam da li oni mogu da se povežu sa mojim telefonom i da li će da rade.

Znači potreban mi je mikrofon koji neće da bude tih, nego koji će da "hvata" zvuk sa razdaljine od nekih pola metra i da bude glasan snimljeni zvuk.

Ovo su neki sa oglasa koje sam našao...

http://www.kupujemprodajem.com/YOGA-Mik ... d=33502987

http://www.kupujemprodajem.com/Akg-C544 ... -oglas.htm

denikarabenc
Posts: 64
Joined: 24 Jan 2012, 13:54
Location: Zrenjanin/Novi Sad
Contact:

Re: Mikrofon za smart telefon

Post by denikarabenc » 18 Sep 2013, 21:05

Cini mi se da Galaxy ima dosta dobre mikrofone, i dosta dobro podnose buku, tako da nisam siguran da bi dobio unapredjenje kupovinom nekog od ovih mikrofona... Zavisi sta hoces da uradis. Koliko para, toliko muzike. Ako hoces nesto da bas pristojno zvuci, mislim da je najbolje da nadogradis kom sa lepom karticom, a ako ne, onda ti savetujem da ipak snimis telefonom tako, ili da probas da snimis direktno u komp. U svakom slucaju, ni jedna od jeftinih opcija ti nece dati neke extra zvuk.
Ja imam S3, i snimke akusticne gitare zaista pristojno radi, a verujem da S2 nije daleko od toga.

User avatar
Bohem
Posts: 51
Joined: 09 Jan 2012, 17:31

Re: Mikrofon za smart telefon

Post by Bohem » 18 Sep 2013, 23:58

denikarabenc wrote:Cini mi se da Galaxy ima dosta dobre mikrofone, i dosta dobro podnose buku, tako da nisam siguran da bi dobio unapredjenje kupovinom nekog od ovih mikrofona... Zavisi sta hoces da uradis. Koliko para, toliko muzike. Ako hoces nesto da bas pristojno zvuci, mislim da je najbolje da nadogradis kom sa lepom karticom, a ako ne, onda ti savetujem da ipak snimis telefonom tako, ili da probas da snimis direktno u komp. U svakom slucaju, ni jedna od jeftinih opcija ti nece dati neke extra zvuk.
Ja imam S3, i snimke akusticne gitare zaista pristojno radi, a verujem da S2 nije daleko od toga.
veruj mi da itekako znači externi mikrofon, više nego duplo bolji zvuk bude, znam jer su mnogi to na youtube radili imaš i video klipova o tome.

denikarabenc
Posts: 64
Joined: 24 Jan 2012, 13:54
Location: Zrenjanin/Novi Sad
Contact:

Re: Mikrofon za smart telefon

Post by denikarabenc » 19 Sep 2013, 00:26

Ako si video klipove, onda je to to, uzmes takav eksterni mikrofon koji su oni koristili! :D Cuo si kako radi, onda nema problema.

User avatar
Bohem
Posts: 51
Joined: 09 Jan 2012, 17:31

Re: Mikrofon za smart telefon

Post by Bohem » 19 Sep 2013, 15:09

denikarabenc wrote:Ako si video klipove, onda je to to, uzmes takav eksterni mikrofon koji su oni koristili! :D Cuo si kako radi, onda nema problema.
"Oni" uglavnom koriste externi mikrofon koji je namenjen za to. Zove se Edutige eim-003 http://www.amazon.com/Edutige-EIM-003-i ... B0058DC1FG

Mikrofon se samo ubode gore gde idu šluške i radi odlično, ovaj je baš namenjen za snimanje muzike.

Jedini problem je što ovo nema da se kupi kod nas, svuda sam tražio. A da ga naručim od preko izaćiće mnogo skuplje nego što piše na ovom sajtu i pitanje je i da li će da stigne.

Zato tražim neku zamenu za ovo i prosto ne mogu da verujem da se kod nas niko nije setio da stavi externi mikrofon na telefon...

denikarabenc
Posts: 64
Joined: 24 Jan 2012, 13:54
Location: Zrenjanin/Novi Sad
Contact:

Re: Mikrofon za smart telefon

Post by denikarabenc » 19 Sep 2013, 16:10

Hajde ovako, posto nikad nisam imao iskustva sa takvim mikrofonima, ne mogu da ti preporucim nista.
Ali, evo neko moje misljenje...
Imam Samsung Galaxy S3, i odgledao sam 4-5 klipova na youtube sa mikrofonom koji si rekao, i nema neke velike razlike. Po meni nije vredno uzimati nesto jeftinije, jer cak i da dobijes bolji kvalitet, verujem da nece biti mnogo bolji.
Plus, akusticnu gitaru treba i znati snimiti! Cuces mnoge koji su snimali sa profi opremom, pa opet zvuci lose.

Ako ti je jedini razlog kupovine mikrofona snimanje pesama, mislim da mozda ne bi bilo lose da odes na neku temu gde su ljudi pravili akusticne gitare, i da tamo pitas kako su oni snimali. Ima dosta pristojnih snimaka, a ovde na ovaj deo foruma izgleda da ljudi retko zalaze...

User avatar
Bohem
Posts: 51
Joined: 09 Jan 2012, 17:31

Re: Mikrofon za smart telefon

Post by Bohem » 19 Sep 2013, 16:54

Ne znam onda s3 ima mnogo bolji mikrofon od s2, ja kad snimim zvuči ko kanta gitara. A externi sam mislio da malo probližim rupi za zvuk na gitari i da dobijem jasniji ton, nemam pojma znam da je najbolje to snimiti na kompu sa nekim boljim mikrofonom, imam ja već malo bolju karticu, imam i web kamericu neku staru, ali nemam novca sada za neki mikrofon od 100-150 evra, ne mogu toliko da dam.

denikarabenc
Posts: 64
Joined: 24 Jan 2012, 13:54
Location: Zrenjanin/Novi Sad
Contact:

Re: Mikrofon za smart telefon

Post by denikarabenc » 20 Sep 2013, 01:24

Kontam, razumem skroz. Jedino sto mislim da neces dobiti neko poboljsanje ako nabavis mikrofon za 20 e. 20e mikrofon je 20e, koristio ga ti na telefonu, kompu, diktafonu, itd...
Nista, srecno u tvojoj potrazi!

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Mikrofon za smart telefon

Post by andrej] » 20 Sep 2013, 10:37

hmm, ja mislim da je najbolje da napravis mikrofon. sa electret kapsulom, baterijom, jednostavnim preampom i volume kontrolom. i onda kupis onaj t-r-r-s dzek (ako ima kod mene u Podgorici, ima i u Srbiji da se poruci sigurno) i povezes u odnosu na shemu. i onda samo koristis neku dobru aplikaciju, koja moze sa mikrofona (na sluskama) da snima.

jer ono sto si ti pokazao na onom linku je napravljeno sa panasonic electret mikrofonom od 4e i lepo ugradjeno u dzek... i kosta 50e. that's called profit.

evo jos resenja:
http://www.androidaudiorecording.com/re ... icrophone/
http://www.pocketables.com/2012/05/from ... phone.html

User avatar
Bohem
Posts: 51
Joined: 09 Jan 2012, 17:31

Re: Mikrofon za smart telefon

Post by Bohem » 23 Sep 2013, 01:44

andrej] wrote:hmm, ja mislim da je najbolje da napravis mikrofon. sa electret kapsulom, baterijom, jednostavnim preampom i volume kontrolom. i onda kupis onaj t-r-r-s dzek (ako ima kod mene u Podgorici, ima i u Srbiji da se poruci sigurno) i povezes u odnosu na shemu. i onda samo koristis neku dobru aplikaciju, koja moze sa mikrofona (na sluskama) da snima.

jer ono sto si ti pokazao na onom linku je napravljeno sa panasonic electret mikrofonom od 4e i lepo ugradjeno u dzek... i kosta 50e. that's called profit.

evo jos resenja:
http://www.androidaudiorecording.com/re ... icrophone/
http://www.pocketables.com/2012/05/from ... phone.html
Hvala za tvoj zaista koristan odgovor, zanimljivo mi je ovaj lik što je napravio od ovog mikrofona na sluškama. Samo gde kupiti taj mikrofon koji je on ugradio?

Jel zna neko neku prodavnicu u Beogradu?

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Mikrofon za smart telefon

Post by guv'nor » 23 Sep 2013, 04:49

!!! Šejmles selfpromoušn !!!

http://www.kupujemprodajem.com/Samson-M ... d=40228121

I nije baš, jer sam oglas postavio za drugara, ali vidi da li ti odgovara...
Ovo mi je prvi susret sa USB mikrofonima, tako da nemam pojma šta bih ti rekao o istom. :ziveli:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Mikrofon za smart telefon

Post by Kristijan » 23 Sep 2013, 08:32

Ич се у ово не разумем, али да могу сада 'нако из беса да пазарим било шта - узео бих овај микрофон само зато што много готивно изгледа :)

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Mikrofon za smart telefon

Post by Baba Slim » 23 Sep 2013, 08:53

Kristijan wrote:Ич се у ово не разумем, али да могу сада 'нако из беса да пазарим било шта - узео бих овај микрофон само зато што много готивно изгледа :)
:1: Vaistinu :lol: R2D2 na steroidima :)

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Mikrofon za smart telefon

Post by Dersu Uzala » 23 Sep 2013, 09:26

A, pa izgleda kao doticni period based RCA Shure, ali necemo sad da trolujemo temu.

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Mikrofon za smart telefon

Post by Trooper » 23 Sep 2013, 12:19

::ranting:: damn ju guverneru, zasto ovakve stvari nailaze kad ja nemam kinte za trosenje

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest