Mikrofon za internet radio

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
energyman
Posts: 8
Joined: 09 Apr 2009, 10:13

Mikrofon za internet radio

Post by energyman » 09 Apr 2009, 10:27

Pozdrav, novi sam tu, pa ako moze pomoc.

Kupio sam u Conradu mixer Behringer Xenyx 1002, neki kondenzatorski mikrofon za 30 eura. Osnovna namjena je za internet radio kojeg sam pokrenuo. Naišao sam na problem da mi mikrofon nije dovoljno osjetljiv, zapravo moram se "derat" da bi se čuo.
Pitanje je: koji od Behringerovih kondenzatorskih mikrofona serije C ili B uzeti (C-1,C-2,C-3,B-1,B-2...).
Trebam mikrofon koji bi stajao nekih 10-20 cm od mene, te da je glas prirodan, uz mogučnost što manjeg šuma jel mikseta stvara popriličan šum.


U nadi za što bržim odgovorom, pozdrav. :D

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Mikrofon za internet radio

Post by dejankuki » 09 Apr 2009, 10:32

Hmmm, kondenzatorski mikrofon mora biti pogonjen sa +48V phantom napajanjem.. znaci ukljuci na rekidac +48V phantom.. na mikseti..

onda, sredi GAIN...

ukljuci mikrofon na XLR prikljucak..

Prvo da se razumemo, nisi rekao nista drugo, pa rekoh, ajd da podjemo od najbanalnijih stvari..

;)


I koji je to kondenzatorski mikrofon za 30E hocu i ja da ga kupim... mada cena=kvalitet.. tako da ne ocekuj previse..

A za neki fini rad.. bez stresnih situacija, B2 by behringer, AKG perception.. Studio project B1, Audio tecnica AT2020 M-audio nova ili Rode podcaster.. znaci od oko 80E pa na gore..


Jel dovoljno brzo??? :)

energyman
Posts: 8
Joined: 09 Apr 2009, 10:13

Re: Mikrofon za internet radio

Post by energyman » 09 Apr 2009, 10:37

to se odnosi na onaj mikrofon od 30 E ?

taj shit se napaja sa 1,5 V baterijom koju stavljas u sam mikrofon, i ne spaja se XLR-om nego obicnom bananom

Dobar je ovaj B-2 ali prvi problem je sa lovom, malo mi je skup :D ,koja je razlika između B-2 i B-1, te isplati li se uopče kupovat neki iz one C serije?

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Mikrofon za internet radio

Post by sirac-šunka » 09 Apr 2009, 12:08

Da se umesam malkice. Po mom iskustvu sa Behringer miksetama linijski ulazi su mnogo tisi nego mikrofonski. Znam da za mikrofon treba dodatno pojacanje u odnosu na linijski signal, ali cini mi se da su oni ovu razliku napravili tako da linijski ulazi postaju takoreci neupotrebljivi. Na kraju ti se vise isplati da dodas neki di box i sve povezujes na mikrofonske kanale, ukljucujuci i klavijature, npr. Moguce da su to oni napravili kako bi ukazali na vrhunski kvalitet svojih mikrofonskih preamp-a. :mrgreen: ::ranting:: Kako bese, invisible mic?

Jednom je pevacica iz benda imala bezican Gemini mic koji je iz one baze sa antenama imao izlaz na bananu. Na kraju sam morao da napravim banana-muski kenon kabli kako bi ovaj mic sa Behringer mixom uopste mogao da se koristi.
Pa mozda jos da probas i to. Mislim, ako generalno zvuk nije totalno sranje, ne distorzira i slicno, tj. ako je problem samo u GAIN-u, to mora da se resi i bez kupovine novog mikrofona...

Inace, u onoj radnji na Konjarniku, kako sam cuo stigli su i neki Blue Mic, ima ih raznih oblika i boja i neko rece da su solidni po kvalitetu za nevelike pare.
www.bluemic.com/mics

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Mikrofon za internet radio

Post by Tiki the Boyler » 09 Apr 2009, 23:00

Batali Behringera i kupi Blue Snowball.
I eto ti sve što ti treba za internet radio.

energyman
Posts: 8
Joined: 09 Apr 2009, 10:13

Re: Mikrofon za internet radio

Post by energyman » 10 Apr 2009, 10:11

uf...sad mi se sve još vrti po glavi, trebam nešto najosnovnije samo za broadcasting... dakle muzika ide a ja u pozadini pričam, ništa drugo. Gledao sam onaj C-3 šta mislite o njemu?

energyman
Posts: 8
Joined: 09 Apr 2009, 10:13

Re: Mikrofon za internet radio

Post by energyman » 16 Apr 2009, 17:08

danas sam m-audio nova, idem ga testirati...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest