Čime da snimam

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
R_slash26
Posts: 38
Joined: 16 Dec 2014, 20:56

Čime da snimam

Post by R_slash26 » 19 Dec 2014, 16:34

Hoću da malo experimentišem sa programima. Samo ne znam čime je najbolje da snimam gitaru i glas?

-Dusan-
Posts: 2
Joined: 23 Dec 2014, 12:51

Re: Čime da snimam

Post by -Dusan- » 23 Dec 2014, 13:00

Moras isprobati sve programe koji ti dodju pod ruku. Mozes snimati u GuitarRig-u, Reaper-u i mnogim drugim. Ja sam za sada snimao na ova dva programa i nisu losi, mada mi je Reaper mnogo bolji, jer moze vise instrumenata od jednom, ima vise opcija i mozes miksovati kako ti se svidi. U njemu imas i raznorazne efekte, kao i u GuitarRig-u, ali je GuitarRig vise kao pojacalo, a pride ima opciju za snimanje. A i zavisi kojom se muzikom bavis. Ako hoces nesto da miksujes, tipa neki DJ, elektro, house, sta ti ja znam, onda ti je najbolji Ableton. E sad, toliko od mene, mozda se neko profesionalniji javi. Meni za sada, za moje uslove najvise odgovara Reaper.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Čime da snimam

Post by Overdrive » 23 Dec 2014, 13:08

ne znam da li može Guitar rig da snima glas?

osim toga, Reaper je DAW, a Guitar rig je samo plug-in

-Dusan-
Posts: 2
Joined: 23 Dec 2014, 12:51

Re: Čime da snimam

Post by -Dusan- » 23 Dec 2014, 13:26

Upravo sam probao da snimim glas na GuitarRig-u i uspeo sam, ali ne bih taj program koristio za vokal. Napisao sam sta sam imao. Mene vise zanima kako da u isto vreme snimim gitaru, glas i video zapis. Nemam dobru kameru, tj. zvuk nije najbolji, a ni kvalitet slike, pa ako ima neko da zna, neka dopuni odgovor na postavljenu temu..

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Čime da snimam

Post by Reverse » 23 Dec 2014, 17:11

Video snimas normalno kamerom dok audio snimas preko kompa.
Nakon toga u nekom programu za video editing "poklopis" zvuk sa kamere i audio snimljen na kompjuteru, onda iskljucis zvuk sa kamere i renderujes.
R_slash26 wrote:Hoću da malo experimentišem sa programima. Samo ne znam čime je najbolje da snimam gitaru i glas?
Program nije bitan u smislu da ce ti poboljsati kvalitet zvuka, bilo koji DAW ce zavrsiti posao.
Bitan je mikrofon, predpojacalo, audio interfejs, instrument/glas.

R_slash26
Posts: 38
Joined: 16 Dec 2014, 20:56

Re: Čime da snimam

Post by R_slash26 » 25 Dec 2014, 10:06

Hvala vam!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest