Zvučna izolacija sobe?

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Zvucna izolacija sobe

Post by sirac-šunka » 17 Oct 2008, 12:44

Marko_chupavi wrote:e, bas ti presovani konci rade sve sto je tebi potrebno :)
Pa dobro, nego da sam znao ispresovao bih sam neke konce :lol:
Marko_chupavi wrote:Narano stoji pitanje na sta ces da kacis azmafon?
Pa mislio sam da napravim klasican "rostilj" kao kad se postavlja lamperija i onda zakucam azmafon... A?

User avatar
Marko_chupavi
MF veteran
Posts: 152
Joined: 05 Apr 2007, 11:28

Re: Zvucna izolacija sobe

Post by Marko_chupavi » 17 Oct 2008, 14:03

samo da znas, toliko zamafona moze da ti ubije sav zvuk sobe... dobices previse gluvu sobu, a nisam bas siguran da ti to treba... koliko sam ukapirao vi treba da svirate tu, neverujem da ces da se bavis producentskim radim u njoj... mozda je bolje resenje (tako sam ja cuo i video) da napravis uspravne kutije na kojima ces da stavis azmafon, pa preko njega neko platno... tako ces moci lakse da pomeras same kutije i da pravis zvuk kakv ti treba u sobi. a i jednog dana kada ti budu zatrebale negde drugde, neces morati da rusis zid da bi ih odneo. A na zid mozda ako imas mogucnosti lamperiju da stavis i to ako je moguce u cik-cak da razbije zvuk. Posebno obrati paznju na coskove! Takodje obesi azmafon na plafon, mozes da napravis neku laganu konstrukciju od drveta pa na nju azmafon i samo da je prisrafis na plafon... gledaj da i to mozes da pomeras... jeste malo vise posla, ali se isplati... mocices da menjas karakteristike zvuka u sobi, a ujedno i da eksperimentises sa svime time...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Zvucna izolacija sobe

Post by sirac-šunka » 17 Oct 2008, 23:44

Marko_chupavi wrote:samo da znas, toliko zamafona moze da ti ubije sav zvuk sobe... dobices previse gluvu sobu, a nisam bas siguran da ti to treba... koliko sam ukapirao vi treba da svirate tu, neverujem da ces da se bavis producentskim radim u njoj... mozda je bolje resenje (tako sam ja cuo i video) da napravis uspravne kutije na kojima ces da stavis azmafon, pa preko njega neko platno...
Pa dobro, zasto se nisi javio na vreme :roll: , jesam lepo pitao sta da radim pre nego sto sam sve i poceo... :)

Neka ovo bude pocetno resenje, operisano i od estetike, pa cemo kasnije da pravimo i te mehanicke rezonatore, panele u kutiji sa azmafonom, kako vec treba (naci ce se neka sema na netu il sl.), platno za ukras, da nadjemo optimalne pozicije panela itd...
Marko_chupavi wrote:Takodje obesi azmafon na plafon, mozes da napravis neku laganu konstrukciju od drveta pa na nju azmafon i samo da je prisrafis na plafon... gledaj da i to mozes da pomeras... jeste malo vise posla, ali se isplati... mocices da menjas karakteristike zvuka u sobi, a ujedno i da eksperimentises sa svime time...
Azmafon ide obavezno na plafon.

Ma vremenom ce da se to sve resi, ja se nadam...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Zvucna izolacija sobe

Post by sirac-šunka » 07 Dec 2008, 22:31

Evo, posle mesec i po dana mukotrpnog rada...

...zavrsni radovi...
Image
...ovde smo (drugari iz benda) srecni sto je sve konacno gotovo...
Image
...ovde imamo vec i tepih i ja isprobavan novi sound (novu sobu i novo pojacalo)...
Image
Image

Izvinjavam se ako ga pretera sa slikama, bilo je tesko odoleti, da se ne pohvalim :)

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Re: Zvucna izolacija sobe

Post by vbraca » 07 Dec 2008, 22:34

Super slike! :D

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Zvučna izolacija sobe?

Post by Tiki the Boyler » 08 Dec 2008, 11:41

Sad samo dodaj nekog finog drveta tu i tamo da vratis zivost prostoriji!

I bice super!

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Zvučna izolacija sobe?

Post by nemanjavelimirovic » 11 May 2010, 01:22

Evo sad malo opet o ovoj temi. Naime...imam sobu 3,5 x 4 u kojoj planiram da snimam vokale i gitare i da radim produkciju i mastering. Dakle, da li je potrebno izolovati celu sobu azmafonom ili samo neke delove zida i da li je pametno staviti tepihe neke manje dole (jer je sada laminat - nisam imao para za bolje). Prostorija je u zidovima izolovana vec stiroporom i opsivena je plocama rigipsa (ja mislim da je tako). Udaljena je 20ak centimetara od narednog zida (komsijskog), jednim delom se naslanja na moju dnevnu sobu - (vrata)- (tu ne smeta - ali ipak cu ih tapacirati, to je resheno)...

Ajmo ljudi

Shoooot!
:ziveli:


I da hvala svima unapred puuuuno.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Zvučna izolacija sobe?

Post by sirac-šunka » 11 May 2010, 16:47

Koliko sam ja informisan, stiropor nije zvučna izolacija.

Za kućni studijo, najlepše je da imaš tzv. izolacione panele:
Image
Oni u sebi mogu da sadrže pored azmafona i mineralnu ili kamenu vunu i još nešto, ne mogu da se setim.
Trebalo bi da guglaš "bass traps"...
Evo prvi link koji sam ja dobio:

i
http://www.basstraps.net/DIY-BASS-TRAPS-MADE-EASY.pdf

E sad to jeste malo teže da se napravi i nije jeftino, ali jeste najefikasnije, ne moraš da pokrivaš bukvalno svaki milimetar i panele možeš nekada, ako za tim nastane potreba, lako da preseliš u drugi, bolji veći studijo.

User avatar
Hermes
Posts: 31
Joined: 03 Feb 2007, 09:26
Location: Gnjilane
Contact:

Re: Zvučna izolacija sobe?

Post by Hermes » 12 Aug 2010, 19:35

Nisam mogao da nadjem azmafon, al sam nasao nesto sto pretpostavljam da bih mogao da iskoristim. Kosta duplo skuplje od azmafona, al ne znam da li zadovoljava problem :( naime, radi se o materijalu slicnom tepihu, sa donje strane je prekriven gumom 1mm. Pa sta mislite da li bih mogao da taj materijal da iskoristim za studio? Planiram da celu sobu oblozim stiropolom, i da na stiropol zalepim taj materijal.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Zvučna izolacija sobe?

Post by sirac-šunka » 12 Aug 2010, 22:03

Nece to da ti valja, a i stiropoL neje zvucni izolaRator.

jugo169
Posts: 2
Joined: 11 Jan 2011, 21:21

Re: Zvučna izolacija sobe?

Post by jugo169 » 11 Jan 2011, 21:32

uradio bih hitno zvucnu izolaciju kafica da se ne cuje kod komsije, a ni napolju, pa ako postoji strucnjak za takav projekat i da da garanciju da ce posle toga biti bolje nek se javi hitno i koja je je cena i sta je najbolje da se uradi

Sammy
Posts: 1
Joined: 28 Apr 2009, 18:24

Re: Zvučna izolacija sobe?

Post by Sammy » 02 Mar 2011, 16:10

Da li je neko imao iskustva sa tim azmafonom i da li ima neke informacije o cenama? Planiram da opremim betonsku garazu na vikendici za potrebe vezbanja benda, pa ako neko ima bilo kakav savet bio bih unapred zahvalan :) Trazim uglavnom jeftinije varijante ali dovoljne da komsije u kuci 20m pored ne prave frku 8)

Aleksandar94
Posts: 4
Joined: 13 Mar 2011, 18:36
Location: Novi Sad

Re: Zvučna izolacija sobe?

Post by Aleksandar94 » 25 Aug 2011, 17:58

Pozdrav ljudi, imam jednu vikendicu na fruskoj gori , mala kuca, spavaca soba i trpezarija, pored moje vikendice ima par kuca ali su udaljene dosta(50ak metara) i planiram da kupim bubnjeve i da ih stavim u tu spavacu sobu, e sad ne znam da li moram da stavljam tu izolaciju? ako ne stavim izolaciju da li ce se jako cuti?

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Zvučna izolacija sobe?

Post by sirac-šunka » 25 Aug 2011, 18:03

Čuje se bubanj iz zatvorene prostorije i na udaljenosti od 50m, ne mnogo, ali se ipak čuje. Mada je malo glupo da stavljaš izolaciju, ako ne planiraš da živiš ili napraviš neki aktivniji studio tamo...?

Aleksandar94
Posts: 4
Joined: 13 Mar 2011, 18:36
Location: Novi Sad

Re: Zvučna izolacija sobe?

Post by Aleksandar94 » 25 Aug 2011, 18:52

Ne planiram da zivim tamo, ni da pravim neki studio, idem tamo sa roditeljima cesto, ovako bezveze malo u prirodu, al bojim da ce njima to bas da smeta :D xDDD

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest