imam problem sa nuendom

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
tamara11
Posts: 26
Joined: 29 Dec 2006, 07:10
Location: bg

imam problem sa nuendom

Post by tamara11 » 05 Jan 2007, 13:36

da li neko mozda zna kako da resim problem sa nuendom?
kada ga aktiviram pojavljuje mi se mikrofonija :cry:
ukoliko ga uspesno otvorim za snimanje, matrica mi ulazi u tejk sa vokalom , ne prestano kochi i ne znam sta da radim :cry:
aj pomoc i hvala :D

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 05 Jan 2007, 14:08

Možda ovako: konfiguriši inpute i outpute kako treba. U Cubaseu (koji je sličan Nuendu) to radiš preko Devices -> VST Connections. To je nešto što standardno poludi u Cubaseu/ Nuendu, recimo meni je non-stop po defaultu uključeno (u "Inputs") da su i levi i desni in "PC Card In L", pa to drndam za svaki novi projekat.

tamara11
Posts: 26
Joined: 29 Dec 2006, 07:10
Location: bg

Post by tamara11 » 07 Jan 2007, 21:55

Rocket Roll wrote:Možda ovako: konfiguriši inpute i outpute kako treba. U Cubaseu (koji je sličan Nuendu) to radiš preko Devices -> VST Connections. To je nešto što standardno poludi u Cubaseu/ Nuendu, recimo meni je non-stop po defaultu uključeno (u "Inputs") da su i levi i desni in "PC Card In L", pa to drndam za svaki novi projekat.
cubase u , sam imala i nisam ga koristila :roll: Nuendo mi je neophodan za dzinglove i reklame koje povremeno radim ali trenutno ne mogu jer imam problem , sve mi je bilo podeseno za snimanje jer to jedino znam kao i da smiksam sto se tice podesavanja do sada nisam nista cackala da ne bi nesto pokvarila , ali izgleda da je program sam od sebe odlepio , decko koiji mi je podesio muzicku kartu i nuendo trenutno nema vremena da svrati i resi problem a plasim se sama nesto da poremetim obzirom da se ne razumem u podesavanja .
Evo probala sam, ne ide :? usnimila sam vokal i opet mi je usla matrica u tejk sa vokalom i naravno mikrofonija :? nije to ,ko zna koji je problem????????? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 07 Jan 2007, 22:27

Aj' i ja da pokusam :) (mada bi ovo i sama trebala da znas ako radis dzinglove i reklame povremeno).
Mikrofonija:
Da ti kojim slucajem nije mikrofon blizu zvucnika a ti ih koristis za monitoring?!
Da ti mozda u recording control ne stoji stereo mix umesto mic?

E sad, ovo sto ti jedan kanal udje u drugi...u zivotu nisam video nuendo pa ne znam sta bi moglo da se desi...
Ali, imas jedan kanal na kome je muzika recimo, na drugom kanalu snimas svoj glas.Znaci kliknes recording, rec, R, ili sta vec pise :) na tom jednom kanalu, a ovaj drugi ne diras.

Moram da priznam da nisam najbolje razumeo pitanje, verovatno znas sve ovo sto sam napisao...probaj malo bolje da objasnis.Ili daj neke screenshotove... ne znam :)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 07 Jan 2007, 23:07

I možda si oba kanala osposobila za snimanje? Stoji li ti na oba kanala "Rec" dugme zacrvenjeno kada kreneš da snimaš?

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 08 Jan 2007, 00:54

A da proveriš VST connections?

Takođe bi možda trebala da proveriš koji ti je defaultni device za VST (možda ti iz toga proističe kočenje, latencija & stuff).

Ovako "na neviđeno" teško da mogu nešto da iskurblam al ono... Probaj da nam detaljnije opišeš podešenja pa ćemo onda možda moći da ti pomognemo.

Cheers

tamara11
Posts: 26
Joined: 29 Dec 2006, 07:10
Location: bg

Post by tamara11 » 12 Jan 2007, 11:48

Rocket Roll wrote:I možda si oba kanala osposobila za snimanje? Stoji li ti na oba kanala "Rec" dugme zacrvenjeno kada kreneš da snimaš?
:lol: :lol: :lol: ovo definitivno nije :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

tamara11
Posts: 26
Joined: 29 Dec 2006, 07:10
Location: bg

Post by tamara11 » 12 Jan 2007, 11:58

KnightOfDoom wrote:Aj' i ja da pokusam :) (mada bi ovo i sama trebala da znas ako radis dzinglove i reklame povremeno).
Mikrofonija:
Da ti kojim slucajem nije mikrofon blizu zvucnika a ti ih koristis za monitoring?!
Da ti mozda u recording control ne stoji stereo mix umesto mic?

E sad, ovo sto ti jedan kanal udje u drugi...u zivotu nisam video nuendo pa ne znam sta bi moglo da se desi...
Ali, imas jedan kanal na kome je muzika recimo, na drugom kanalu snimas svoj glas.Znaci kliknes recording, rec, R, ili sta vec pise :) na tom jednom kanalu, a ovaj drugi ne diras.

Moram da priznam da nisam najbolje razumeo pitanje, verovatno znas sve ovo sto sam napisao...probaj malo bolje da objasnis.Ili daj neke screenshotove... ne znam :)
matrica je npr potpuno smanjena iako ide iz slusalica ne sa zvucnika-sto se podrazumeva , a u kanal za snimanje ulazi matrica , mikrofonija se pojavljuje kad otvorim nuendo iako je mikrofon iskljucen,odjednom sve pishti , tada smanjim zvucnike i restarujem komp pa ponovo ukljucim nuendo . ponekad se dogodi da nekoliko puta za redom startuje sa mikrofonijom , tada proveravam na slusalicama naravno smanjenim tonom.predpostavljam da je problem u podesavanju u samom programu jer nista drugo nisam cackala od kako mi je namesteno.probacu jos jednom sve da proverim , pa vam javljam. :D hvala :D

tamara11
Posts: 26
Joined: 29 Dec 2006, 07:10
Location: bg

Post by tamara11 » 12 Jan 2007, 11:59

Fox IV wrote:A da proveriš VST connections?

Takođe bi možda trebala da proveriš koji ti je defaultni device za VST (možda ti iz toga proističe kočenje, latencija & stuff).

Ovako "na neviđeno" teško da mogu nešto da iskurblam al ono... Probaj da nam detaljnije opišeš podešenja pa ćemo onda možda moći da ti pomognemo.

Cheers
idem da proverim :D :D :D

tamara11
Posts: 26
Joined: 29 Dec 2006, 07:10
Location: bg

Post by tamara11 » 11 Feb 2007, 00:52

sredila sam nuendo uz pomoc jednog decka , hvala bogu radi kao svajcarski sat :D :D :D

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 11 Feb 2007, 02:45

Sve što jedna devojka sređuje uz pomoć jednog dečka mora da radi k'o švajcarski sat... A da nam, čisto "za arhivu", kažeš u čemu je tačno bio problem?

tamara11
Posts: 26
Joined: 29 Dec 2006, 07:10
Location: bg

Post by tamara11 » 12 Feb 2007, 01:13

Rocket Roll wrote:Sve što jedna devojka sređuje uz pomoć jednog dečka mora da radi k'o švajcarski sat... A da nam, čisto "za arhivu", kažeš u čemu je tačno bio problem?
u podesavanjima al ne znam da objasnim , uglavnom je program odlepio , sada cu biti pazljivija :oops: moram jos mnogo da ucim kako bih pravilno rukovala :oops: :oops: :oops:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 16 Sep 2007, 20:45

Jel mogu ja da predpostvim. Stavila je da katrica snima "what you hear" tj da snima sve sto cuje.
Kada tako postavis stvari na sistemskom mikseru onda svi zvuci koji dolaze sa kartice snima n kanalu koji si odabrao. Da bi se snimalo samo ono sto se zeli kartica mora da se stavi da snima samo ulaz aux ili mic ulaz. Nema rece. Ona je ovde ukljucila da snima sve izvore zvuka (what you hear) tj i zvuk iz nuenda/cubase/sonara/SF + ulazni signal + MP3 player ( da ga je nekim slucajem upalila).

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest