Kućni studio

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
sekulass
Posts: 1
Joined: 22 Mar 2016, 15:00

Kućni studio

Post by sekulass » 22 Mar 2016, 15:29

Pozdrav svima, nov sam na ovom forumu pa bih prvo da vam se predstavim a tek onda da pređem na stvar. Ja sam Stevan Sekulić, iz Novog Sada sam, imam 18 godina, sviram klavijature i pevam.

Ovako, da počnemo... Nedavno sam završio svoju sobu i planiram da u što skorijem roku napravim od nje kućni studio. Studio pravim prvenstveno za svoje potrebe. Planovi su da snimam ceo bend, ali u početku bih bass i bubnjeve svirao preko klavijature, pa nekad u budućnosti i živi bubanj ali to ćemo ostaviti sa strane sad. Znači vokal, klavijatura, pomoću klavijature bass i bubanj i gitara. Zanima me šta mi je potrebno od opreme. Novac koji sam spreman da uložim sad je do 70 000 dinara.
Od opreme imam miksetu ''Dynacord powermate 1000'', naravno klavijaturu, gitaru i dobar komp. Planiram da kupim kondenzatorski mikrofon ''Rode NT1A''. Pošto neću praviti gluvu sobu planiram da kupim i ''SEE REFLECTION FILTER X'' koji košta 12 000 dinara. Zanima me šta mi je još potrebno? Slušalice, zvučnici, zvučna kartica? Želeo bih da mi vi date vaše predloge kao i savete. Svaki komentar je dobrodošao. Koristim Cubase 5 i vrlo dobro se snalazim u njemu. Do sad sam obično snimao samo live snimke sa proba, u miksetu povežem instrumente i iz miksete direktno u kompijuter i u programu snimanje za vreme svirke.
Nadam se da ćete mi pomoći, svaki komentar je dobrodošao.

Srdačan pozdrav, Sekulić Stevan :cao:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest