Line6 Pod Studio UX2 ili Focusrite Scarlett 2i2?

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
Ave
Posts: 49
Joined: 18 Oct 2009, 18:06

Line6 Pod Studio UX2 ili Focusrite Scarlett 2i2?

Post by Ave » 21 Jan 2014, 14:52

Pozdrav forume. :D

Interesujem se za neki usb interfejs da kupim, pa bi mi dobro dosle preporuke. Trenutno sam se zainteresovao za ova dva iz naslova, pa sta mislite da mi je bolje? I bilo kakva iskustva su dobrodosla. Interesuju me i iskustva vezana za M-AUDIO ili AKAI...

Da napisem da mi je interfejs potreban uglavnom za vokal, ponekad bas gitaru, i poneki akusticni instrument (kaval pa preko mikrofona, akusticna gitara preko mikrofona, ozvuceni saz ili ozvucena akusticna).

I jos jedno pitanje. Da li neko koristi neki gitarski procesor kao interfejs? Konkretno, zanima me koliko je to izvodljivo sa DigiTech RP1000? Da li uopste sme da se kaci bilo sta na njega, pa njega preko usb-a u komp, ili to sluzi samo za gitaru? Mozda bas gitara?

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Line6 Pod Studio UX2 ili Focusrite Scarlett 2i2?

Post by Tiki the Boyler » 26 Jan 2014, 01:41

Preko proca može gitara i bass.

Pošto nisi primarno gitarista (a tu je UX superioran) ja ti preporučujem Scarlet. Malo je kvalitetnije urađen i noviji je, što bi trebalo da znači da će malo duže da pišu drajvere za njega. Sve ostalo je u pet deka!

Ave
Posts: 49
Joined: 18 Oct 2009, 18:06

Re: Line6 Pod Studio UX2 ili Focusrite Scarlett 2i2?

Post by Ave » 26 Jan 2014, 12:28

Hvala na preporuci. :)

Ustvari jesam primarno gitarista, al' ako bi mi procesor vrsio posao, onda bi mi interfejs sluzio samo za akusticne instrumente i vokal.

Jos me interesuje kako na Scarlett-u rade gitara ili bas, jel to bas lose ili sta, i kako će raditi ozvučena akustična ili neki drugi ozvučen akustični instrument?

I takodje, jel UX2 los za vokale i ostalo sto ide preko mikrofona?

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Line6 Pod Studio UX2 ili Focusrite Scarlett 2i2?

Post by Tiki the Boyler » 26 Jan 2014, 23:45

Ista je to klasa što se hardvera tiče. Moja opaska se prvenstveno odnosila na softver koji dobijaš uz UX i koji je odličan za gitariste.

Ave
Posts: 49
Joined: 18 Oct 2009, 18:06

Re: Line6 Pod Studio UX2 ili Focusrite Scarlett 2i2?

Post by Ave » 27 Jan 2014, 06:44

Aha, ok. Hvala na odgovoru. :)

Ako neko ima jos neka iskustva, bilo bi super, svaka informacija je dobrodosla... :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest