Pomoc

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
damir MC
Posts: 50
Joined: 06 Mar 2009, 21:15
Location: Sarajevo

Pomoc

Post by damir MC » 06 Mar 2009, 21:20

nisam znao gdje tacno da stavim temu pa ako sam pogrijesio....izvinjavam se unaprijed
eh da predjem na pitanje imam kondenzatorski mikrofon Behringerov i zelim da kupim nesh kako bi ga spojio na comp. E sad sam cuo za neku spravu CME U2MIC tehnicke specifikacije Cable-like USB audio interface provides 16-bit/48/44.1kHz CD quality A/D and D/A converters, USB 2.0 full speed transmission, pristine preamp, +48v phantom power include.
- Zero latency real-time monitoring, mini-jack stereo output.
- XLR-to-USB plug-and-play.
- Volume control buttons, input/output signal mute buttons, and an indication LED.
- USB bus powered, 7ms input/output latency minimum.

i sad me interesuje- dvoumim se izmedju tog ili da uzmem mikrofonsko predpojacalo... kakva bi kvaliteta zvuka bila sa ovom spravom kakva sa preampom, sta bi mi se vise isplatilo i td sto vise informacija to bolje

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Pomoc

Post by Tiki the Boyler » 07 Mar 2009, 13:04

Kupovina predpojačala ti je samo pola rješenja. I dalje ostaješ u problemu sa lošom konverzijom integrisane zvučne karte, latencijom itd.
Mislim da ti je za početak puno bolje rješenje eksterna zvučna karta koja u sebi objedinjuje i mikrofonsko predpojačalo i mnogo bolje konvertore te pojačalo za slušalice i kontrolu monitoringa. Uz sve to dobijaš i uredne ASIO drajvere sa kojima ćeš moći ugodno da radiš.

E sad... sve naravno zavisi od budžeta.

damir MC
Posts: 50
Joined: 06 Mar 2009, 21:15
Location: Sarajevo

Re: Pomoc

Post by damir MC » 07 Mar 2009, 17:18

eh ovako ja imam jednu mini mixetu za kontroliranje tih monitora i td. (ona nema phantom u ostalom, al eto sluzi bar za to ) znaci imam u planu da kupim i zvucnu karticu ali sam planirao kupiti neku internu... i da vazna napomena znaci ne trazim sad ja zvuk da bude kao u profi studiu nego recimo da li bi mogao postici ovakav zvuk http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... =345989908 sa predpojacalom mislim :ziveli:

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Pomoc

Post by Tiki the Boyler » 07 Mar 2009, 19:03

Primjer koji si dao možeš snimiti i sa 58-icom na integrisanoj karti. Tako da to nije problem...
Razmisli samo da je varijanta predpojačalo (cca 100EUR) + karta (cca 100EUR) otprilike isto što i eksterna karta koja u sebi objedinjava sve to (cca 200EUR).

damir MC
Posts: 50
Joined: 06 Mar 2009, 21:15
Location: Sarajevo

Re: Pomoc

Post by damir MC » 07 Mar 2009, 21:09

da da, znam da je slicna cijena, no problem je manji u budzetu pa smo planirali kupiti predpojacalo, pa kad se dodje do dodatnog novca onda kartica... a interesuje me da li bi bilo razlike drasticne u zvuku kad bi kupili tu externu koja objedinjuje vec navedeno i ovo sta mi razmisljamo znaci odvojeno karticu (internu) i predpojacalo ? i takodje me zanima odgovor koliko bi mi zvuk kvalitetni bio sa kondenzatorskim majkom i jednom od ovih varijanti od primjera kojeg sam gore naveo ?

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Pomoc

Post by Tiki the Boyler » 07 Mar 2009, 23:41

Pa sprava koju si ti naveo i jeste zvučna karta sa mikrofonskim predpojačalom.
Ja sam danas probao ovo http://www.bluemic.com/products/icicle
i jako fino radi. Ko hoće da prođe sa minimalnim ulaganjem mislim da je to OK.

Sve više pro firmi pravi te consumer alatke, jer se moraju širiti u sve prodajne segmente da bi preživjeli.
Mene lično to ne raduje previše, ali mnogima će jako dobro doći.

damir MC
Posts: 50
Joined: 06 Mar 2009, 21:15
Location: Sarajevo

Re: Pomoc

Post by damir MC » 07 Mar 2009, 23:56

a interesuje me da li bi sa tom spravom postigao neki da kazem solidan zvuk, recimo za nijansu bolji od navedenog na myspace linku ? naravno kao sto sam rekao u kombinaciji sa kondenzatorskim majkom ?

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Pomoc

Post by Tiki the Boyler » 08 Mar 2009, 00:14

Finalni zvuk zavisi od mnogo mnogo faktora.
Tako da zaista ne mogu da ti dam odgovor na to pitanje.

damir MC
Posts: 50
Joined: 06 Mar 2009, 21:15
Location: Sarajevo

Re: Pomoc

Post by damir MC » 08 Mar 2009, 12:03

da,da to mi je sve jasno... mene u sustini intersuje da li ce mi glas biti prirodan jer to mi je najvaznije...

yacky
Posts: 149
Joined: 14 Mar 2009, 14:02
Location: Trstenik

Re: Pomoc

Post by yacky » 14 Mar 2009, 14:26

Imam digitalni mix FOSTEX VF 160. Nakacen je analogno na comp. Voleo bih da cujem komentare od ljudi u struci o toj spravici. Ako ga jos neko ima voleo bih da cujem njegova iskustva u radu sa njim.

Posto san nov na forumu, pokusavam da ukapiram kako sve funkcionise u smislu postavljanja pitanja i eventualnih komentara.
Nadam se da se niko ne ljuti sto sam ovde i na ovaj nacin i u ovoj sekciji napisao ovaj komentar. Pozdrav!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest