FOSTEX VF 160

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
yacky
Posts: 149
Joined: 14 Mar 2009, 14:02
Location: Trstenik

FOSTEX VF 160

Post by yacky » 17 Mar 2009, 12:07

Jos nemam nikakav komentar o Digitalnom mixeru FOSTEX VF 160 !?! Dali je moguce da niko nema komentar o istom, i da ga ja mozda jedini imam u Srbiji?!!!!!!!!!!!? Ne mogu da verujem!!!!

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: FOSTEX VF 160

Post by dejankuki » 17 Mar 2009, 12:44

Hmm, nije nemoguce...

Ovde na nasim prostorima ljudi maltene imaju idolopoklonski odnos prema kompjuteru, pa nekako ovakve snimace tj. HD multitrack recordere i ne smatraju za "nesto generalno upotrebljivo". Iako sam ja zagrejan/zainteresovan za ovako nesto, ipak sama cena i mogucnosti su na strani compjutera. Plus da ne govorimo o tome da je mnooogo lakse sam sklapati gotove loopove u nekom sekvenceru nego okupiti ljude i snimati sve intrumente, kanal po kanal na necemu ovakvom. (everybody, no offence)

E sad, nemam licno iskustva sa ovim fostexom ali imam iskustva sa necim drigim. Boss BR-600 sto naravno ni izbliza nije ista, ali u sutini to je to.. e sad..

Sta te od komentara bas ineresuje, kako tvoj Fostex radi.. ili kakva iskustva imaju neki drugi ljudi... reci, pa da razgovaramo na tu temu, ja sam za! ;)

yacky
Posts: 149
Joined: 14 Mar 2009, 14:02
Location: Trstenik

Re: FOSTEX VF 160

Post by yacky » 17 Mar 2009, 14:15

Pa, pazi, ja sam ga "vezao" analogno na racunar. Preko njega usnimavam gitaru bez DI Box-a( git. + DIgi Tech GNX 3 ili Johnson J-station jedan kanal, Roland MC 303 Groov box drugi kanal, Vocali treci kanal, klavijature cetvti kanal i td.). Testirao sam i opticko povezivanje VF 160 i MU-2020 ( mogu se snimati 8 ch istovrsmeno). To funkcionise dobro. Nacelno me interesuje dali u necemu gresim, jer ga ustvari koristim kao glavni mix-er. Generalno pokusavam da od navedene opreme izkoristim maximalno sve opcije povezivanja i komunikacije koje nudi. Naravno, interesuju me i iskustva drugih po ovom ili slicnim pitanjima.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: FOSTEX VF 160

Post by dejankuki » 17 Mar 2009, 14:55

Joooj, covece... aj' se pozabavimo J-stationom malo vise.. posto je to prvi uredjaj kada je rec o modelingu i plus oni koji ga imaju kazu da nijedan danasnji jos uvek ne moze da mu prinese vodu. bas me interesuje kakav je!.. Daj otvoti temu samo o njemu! molim te!!! naravno pictures are more than wellcome!


E sad, on topic..

U principu nista ne gresis, jer koliko vidim ti koristis i MC303 (jbte koju ti vintageriju sve imas??? garant imas jos nesto zanimljivo!!!) koji ti je pretpostavljam drumm/bass sequencer, plus jos neke instrumewnte. Dakle tvoj "setup" je sasvim ok! Jos ako si one-man-band ovo je sasvim u redu (posebno ukoliko ides na live verzije svirki). Dakle jedino sto mozes da izbegnes je kompjuter.. jer ti pored svega ovoga komp uopste ne treba... Dok, ukoliko hoces da snimas sve to, moj ti je savet da ipak ides kanal po kanal... intrument po instrument,... mislim, u istom trenutku ces razmisljati o manje stvari istovremeno. U tom slucaju, fostexa i ostalo mozes da izostavis a opet i ne moras. Sve zavisi od nekih posrednih i neposrednih stvari.
Eh, da. digitalni izlaz (predpostavljam S/PDIF) je mnooogo sigurniji, samim tim i bolji... ni tu nista nisi pogresio.. ta veza ti daje cinimi se, mogusnost da sve kanale snimis na posebne trake.. sto je bolje, jer ako si pogresio u jednoj, ne moras da snimas sve otpocetka..

E sad, ukoliko hoces bas da izbacis npr fostexa ili MC303jku - mozes, ja npr povezujem direktno moje procesore sa kompjuterom, jes da taj sound zvuci malo nja-nja, ali posle to obradim nekim simulatorom pojacala i dobijem prilicno zadovoljavajuci zvuk.. Ukoliko je to ono sto ti pitas..



Dakle generalno nista ne gresis, ali sa druge strane, dok sve to povezes i raspremis...da bude funkcionalno.. prodje vremena..


Gledaj ovako:

1. Ne gresis nista, povezujes sta ti kako odgovara.. u datom trenutku
2. Da li da ga i dalje koristis ili ne .. to vec zalazi u tvoje licne preferencije, ne samo fostexa nego i druge spravice
3. ostalo - sto vec zalazi u produkciju i postprodukciju..


Aj vidi ovo za J-station

yacky
Posts: 149
Joined: 14 Mar 2009, 14:02
Location: Trstenik

Re: FOSTEX VF 160

Post by yacky » 17 Mar 2009, 15:34

Ma imam jos opreme ( Framus SG S-370, Fender Stratocaster CIJ iz "85-te", Marshall 2203 master(komplet),...) dovoljno je, ha,ha. Dugo se bavim muzikom, pa se na kupovalo u neko srecnije vreme. Ne nastupam kao ONE-man band, sve mi sluzi za kucno snimanje, lagano formiram mali studio. Dugo sam se dvoumio oko Fostex-a ali preovladalo je da je on ipak, kako da kazem, namenjen za snimanje muzike. Racunar je OK, al mi je on nekako univerzalan, za sve po malo. Mislim da je kombinacija mnogo zanimljivija. Da, ali koristim OPTICKI in/out. Onaj BOSS je ipak igracka za VF 160( nadam se da imas informaciju kako izgleda). Ja sam bas nov na forumu, pa cu se potruditi da uskoro otvorim i temu u vezi Johnson J-station-a, i postavim nekoliko slicica od opreme, kao "dokaz".

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest