Zna li neko nesto o kliznim vratima?

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
Ana86
Posts: 11
Joined: 29 Aug 2008, 15:39

Zna li neko nesto o kliznim vratima?

Post by Ana86 » 03 Sep 2008, 12:24

Planiram ugradnju kliznih vrata u stanu,a prilicno mi je bitna zvucna izolacija,pa bih vas zamolila ako znate da mi kazete jesu li po tom pitanju bolja PVC ili aluminijumska vrata?
Znam da,u principu,klizna vrata nisu predvidjena za zvucnu zastitu,i da nemaju bas neke performanse po tom pitanju,ali bih volela da znam koja vrsta je najbolja sto se zvuka tice,jer bi mi dobro doslo da i delimicno izolujem prostoriju.
Napominjem da zbog malog prostora prezidjivanje nije bas zgodno.
Cula sam i da postoje klizna vrata sa nekim specijalno ugradjenim gumenim dihtunzima,ali ne znam gde to da nabavim.
Svaki savet ili iskustvo su dobrodosli.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Zna li neko nesto o kliznim vratima?

Post by Tiki the Boyler » 03 Sep 2008, 19:58

Klizna vrata po svojoj konstrukciji moraju imati slab kontakt sa nosivim ramom, tj. moraju da klize!
Samim tim nemaju apsolutno šta da traže u zvučnoj izolaciji!
Tako da je poprilično svejedno da li ćeš uzeti PVC ili aluminijumska - nijedna ti sa takvom konstrukcijom neće pomoći!

Sad but true!

p.s. Po cijeni prosječnih Alu vrata možeš da uzmeš odlična drvena vrata (klasične konstrukcije) i da ih tapaciraš pride!

Ana86
Posts: 11
Joined: 29 Aug 2008, 15:39

Re: Zna li neko nesto o kliznim vratima?

Post by Ana86 » 04 Sep 2008, 11:38

Hvala!To me je i zanimalo,da znam da li uopste da se upustam u ugradnju kliznih vrata,ako nece dati nikakav efekat.
Nego,sad cujem da postoje neka specijalna klizna vrata po principu kao kod kombija,znaci sto se zatvore i potpuno dihtuju,ali kostaju djavo i po.Znate li slucajno nekog proizvodjaca?
I rekli su mi da su balkonska klizna vrata dobra po pitanju izolacije,da ona po definiciji treba dobro da dihtuju,ipak su to balkonska vrata.E,sad,imate li slucajno iskustva sa njima?Ne znam moze li to da se ugradi unutra?

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Zna li neko nesto o kliznim vratima?

Post by Tiki the Boyler » 04 Sep 2008, 15:58

Ne vidim razloga da se ne mogu ugraditi unutra!
Ali opet mislim da su to užasno skupa rješenja...

Dobar paravan od pliša jeste 30% manje efikasan, ali košta 10 puta manje!

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Zna li neko nesto o kliznim vratima?

Post by Critical » 04 Sep 2008, 17:09

Tiki ,lepo je sto pomazes ali, odlucite se za jednu temu,bez potrebe imamo 2 iste teme u razlicitim podforumima....
Odlucite se za jednu a jednu obrisite :D

Ana86
Posts: 11
Joined: 29 Aug 2008, 15:39

Re: Zna li neko nesto o kliznim vratima?

Post by Ana86 » 07 Sep 2008, 11:46

A kako da premestim temu i gde,posto sam je ja postavila,a nova sam u ovome i ne znam kako se tema premesta ili brise,samo znam da je postavim.U kom delu foruma je ta srodna tema?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Zna li neko nesto o kliznim vratima?

Post by dejankuki » 07 Sep 2008, 11:53

Ne brini. ;) nije tebi receno, nego nama "urednicima'... 8) a druga tema je ovde!

viewtopic.php?f=34&t=4254

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest