zamena za studiske monitore

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
pipi
Posts: 44
Joined: 27 Nov 2011, 03:09
Location: Alibunar okolina Panceva

zamena za studiske monitore

Post by pipi » 18 Jun 2014, 03:47

pozdrav svima.....znam da naslov nije realan i da nema zamene za to ali nema veze :hide: .Zanima me jel ima neko iskustva sa ovim malim aktivnim zvucnicima 2.0 microlab,kakve utiske imate u vezi nih,jel vrede te pare okvirno 8.000 din.
Meni bi sluzile samo da ukljucim u nih profi klavijaturu koja je za sad najbolja WORKSTATION "KORG KRONOS" da nebi morao stalno da vucem sa sobom u sobi ogromno i tesko bass pojacalo,rado bi uzeo neke studiske monitore,u sustini takav zvuk bi mi i trebao da cujem sto prirodniji ali zbog manjka budzeta nisam u mogucnosti da kupim ni naj jeftinije studiske monitore,tako da trazim neke male aktivne zvucnike koje su dosta jeftinije od studiskih monitora,koje kolko tolko bi mogle imati i dati neku sto prirodniju boju tona i sto kvalitetniji zvuk.
u uzi izbor upala su ova dva modela microlaba,neku uoclivu razliku primetio sam sto jedan model ide od 35HZ-20KHZ a drugi od 55HZ-20KHZ,zapravo pitanje i kolko je ta razlika zvucno uocliva na tako malim zvucnicima.sta vi mislite o njima?

http://www.microlab.com/?r=Stereosystem ... ull&id=210
http://www.microlab.com/?r=Stereosystem ... ull&id=571
ps.ove MICROLAB B 77 2.0 nasao sam polovne za 4.500 din nove su okvirno 8.000 din

User avatar
Mancha
Posts: 141
Joined: 03 Nov 2007, 00:07

Re: zamena za studiske monitore

Post by Mancha » 18 Jun 2014, 14:01

B73 su odlični i za zvučnike te veličine solidno linearni i dobrog zvuka, čak je i bas prisutan više nego što bi se očekivalo od malih zvučnika.
Preporuka za njih.
B77 nisam imao prilike da probam.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: zamena za studiske monitore

Post by nemanjavelimirovic » 18 Jun 2014, 16:08

Mancha wrote:B73 su odlični i za zvučnike te veličine solidno linearni i dobrog zvuka, čak je i bas prisutan više nego što bi se očekivalo od malih zvučnika.
Preporuka za njih.
B77 nisam imao prilike da probam.
Ja miksam na B73, a mastering na Solo 6c. Dakle +1 za Microlab. Ne rade nista losije od M Audio/Edirol/i slicnih. Jedini pomak na gore su neki Adam-i recimo. :ziveli:

ovi recimo:
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/143 ... Audio-A8X/

pipi
Posts: 44
Joined: 27 Nov 2011, 03:09
Location: Alibunar okolina Panceva

Re: zamena za studiske monitore

Post by pipi » 18 Jun 2014, 22:12

Da upale su mi u oci i te "SOLO 6C" ali odustao sam jel su bar 90% komentara bili losi na daljinski koj se kvari,a bez njega nemoze da se dodaje bass i visoki i naravno cena koja je van mog budzeta.Ok znaci nisu losi ti b 73 bar po vama dvojici.Uocio sam jos jednu razliku u ta dva modela,video sam da b 73 ima potenciometar samo za volum i bass za razliku od b 77 koj ima jos i treble,pa pitam se jel nije u manjku zvuk da trazi da mu se doda jos visokih na tom modelu b 73,posto klavijaturu nebi isao preko nekog mixa na koj bi mogao dodatno da farbam ako mi zafali nesto malo,vec bi isao direktno u te zvucnike

pipi
Posts: 44
Joined: 27 Nov 2011, 03:09
Location: Alibunar okolina Panceva

Re: zamena za studiske monitore

Post by pipi » 19 Jun 2014, 11:33

ima li neko da je probao ove druge microlab b 77,i koj model je noviji ove b 77 ili b 73,nisam mogao da nadjem po netu koj je stariji model, po nekoj logici reko bi da je stariji model 73 ali ipak nikad se nezna

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest