Behringer Podcastudio Firewire?

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
RR3
Posts: 52
Joined: 16 Feb 2009, 02:17

Behringer Podcastudio Firewire?

Post by RR3 » 02 Apr 2009, 00:14

Zanima me jel neko probao sta od ove opreme koja je ponudjena u paketu i isplatili se kupovati ovako nesto za snimanje kod kuce? http://www.behringer.com/EN/Products/PO ... EWIRE.aspx izgleda zanimljivo a dali je isplativo??? :roll: ajd pa pisite,eto nove teme. :ziveli:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: BEHRINGER PODCASTUDIO FIREWIRE

Post by sirac-šunka » 02 Apr 2009, 13:50

Za Behringer bas vazi ono koliko para toliko muzike, ond. preciznije, bash malo para i bash malo muzike :D

Mada, moram da priznam da deluje zanimljivo.
Ipak je, pretpostavljam bolje kupovati jedno po jedno i pre svega bolji interfejs...

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: BEHRINGER PODCASTUDIO FIREWIRE

Post by Tiki the Boyler » 02 Apr 2009, 14:44

Prvo pitanje koje svako sebi treba da postavi jeste: A šta ja zapravo hoću da radim?

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Behringer Podcastudio Firewire?

Post by sirac-šunka » 02 Apr 2009, 14:57

Pa ovim je obuhvaceno sve:
Everything you need for professional podcasting, music production and digital home recording
:mrgreen:

RR3
Posts: 52
Joined: 16 Feb 2009, 02:17

Re: BEHRINGER PODCASTUDIO FIREWIRE

Post by RR3 » 02 Apr 2009, 23:36

Tiki the Boyler wrote:Prvo pitanje koje svako sebi treba da postavi jeste: A šta ja zapravo hoću da radim?

:lol: pa hocu da snimam i u kucnoj radinosti da stancam solidne Black Metal snimke tipa ranih albuma Darkthrone,Mayhem i slicno. jbg... sigurno da nemogu snimati kao Dimmu Borgir. :D

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Behringer Podcastudio Firewire?

Post by Tiki the Boyler » 03 Apr 2009, 00:34

Pa za to ti u osnovi treba interejs sa bar osam kanala i isto toliko različitih mikrofona, tako da... neće baš da može!

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Behringer Podcastudio Firewire?

Post by sirac-šunka » 03 Apr 2009, 00:43

Znaci da izgleda da ovo nije istina:
Everything you need for professional podcasting, music production and digital home recording

RR3
Posts: 52
Joined: 16 Feb 2009, 02:17

Re: Behringer Podcastudio Firewire?

Post by RR3 » 05 Apr 2009, 11:19

Sad sam nasao ovaj paket M - audio na sajtu Artista M-Audio PodCast Factory http://www.artist.ba/srpski/artikal.php ... 1&art=3143 pa jel bi to bilo bolje za snimanje od prvo pomenutog Behringer paketa? I jel ima kod nas da se nadje neki interface sa tih osam kanala? Pozdrav :D

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Behringer Podcastudio Firewire?

Post by Tiki the Boyler » 05 Apr 2009, 12:17

A što se opterećuješ paketima?
Oni jesu liz jeftiniji nego kada uzimaš svaku komponentu pojedinačno, ali kupovina jedne po jedne komponente ti na kraju krajeva dođe kao kupovina na rate.

Što se tiče osmokanalnog interejsa za pristojan novac pogledaj recimo M-Audio FastTrack Ultra 8R.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Behringer Podcastudio Firewire?

Post by sirac-šunka » 05 Apr 2009, 13:05

Manse tijeh paketa, rakao bih ti...

Ima puno osmokanalnih interfejsa, solidnih i sa preampima, npr:
http://www.thomann.de/gb/maudio_fast_track_ultra_8r.htm
Image
(Tiki me pretece)

i
http://www.thomann.de/gb/line6_ux8.htm
Image

Samo opet ostaje pitanje koliko ces ti to moci da iskoristis, cisto da te podsetim ako bi da snimas, npr. bubnjeve, potreban ti je jos set od najmanje 5-6 solidnih mikrofona, soba sa regulisanom akustikom... pa ti vidi.

RR3
Posts: 52
Joined: 16 Feb 2009, 02:17

Re: Behringer Podcastudio Firewire?

Post by RR3 » 05 Apr 2009, 17:31

Pa opterecenje paketima je manje vise ako bi to bilo nesto solidno i korisno bilo bi dobrodoslo,ali kontam nije frka biti strpljiv i uzimati jedno pojedno i kroz godinu dana imati pristojan amaterski home studio. Nego bas sam gledao i sajtove za ove osmokanalne interface M - audio i Line 6 i utisak je fin ali trenutno nebi mogao uzeti tako nesto ali lagano... E sad ja vidim da ste mi preporucili osam kanala da bi mogao snimati i bubanj? :lol: a bubanj je daleko od mene a i ja od njega. Kontam da bi odgovarao Line 6 UX1 ili UX2 jer u sutini ritam kucam i snimam u Guitar pro5 ona realna varijanta i to mi odgovara a svidja mi se i onaj FPC u FL studio 5 ali trebam skontati kako radi... usvakom slucaju mene zanima nesto sto bi mi omogucilo da imam pristojno snimljen vokal i gitaru. E posto je gitara najslozenija odprilike bi voleo da imam snimak tipa Darkthrone,prvi Bathory i prvi Slayer sa Show no Mercy. I od toga vise mi nebi ni trebaloooooooo :lol: pa eto sad sam mozda malo i odedjeniji sa onim sto zelim snimati. Varijanta sa direktnim kacenjem u line in je suva i dodatno farbanje mi dodje opet bezveze a nije uzivancija tako ni svirati. :grummel_2:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Behringer Podcastudio Firewire?

Post by sirac-šunka » 05 Apr 2009, 21:49

Ako ne zelis da snimas zivi bubanj, nece ti trebati osmokanalni interfejs za snimanje uopste. Koliko razumem, gitara ti je najbitnija za snimanje, pa ce ti ovaj line6 UX1, ili cak i GX1 sasvim biti dovoljan. Preko Guitar Rig-a mogu da se naprave boje kakve god pozelis.

RR3
Posts: 52
Joined: 16 Feb 2009, 02:17

Re: Behringer Podcastudio Firewire?

Post by RR3 » 05 Apr 2009, 22:57

Pa da za sad nezelim da snimam ziv bubanj to cu kasnije ako ikad nadjem bobnjara koji hoce ozbiljno da svira Black Metal ovi par sa kojima sam doskora radio su neozbiljni i nisu ni za ... tri tacke :x njima je uglavnom do zajebancije a meni nije zajebancija trosenje novca na probe... Tako da cu sve raditi sam uz ritam... E pa mislim da je onda Line 6 UX1 ok zadovoljavajuci gitaru cu namestati nekako da bude priblizno primeru koji sam naveo. Nebi za sad koristio Guitar Rig3 imao sam skinutu demo verziju i 30 dana sam samo bledo blenuo u to pitajuci se sta da cackam da proradi !!! :lol: meni odgovaraju sto jednostavnije varijante a da rade dobar posao. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest