Tascam DM24-E MU 1212M-Cubase 5.1.0

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

yacky
Posts: 149
Joined: 14 Mar 2009, 14:02
Location: Trstenik

Tascam DM24-E MU 1212M-Cubase 5.1.0

Post by yacky » 14 Jun 2017, 23:14

Treba mi pomoc, kako da uspostavim komunikaciju izmedju transport prekidaca na Tascamu DM 24 ( Stop, Play, Record, Rew, fFwd, itd) sa transport panelom u Cubase-u !! Imam E MU 1212m muzicku karticu, povezao sam MIDI kablovima mikser i karticu (MIDI In i Out), komunikacija postoji izmedju Fader-a na Tascam-u i miksera u Cubase-u ( kada poeram fader Ch 1, Ch 2, Ch 3,... na Tascamu , pomera se i Fader CH 1, Ch 2, Ch 3,.... na mikseru u Cumase- u) komunicira taster mute, i potenciometar Balans i to je sve !! Ali, komunikacija izmedju oba transporta ne funkcionise, pa bih molio za pomoc, ako neko moze da mi objasni i pomogne!! Pronasao sam na Tascam-vom sajtu podesavanje "The DM-24 as a Controller for Steinberg Cubase and Nuendo", ali ociglendno je nedovoljno pojasnjenje i treba mi jos preciznije objasnjenje !!! Hvala unapred !!!

yacky
Posts: 149
Joined: 14 Mar 2009, 14:02
Location: Trstenik

Re: Tascam DM24-E MU 1212M-Cubase 5.1.0

Post by yacky » 24 Jun 2017, 13:05

Hvala na pomoci, pa jel moguce da niko nista nezna o ovome !!!????

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Tascam DM24-E MU 1212M-Cubase 5.1.0

Post by Kristijan » 24 Jun 2017, 14:52

yacky wrote:
24 Jun 2017, 13:05
Hvala na pomoci
Нема на чему :lol:

yacky
Posts: 149
Joined: 14 Mar 2009, 14:02
Location: Trstenik

Re: Tascam DM24-E MU 1212M-Cubase 5.1.0

Post by yacky » 28 Jun 2017, 13:44

Pa i nije ti bas neka pomoc, tako da nema potrebe da se zahvaljujes !!!!!

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Tascam DM24-E MU 1212M-Cubase 5.1.0

Post by Tenji » 28 Jun 2017, 14:43

Pa nije se on zahvalio, ti si se zahvalio.

ProfessorBaltazar
Posts: 546
Joined: 27 Aug 2015, 07:38

Re: Tascam DM24-E MU 1212M-Cubase 5.1.0

Post by ProfessorBaltazar » 28 Jun 2017, 18:10

Ispeki pa reki.

yacky
Posts: 149
Joined: 14 Mar 2009, 14:02
Location: Trstenik

Re: Tascam DM24-E MU 1212M-Cubase 5.1.0

Post by yacky » 01 Jul 2017, 22:49

Ovde na forumu sve neki "advokati i izenjeri ", tako da izgleda, prosta raja nema sta da trazi, a ne daj boze, da pita nesto za pomoc !!!!! Blago nama u sta nam se pretvorio ovaj nazovi muzicki forum !!!!

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Tascam DM24-E MU 1212M-Cubase 5.1.0

Post by Tenji » 02 Jul 2017, 01:02

Sigurno nije neko procitao pitanje i pomislio "Znam sta je, ali bas necu da mu kazem." Strpi se malo, mozda neko naidje ko moze da ti pomogne, nemoj odmah pljuvati.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Tascam DM24-E MU 1212M-Cubase 5.1.0

Post by Reverse » 02 Jul 2017, 03:24

Ne koristim Cubase. Verovatno ima Learn funkciju gde skenira ulazni midi signal, onda pomeris fader ili sta vec i on ga registruje kao kontroler.
Bar je tako u Studio One.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Tascam DM24-E MU 1212M-Cubase 5.1.0

Post by Kristijan » 02 Jul 2017, 12:45

Tenji wrote:
02 Jul 2017, 01:02
Sigurno nije neko procitao pitanje i pomislio "Znam sta je, ali bas necu da mu kazem." Strpi se malo, mozda neko naidje ko moze da ti pomogne, nemoj odmah pljuvati.
Нема потребе да дајеш било каква објашњења. Постављач теме је неки низ година активан на форуму, и да је био клинац кад се регистровао имао је неки низ година форе да научи понешто о култури понашања, а посебно да укапира понешто о томе како функционише интернет и форуми. Док сам имао живце да се бавим уредничким послом читао сам све од реда на форуму и имао прилике да упамтим шаблоне понашања разних људи и у овом случају примећујем да се ради о прзничавом човеку који се на форуму појављује само када треба да му се разреши технички проблем. Форум је место на коме треба да постоји размена идеја и информација, а овај лик само долази да узме шта може да узме, за узврат не даје ништа и приде је у суштини врло дрзак, кад не добије одговор на техничко питање одмах креће да прозива људе, понаша се као да је ово техничка подршка фирме у којој је купио справу, па можеш мислити - ленствују барабе, одговор не даду! Кад све то сабереш јасно је да се ради о човеку који није у директној комуникацији са реалношћу, да је осион и неваспитан, да ни оне одговоре које је добио није заслужио те да оно што у кући није научио тешко да може да научи сад као одрасла особа од других чланова форума. Наравно, у праву си, сигурно да нико није у фазону да зна одговор али баш намерно неће и да напише одговор, али као што не можеш шаргарепу да угураш у бетонски зид тако ни овом случају не можеш ништа да утувиш у главу. You cannot fix stupid. Stupid is forever.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Tascam DM24-E MU 1212M-Cubase 5.1.0

Post by Tenji » 02 Jul 2017, 14:21

Sto se mene tice ima on pravo da ucestvuje na forumu kako god hoce, dok god je pristojan. I da samo dolazi i postavlja pitanja tehnicke prirode, a da sam nikome ne pomogne nikad, i to je ok - jer neko drugi ce mozda naici sa slicnim pitanjem i naci ce odgovor na njegovoj temi. Ali ne zelim da neko nabasa na ovaj forum i da dobije pogresan utisak na osnovu njegovog komentara kako niko nece da mu pomogne. Mozda se naljutio zbog nasih saljivih komentara, ali i oni su zapravo pozitivni za njega - "bump-uju" temu, ako neko prati forum preko opcije "new posts" ili preko aktivnih tema, veca je sansa da ce spaziti ovu. Tako da ni to nije opravdanje da bude nepristojan i proziva ljude.

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Tascam DM24-E MU 1212M-Cubase 5.1.0

Post by Kristijan » 02 Jul 2017, 14:36

Јашта, докле год је човек пристојан има право да учествује како год може и жели у раду форума. Да се не ради о овако непристојном понашању ја никад не бих споменуо то колико је и на који начин активан, али кад је већ очигледно колико набусито наступа као да је некога озбиљно задужио онда није лоше и то да се помене, чисто да се зна како стоје ствари.

Заиста ме не занима да ли се увредио због сасвим безазлене шале. Ко није способан тако нешто да поднесе треба озбиљно да се замисли. Видим ја ту проблеме са каналисањем беса...

Може форум да се посматра и као техничка подршка само је ред да се зна да је ту све на добровољној бази и да постоји шанса да неки одговори не могу да се нађу на форуму. То што у датом тренутку нема никога ко зна да пружи тачан одговор није никакво оправдање за онакво хистерисање и омаловажавање комплетног форума.

yacky
Posts: 149
Joined: 14 Mar 2009, 14:02
Location: Trstenik

Re: Tascam DM24-E MU 1212M-Cubase 5.1.0

Post by yacky » 06 Jul 2017, 12:56

Mislio sam da se ne upustam u dublju raspravu, ali ipak moram dati komentar ovim "uvazenim" clanovima foruma, jer njihiva drkost ipak to zasluzuje !!! Koliko sam analizirao moje tekstove, nigde ne vidim da sam bilo koga i na bilo koji nacin uvredio, znaci potpuna izmisljotina, a to sto se ironicno zahvaljujem, je proizvod dobrih 30 dana postavljenog posta, bez ikakvog odgovora i komentara ( to nije prvi put)!! Kad me neko vuce za jezik, ja onda istom merom i odgovaram !! To sto je on "uvazen", meni nista ne znaci, a ako mu forum sluzi da glumi nekog velikog psihologa i strucnjaka, ocigledno je promasio adresu !! Ja kapiram forum kao mesto gde ljudi razmenjuju misljenja, utiske , iskustva, pomazu jedni drugima, i da je bilo teme gde bih ja mogao pomoci, svakako bih se javio !!! Tacno je, nekoliko puta sam postavljao pitanja, i nisam dobijao skoro nikakav odgovor, pa je valjda i normalna moja reakcija, koja je po meni bila sasvim pristojna i bez ikakve vrede na bilo ciji racun !!! Ja na ovaj forum ne izlazim da bih se sa nekim zezao, salio, nadmetao, pametovao i dangubio sa praznim pricama, vec kada mi treba neka strucna pomoc, i mislim da je to moje legitimno pravo kao clana!!! Na zalost, u puno tekstova na forumu sam naisao na ovakve komentare 'zasluznih' clanova , koji se vise bave "ispravljanjem krive Drine", dokazivanjem sebi a i drugima koliko su pametni i pametovanjem, nego onim cemu bi trebao da sluzi ovaj forum !!! Znaci sinovce, ovo drzak, nepristojan , nekulturan su vrlo grube uvrede na moj racun i zamolio bih te da ubuduce vrlo biras reci ako mi se obracas , a najbolje bi bilo da vise ne komuniciras samnom !!! Pozz i zahvaljujem Reverse na komentaru !!!

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Tascam DM24-E MU 1212M-Cubase 5.1.0

Post by Tenji » 06 Jul 2017, 14:11

Jesi razmisljao o karijeri politicara?

yacky
Posts: 149
Joined: 14 Mar 2009, 14:02
Location: Trstenik

Re: Tascam DM24-E MU 1212M-Cubase 5.1.0

Post by yacky » 06 Jul 2017, 15:53

Kako je nekim ljudima tesko razumeti veoma proste stvari !! Ja te krstim a ti prdis, strasno !!!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest