Snimanje gitara i vokal

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
Majmun188
Posts: 2
Joined: 02 Mar 2016, 11:42

Snimanje gitara i vokal

Post by Majmun188 » 02 Mar 2016, 11:53

Pozdrav ljudi! Nov sam na forumu i imam par pitanja sa kojima bi mi mogli pomoci :) gledao sam malo teme na forumu ali nisam uspeo naci odgovor koji meni treba.
Naime,sviram gitaru i pevam vec par godina ali to je vise za svoju dusu ili za prijatelje na pijankama i tako.E sad hteo bi da snimim pesmu za jednu devojcicu kao poklon za rodjendan hehe :lol: ja sam to zamislio da snimim posebno gitaru,posebno vokal i da spojim to preko nekog programa na kompu i na kraju sve to u neki video snimak na kom ja sviram npr.
Moje pitanje je da li je to izvodljivo pre svega? Da li ja to mogu izvesti samo pomocu nekog od onih mikrofona sa usb-om (Behringer C1 npr) a da to lici na nesto? Hvala vam unapred na odgovoru i nemojte me vredjati bas puno ako ima vec ta tema na forumu :ziveli:

User avatar
Mancha
Posts: 141
Joined: 03 Nov 2007, 00:07

Re: Snimanje gitara i vokal

Post by Mancha » 02 Mar 2016, 14:19

Možeš naravno, mislim da bi i C1 trebao da posluži sasvim ok.
Usmeri ga samo negde između vrata i rezonatorske rupe (na akustari naravno, za vokal nikako između vrata i rupe :mrgreen: ) i to bi trebalo da bude to.
Kvalitet zavisi od mnogo faktora, od mikrofona, pozicije, samog instrumenta, kasnijeg procesinga... ali po meni, ako dobro odsviraš i otpevaš, tehnički deo u većini slučajeva bude dovoljno dobar za kućne uslove.

Majmun188
Posts: 2
Joined: 02 Mar 2016, 11:42

Re: Snimanje gitara i vokal

Post by Majmun188 » 02 Mar 2016, 19:07

E super,to sam hteo sa cujem,hvala na odgovoru :D mozda cu probati i da snimim odjednom tj. zajedno vokal i gitaru posto vidim na yt da dosta ljudi tako snima covere,probacu i jedno i drugo pa sta bude

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest