Treba mi solidna zvučna karta

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Treba mi solidna zvučna karta

Post by komil » 12 May 2014, 09:50

Ne snalazim se dovoljno, pa su mi iskustva dragocena. Treba mi solidna zvučna karta, zahtevi su mi sledeći:

- 4 kanala, kvalitetni preampi (po mogućnosti recimo nešto malo kvalitetniji nego na Alesis IO).
- Zero latency monitoring
- da ima svoje, kvalitetne ASIO drajvere
- phantom

Nije pod obavezno, ali ne bi bilo loše da je kartica USB, kako bi mogla na i laptopu da se koristi, ne bi bilo loše da ima malu latencu (ispod 10ms jel).
----------------

Trenutno koristim neku kombinaciju Alesis IO2 i neke E-MU karte i to je velika zafrkancija. Alesis IO2 ima kvalitetniji preamp, u principu zadovoljava dobar deo potreba, ali uz nju dolazi ASIO4ALL kao ASIO drajver i latencija ubija koliko je velika. Drajveri su u svakoj kombinaciji takvi da se snimanje više kanala preko svakog programa na kraju svodi na neko naknadno pomeranje traka kako bi se kompenzovala latencija. Drugačije se u drajverima ne može uspešno podesiti, može npr. u Cubaseu, ali to je budž, za samo jednu situaciju, da sad ne objašnjavam u detalje. E-MU karta mi nema phantom, PCI je, i trebao bi mi ipak bolji preamp na ulazima od toga. Ima svoje drajvere i malu latencu.

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Treba mi solidna zvučna karta

Post by Rax13 » 12 May 2014, 21:01

Probaj ploytec asio sa Alesisom...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Treba mi solidna zvučna karta

Post by sirac-šunka » 12 May 2014, 22:25

Meni ovde nešto čudno.
Koristio sam Asio4All sa Creative Live! karticom i nisam imao ni najmanjih problema sa latencom, niti sa snimanjem.
To da moraš da pomeraš usnimke mi više deluje kao softverski/sistemski problem nego kao problem sa kartom.

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: Treba mi solidna zvučna karta

Post by komil » 13 May 2014, 02:00

Hvala za Ploytec, za sada mi ne polazi za rukom da ga instaliram, ali probaću opet sutra.

Da, zvuči neverovatno to za nacimavanje, ali zaista je tako. Probamo na Windowsu 7 i XP-u, u Sony ACID (koji ne koristi ASIO) a i Cubase-u. U svakoj kombinaciji i kartici se dešava taj problem sa nacimavanjem, samo je negde dovoljno mali da može sa njim da se živi. Ima Cubase podešavanje kojim može ručno da se namesti latenca snimanja. To bi rešilo problem nacimavanja, ali samo jedne kartice. Međutim, direktan monitoring bi verovatno bio neka druga priča... Ima i ASIO4All ručno podešavanje tog parametra, ali iz nekog razloga loše radi, povećava se glitch-ovanje u zvuku.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest