Studijski mikrofoni AKGC3000B I AT4033A SM?

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
rogits
Posts: 5
Joined: 19 Jan 2009, 21:06

Studijski mikrofoni AKGC3000B I AT4033A SM?

Post by rogits » 19 Jan 2009, 21:19

RADIM U RADIO STANICI KOJA POSEDUJE TRI 'AKG C3000B' MIKROFONA I JEDAN 'AUDIO TECHNICA AT4033A SM'. U PRVOM PLANU SE UVEK KORISTE OVI AKG MIKROFONI, A OVAJ 'AT' JE NEKAKO UVEK BIO U POZADINI ZA NEDAJ BOZE. PRE NEKOG VREMENA SAM NA INTERNETU POTRAZIO PODATKE O OVOM MIKROFONU I VIDEO DA JE TO STRASNO DOBAR MIKROFON, PA AKO IMA NEKOG NA FORUMU KOJI SE ODLICNO RAZUME U STUDIJSKU TEHNIKU, MOLIO BIH GA DA MI ODGOVORI DALI JE OVAJ 'AT' MIKROFON BOLJI ZA RAD U STUDIJU ILI U MONTAZI.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Studijski mikrofoni AKGC3000B I AT4033A SM?

Post by Tiki the Boyler » 20 Jan 2009, 00:58

Vrlo subjektvna stvar.
Ja bih lično Audio-Technicu koristio u montaži, jer mislim da je u pitanju prefin mikrofon za live broadcasting, te da se tek uz malo eksperimentisanja i optimizacije mogu izvući maksimalne performanse iz njega.
btw. Vlasnik sam ATH 4050 mikrofona i znam koliko prvo slušanje (na suvo) istog može da prevari.

I još nešto... nemoj da pišeš sve velikim slovima. Jako je teško za čitanje, a na Forumima obično podrazumijeva vikanje. A vjerujem da nisi ovde došao da vičeš na nas!

I dobro nam došao!

rogits
Posts: 5
Joined: 19 Jan 2009, 21:06

Re: Studijski mikrofoni AKGC3000B I AT4033A SM?

Post by rogits » 20 Jan 2009, 21:11

Hvala na sugestiji, nisam obratio paznju prilikom pisanja da je bio ukljucen 'caps lock'.
Takodje hvala i za tvoje misljenje, i ja sam primetio da snimci sa 'AT' mikrofona imaju neku mekocu, koja bas prijatno zvuci, i takvi snimci mi dobro koriste za jinglove i reklame.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest