Zvucna kartica za sviranje i snimanje gitare,(mali jeftini kucni studio) (problem sa latencijom, snimanjem itd)

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
DaRkGuitaRist88
Posts: 19
Joined: 04 Oct 2010, 18:42
Location: Pirot
Contact:

Zvucna kartica za sviranje i snimanje gitare,(mali jeftini kucni studio) (problem sa latencijom, snimanjem itd)

Post by DaRkGuitaRist88 » 25 Mar 2015, 19:43

Ovako, imam vec dugo problem oko te proklete zvucne kartice...
Koristio sam racunar 14 godina star i njemu je zvucna kartica bila odlicna, snimala je odlicno, zvuk nije kasnio s cisto i lepo se culo dok sviram...
Posle je crkla, bila je integrisana pa sam kupio neku novu koja je bila uzasna...

Moj brat je imao neki komp jos stariji i on ima integrisanu koja radi fino ali problem je u tome sto je komp onako slab i svak program je za njega opterecenje...

Posle svega kupio sam nov racunar i evo on ima problem sa latencijuom kad sviram, kasni mi zvuk i ne cuje se bas cisto...
Gledao sam u podesavanja tamo nikako nisam uspeo da namestim...
Ne mogu da verujem da tako nov i jak racunar ima takvu zvucnu karticu da nemoze da podrzi obicno sviranje i snimanje gitare...
Nisu u pitanju kablovi, i bananice niti da je gitara nesto upitanju kad na onaj stari komp radi fino...

Evo i karakteristike kompa:

Operating System
Windows 8.1 Pro 64-bit
CPU
AMD FX-4300 46 °C
Vishera 32nm Technology
RAM
8.00GB Dual-Channel DDR3 @ 803MHz (11-11-11-28)
Motherboard
ASUSTeK Computer INC. M5A78L-M/USB3 (AM3R2) 57 °C
Graphics
BenQ DL2215 (1920x1080@60Hz)
1024MB ATI AMD Radeon R7 200 Series (MSI) 34 °C
Storage
931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 (SATA) 40 °

Optical Drives
DTSOFT Virtual CdRom Device
TSSTcorp CDDVDW SH-224DB ATA Device

Audio
Sound Cards
VIA High Definition Audio
AMD High Definition Audio Device
Playback Devices
Headphone (VIA High Definition Audio)
HD Audio HDMI out (VIA High Definition Audio)
Speakers (VIA High Definition Audio) (default)
SPDIF Interface (TX1) (VIA High Definition Audio)
Recording Devices
Stereo Mix (VIA High Definition Audio)
Microphone (VIA High Definition Audio) (default)

I imam ovaj zvucnik ako nesto znaci:

PA225ACTIVE

Dvosistemska bas-refleks izvedba
Dupli niskotonski zvučnik - dupli bas zvuk
Pm/Pn: 2 x 200/150 Watt
Niskosrednji: 4 x 250 mm, papirna membrana
Piezo visokotonski zvučnik
Ugrađeno pojačalo sa miksetom
KARAOKE funkcija
Zaštita od mikrofonije
Regulacija boje tona niski/visoki
Plavi LED indikator
Mikrofonski ulaz: 2 x 6,3 mm utičnica
Audio ulaz: 2 x RCA utičnica
Priključak zvučnika: opružni
drška, zaštitni ćoškovi, metalna mrežica
Dimenzije: 360 x 875 x 340 mm

E sad voleo bih neko da mi kaze, otkrije ako je moguce u cemu je tu problem, zasto kasni zvuk i zasto se tako cuje?

Molio bih neko da ako su drajeveri upitanju da mi pomogne da skinem one koje idu i koji su odgovarajuci ovoj zvucnoj kartici, ako ce to da pomogne i ukloni to kasnjenje zvuka i necistocu...
Ja sam instalirao drajvere koje idu uz tu zvucnu ako se ne varam...

Ako nisu upitanju drajveri onda verovatno je nesto u podesavanjima pa bih molio pomoc i tu da znam kako da podesim sve da bi otklonio problem...Ja sam pokusavao sve i svasta ali sta ja znam mozda nesto se nisam setio...

Ako to ne uspe onda je ova zvucna karta bezveze, samo za golo slusanje muzike i igranje igrica...

Pa ako ovo ne uspe sledeci korak mi je da opet kupujem zvucnu karticu ali pitanje je koju?




Kao sto vidite hteo bih da napravim neki mali amaterski jeftini kucni studio jer sam poceo da radim covere...

Pa kad bih kupovao zvucnu karticu to bi bila USB zvucna kartica za snimanje gitare...

To bi bilo nesto ovako:

http://www.mitrosmusic.com/proizvod/433 ... tudio-UX2/

E sad kad bih to kupio pravi se odma novo pitanje, da li sve sto imam od opreme moze da se uklopi da bih bez problema koristio ovu zvucnu karticu...
Znaci kako je prikljuciti, instalirati i sta je sve potrebno da imam uz nju...I nije li ta zvucna samo za elektricnu, ja mislim da moze i elektroakusticna gitara da se koristi?

To je jedna od mojih skupljih resenja a naravno ja ocu jeftinije da prodjem, ako ne ovakva zvucna koja bi jeftinija mogla da mi zavrsava posao koji hocu?

Bitno je da daje cist zvuk gitare i da nema kasnjenja zvuka, latencije...

Bilo bi veoma pozeljno da podrzava onaj program Guitar Rig ako znate?


Pored zvucne kartice imam jos nekoliko pitanja u vezi mikrofona i snimanje video zapisa?


Koji bi mikrofon bio solidan za snimanje covera za mali kucni studio kao sto rekoh...


Da li postoji ovakav program za snimanje video zapisa gde mogu da snimim video zapis gde sviram ritam gitaru, pa onda video zapis 2 gde sviram solo a pri tom da se vidi, cuje na zvucnicima video zapis gde sviram ritam....

Poceo sam da radim covere pa hocu da radim nesto ovako...

https://www.youtube.com/watch?v=NIIIgt5 ... freload=10

E sad ima jedan problem ja nemam kameru ali imam telefon sa dobom kamericom i na osnovu ovoga bi h voleo neko da mi preporuci program preko kog bih mogao da odradim ovakav tip covera kao sto je prilozen koristeci samo telefon i racunar...

E sad da napomenem jer mozda ce ovo da pravi neki problem, kad ukljucim gitaru u komp imam problema sa latencijom zvuk mi kasni pa tako da znate da ne mogu da je prikljucim...

Nadam se da mozete da mi pomognete i da je ovo moguce da odradim telefonom...?

Voleo bih neki prost i jednostavan za rukovanje, i ako moze da mi malo pojasni kako bih mogao to camerom telefona sve to da odradim...

Bio bi puno zahvalan kad bi mi neko dao pravio odgovor na sve ovo...

Nadam se da cu naci resenje za sve ovo i proci sto je jeftinije moguce...:D

Unapred hvala...

User avatar
Cope
Posts: 1822
Joined: 11 Dec 2008, 23:15
Location: Beograd-Šumadija

Re: Zvucna kartica za sviranje i snimanje gitare,(mali jeftini kucni studio) (problem sa latencijom, snimanjem itd)

Post by Cope » 26 Mar 2015, 09:07

Za audio moja preporuka je Roland UA-25EX, ili taj Line6 koji si naveo za koji kapiram da bi ti možda bio zanimljiviji zbog efekata, trala-la...
Zatim neki solidan kondenzatoriski mikrofon...

Za video kakav si naveo ti trebaju dve kamere, jer imaš dva različita kadra...

U celom lancu PC komp je samo kontroler ovog ostalog, a praksa je da na novim kompovima zvučna karta, na žalost, ne služi ničemu...

A na kraju možeš da uzmeš i Zoom H4N, opremljen je dobrim mikrofonima, rezolucijom snimanja, i time rešiš 99% problema.
Vrlo je zgodna i korisna sprava u raznim situacijama...

velemajstor
Posts: 15
Joined: 21 Jun 2013, 11:50
Location: Beograd

Re: Zvucna kartica za sviranje i snimanje gitare,(mali jeftini kucni studio) (problem sa latencijom, snimanjem itd)

Post by velemajstor » 01 Jun 2015, 14:23

Sa integrisanom zvucnom karticom nikad neces postici sviranje i snimanje u realnom vremenu, koliko god da ti je pc jak.
Mozes jedino sa Asio4All driverima i oni imaju neku latenciju ali moze da se snima, svira.

Koliko ti je jak PC najlakse mozes da vidis kada kroz neki daw pokrenes vise od recimo 10 traka+master i nakrljas vst-ovima pa koliko moze komp da izgura toliko je jak, najbitnija ti je procesorska snaga+ram, ali samo za sviranje bi radio i mnogo slabiji PC od tvog.

Ako furas Win7/8 onda nikako Line 6 UX2, gomila se zali da su driveri uzasni posle XP-a, tj da je skoro pa neupotrebljva, ja je nemam pa ne mogu da potvrdim, ako neko ima bilo bi dobro da ti kaze.

Moja preporuka za zvucne:
1.Focusrite Scarlett 2i2
2.Steinberg ur22
Obe su oko 135€ i USB su. Instaliras driver nakacis ih na usb port od PC-a u programu preko kog sviras/snimas podesis na Asio driver od te zvucne, prikljucis kabl u zvuznu pa u gitaru manje vise to je to.
Nebi trebao da pogresis koju god da uzmes, al iprocitaj ipak po netu kako se ponasaju sa Win8 (valjda si to naveo kao OS).
One obe poseduju svoje Asio drivere kroz koje ces svirati/snimati.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Zvucna kartica za sviranje i snimanje gitare,(mali jeftini kucni studio) (problem sa latencijom, snimanjem itd)

Post by bancika » 01 Jun 2015, 15:53

Focusrite Scarlett 2i2 sam imao i ne preporucujem. Ima dosta nizak headroom na ulazu pa clipuje gitaru ako imas iole jace magnete na gitari. Na Scarlett Solo su to ispravili pa ima dovoljno headrooma i za jace gitare, a 2i4 model ima "Pad" dugmence koje attenuira ulazni signal da se izbegne clipping. Obe su bolje za gitaru od 2i2. Medjutim, Scarlett svi imaju problem sa AMD procesorima. Imam jedan AMD laptop i intel desktop i na laptopu nikako da proradi bez pucketanja. Posle sam nasao na forumima da imaju neki bug sa AMD i neki lik iz focusrite je potvrdio. A i inace su im prilicno budjavi driveri, deluju neozbiljno napravljeni. Samim tim sto znaju za problem i nece da releasuju driver vise od pola godine, deluje mi da su neozbiljna firma. Srecom pa imam intel drugi comp na kome radi, ali u svakom slucaju ne bih opet kupio nesto njihovo.

Inace se slazem da bez iole pristojnog interface-a nema svrhe j*bavati se.

User avatar
vawlada
Posts: 45
Joined: 04 Dec 2009, 12:13

Re: Zvucna kartica za sviranje i snimanje gitare,(mali jeftini kucni studio) (problem sa latencijom, snimanjem itd)

Post by vawlada » 12 Aug 2015, 22:11

Elem, kupio ja Steinberg Ur12, bolje mi ni ne treba, iskreno. Zadovoljan zvukom, svime, sve super. ALI
Kad ga koristim kroz reaper, na svakih minut-dva mi zakuca na kratko, trepne lampica koja pokazuje USB konekciju na njemu, i onda krene opet.
Kao da prepunim buffer ili sta vec?? Kada ga koristim samog, tj sa ukljucenim live monitoringom bez DAW-a, to se ne dogadja.
U pitanju je desktop racunar, WIN 7, ali sam za svaki slucaj pogasio one opcije da uspavljuje USB.
Nije neka masina, QuadCore na 1.8 i 6GB ddr3 rama, ali je iznad njegovog requiermenta svakako.
Jel ima neko ideju kako da resim problem?

veljapa
Posts: 303
Joined: 04 Feb 2012, 21:02

Re: Zvucna kartica za sviranje i snimanje gitare,(mali jeftini kucni studio) (problem sa latencijom, snimanjem itd)

Post by veljapa » 12 Aug 2015, 23:19

velemajstor wrote: Ako furas Win7/8 onda nikako Line 6 UX2, gomila se zali da su driveri uzasni posle XP-a, tj da je skoro pa neupotrebljva, ja je nemam pa ne mogu da potvrdim, ako neko ima bilo bi dobro da ti kaze.
Nemam nikakvih problem sa drajverima. Koristim windows 7. Ubodem karticu ukljucim guitar rig ili cubase i pici.

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Zvucna kartica za sviranje i snimanje gitare,(mali jeftini kucni studio) (problem sa latencijom, snimanjem itd)

Post by guv'nor » 13 Aug 2015, 03:03

vawlada wrote:Elem, kupio ja Steinberg Ur12, bolje mi ni ne treba, iskreno. Zadovoljan zvukom, svime, sve super. ALI
Kad ga koristim kroz reaper, na svakih minut-dva mi zakuca na kratko, trepne lampica koja pokazuje USB konekciju na njemu, i onda krene opet.
Kao da prepunim buffer ili sta vec?? Kada ga koristim samog, tj sa ukljucenim live monitoringom bez DAW-a, to se ne dogadja.
U pitanju je desktop racunar, WIN 7, ali sam za svaki slucaj pogasio one opcije da uspavljuje USB.
Nije neka masina, QuadCore na 1.8 i 6GB ddr3 rama, ali je iznad njegovog requiermenta svakako.
Jel ima neko ideju kako da resim problem?
Da li kada to zakucava snimaš ili samo sviraš u Reaperu preko nekog plugin-a?
U Power Management-u stavi na Max Performance (ili kako se već zove) , i prati na Task Manager-u CPU Usage dok sviraš.
Ako zakuca CPU na 100% kada to secne, znaš šta je, mada ne bi trebalo to da se događa.

Slobodno otvori posebnu temu sledeći put.

User avatar
vawlada
Posts: 45
Joined: 04 Dec 2009, 12:13

Re: Zvucna kartica za sviranje i snimanje gitare,(mali jeftini kucni studio) (problem sa latencijom, snimanjem itd)

Post by vawlada » 13 Aug 2015, 18:35

Nije problem cpu, a desava se i sa i bez vst-ova. Jednostavno trepne lampica kao da sam na sekund izvadio usb kabl, i onda opet radi ok. Jel moze da bude problem 64bit windows?

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Zvucna kartica za sviranje i snimanje gitare,(mali jeftini kucni studio) (problem sa latencijom, snimanjem itd)

Post by bancika » 13 Aug 2015, 20:23

Uzmi onaj dpc latency monitor alatkicu i reci ce ti sta je izazvalo zagusenje u tom trenutku. Moze biti bios, driver neki, app neki, windows...sve je u igri ali dok ne analozoras neces znati. Na jednom od moji laptopova je bio problem u biosu koji dell nikada nije ispravio i jbg, dao sam ga tasti posto mi je beskoristan :) na ostalima mi se desavalo ali je uvek bilo resivo.

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Zvucna kartica za sviranje i snimanje gitare,(mali jeftini kucni studio) (problem sa latencijom, snimanjem itd)

Post by fattwang » 14 Aug 2015, 20:46

U BIOS-u (Advanced settings - ili slično) sledeće opcije postavi na Disabled:
CPU Enhanced Halt (C1E)
CPU EIST Function

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest