Kucni Studio(preporuke)

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
qOoP
Posts: 3
Joined: 30 Mar 2009, 11:58

Kucni Studio(preporuke)

Post by qOoP » 30 Mar 2009, 12:30

Planiram da napravim kucni studio u sobi,pa trebaju mi neki saveti.Bas i nisam u najboljem stanju sa parama,ali ni netreba mi nesto preterano.Planirao sam da uzmem:

*Midi Klavijaturu
(M-audio Axiom 49)
*Kondenzatorski mikrofon (Rode NT1a)
*Audio interfejs - znaci treba mi samo da ima 2 ulaza za klavijaturi i mikrofon i naravno da je kvalitet zvuka ok
mislio sam da uzmem (m-audio firewire 410) ali mi je malo skup i cujem da se dosta ljudi zali na njega,a i cini mi se da
ima dosta vise nego sto je meni potrebno

Ako mislite da se za ove pare mogu nabaviti bolje stvari,slobodno dajte svoj predlog

Za klavijaturu i mikrofon mi se ova 2 cine kao dobar izbor , ali mi stvarno treba pomoc oko audio interfejsa , jer nebi davao neke velike pare za to ako moze da se nadje neki jeftiniji sa dobrim zvukom i 2 ulaza

Svaki vas predlog i misljenje mi moze biti od pomoci.Hvala :ziveli:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Kucni Studio(preporuke)

Post by sirac-šunka » 30 Mar 2009, 13:46

Za Rode ce ti trebati phantom napajanje, a to jeftinije PCI kartice nemaju...

qOoP
Posts: 3
Joined: 30 Mar 2009, 11:58

Re: Kucni Studio(preporuke)

Post by qOoP » 30 Mar 2009, 20:44

sirac-šunka wrote:Za Rode ce ti trebati phantom napajanje, a to jeftinije PCI kartice nemaju...
Jel ovaj ima fantomsko napajanje PreSonus FireBox?

damir MC
Posts: 50
Joined: 06 Mar 2009, 21:15
Location: Sarajevo

Re: Kucni Studio(preporuke)

Post by damir MC » 30 Mar 2009, 20:53

da ima... to ti je ovo sto pise +48V :D

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Kucni Studio(preporuke)

Post by sirac-šunka » 31 Mar 2009, 00:35

FireBox je super interface, samo to vise nije tako jeftino.
Imas i jeftinije varijante:
M-Audio Firewire Solo
Image

Prvo sto mi pada napamet...

User avatar
The Mask AE
Posts: 477
Joined: 21 Feb 2008, 14:43
Location: Čačak
Contact:

Re: Kucni Studio(preporuke)

Post by The Mask AE » 31 Mar 2009, 08:49

Nemoj ici na budzenje midi kontrolera prvo jer je to nebitno. Axiom jeste bolji ali ti oxygen (61 recimo) zavrsava posao za duplo manje love i jos ima 5 oktava. Sto se tice mikrofona nemoj ni njega kupovati u prvom setu. Koncentrisi se na audio interfejs, baci ta m audio baljezganja i pogledaj malo ozbiljnije firme. Nakon toga nabavi solidni monitoring (obrati paznju na 8" aktivnu srednju klasu). Nakon kupovine tog ozbiljnijeg interfejsa kupis mikrofon (napajanje i preamp ce ti vec biti obezbedjeni ozbiljnijim interfejsom). Rode su ok mikrofoni. Ukoliko mozes preskoci nt 1a i sve preko toga je na malo duze staze.

Razmisljaj na stranu da je sve sem interfejsa poprilicno lako promeniti ali navike koje stices u radu sa hardverom i propratnim softverom se tesko izbacuju.
Izbegavaj berindzer proizvode (UMX serija midi kontrolera, mikrofoni etc.).
Mnogo se pricalo na forumima o ovim stvarima. Na svakom otvorenom topiku svakog foruma ces saznati po neku stvar i priblizno videti cemu da tezis. Mnogo je vazno (nebitno je trenutno znanje) da sve probas, naravno ukoliko je to moguce. Da ne reklamiram druge forume proguglaj malo.
Posto videh na brzinu da se pominju interni interfejsi to u startu zaboravi. Veruj mi.


Elvis hez left d bilding. tenk ju tenk ju veri mach.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest