Podešavanje preampa i problemi sa šumom

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
damir MC
Posts: 50
Joined: 06 Mar 2009, 21:15
Location: Sarajevo

Podešavanje preampa i problemi sa šumom

Post by damir MC » 21 Apr 2009, 12:55

e ovako, preamp mic100 behringer ultragain, prilkljucim na racunara sve sasvim normalno, i sta je problem znaci kada podesavam output pojacava mi se i sum i vokal (savim logicno) i sada ja namjestim da mi ne budu sumovi toliko visoki, znaci snizim output i onda se igram na gainu pojacam vokal... e sada kada produciram i primjenim noise reduction on mi vidno osteti vokal, e sada ne znam do cega je, da li do mikrofona (za nastupe, los kvalitet jeste) ili treba podesiti na preampu ? pomozite ( btw. znam da je glupo pitanje, tako da to nije bitno naglasiti) :D

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: podesavanje preampa

Post by Tiki the Boyler » 22 Apr 2009, 00:05

Mikrofon je... ?
Zvučna karta je... ?

damir MC
Posts: 50
Joined: 06 Mar 2009, 21:15
Location: Sarajevo

Re: podesavanje preampa

Post by damir MC » 22 Apr 2009, 12:52

rijesio sam ovaj problem al imam jedan drugi! i to sljedece snimi neki vokal i kad primjenim noise reduction i normalizujem kao pojavi mi se mali echo na vokalu, sto prije nije bio slucaj sa istom opremom, sto se tice zvucne kartice, neko integrisano govno ... znaci ovo mi se nije prije javljalo al sad da... btw. necu je se echo kada sklopim u cijelinu sa matricom, ali ono :(

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: podesavanje preampa

Post by Tiki the Boyler » 22 Apr 2009, 14:34

Pa ako si već riješio problem onda je red da to podijeliš sa nama, a ne samo da pitaš. Forum služi da se nešto nauči. Ti učiš od nas. Mi učimo od tebe i tako to ide... 8)

btw. Opet nisi napisao koji mikrofon koristiš. Kao ni u kom softveru snimaš, te na koji način normalizuješ i skidaš šum. (ne koristimo svi iste alate da bi se to podrazumjevalo) U ovo digitalno doba uglavnom ne postoji neka velika potreba za skidanjem šuma, tako da... problem ti je malo čudan.

Na kraju krajeva... mnogo je lakše ako okačiš neki primjer neprocesiranog i procesiranog zapisa. Ovako ti bilo ko teško može pomoći.

damir MC
Posts: 50
Joined: 06 Mar 2009, 21:15
Location: Sarajevo

Re: Podešavanje preampa i problemi sa šumom

Post by damir MC » 22 Apr 2009, 20:28

ovako znaci mikrofon je shurov dinamicki cini mi se C606 (znaci smece) ono uzimam ovih dana novi kondenzatorski tako da :D sto se tice programa to je Cool Edit v2,1, klasicna Noise Redukcija kao i Normaliziranje... kad smo kod toga vec razmisljam da pocnem s nekim drugim da se koristim cuo sam da je za rap najbolji Nuendo (vase misljenje nebi bilo lose)... a moj problem je rijesen veoma cudno moram priznati, ranije sam se igrao na mikrosoftovom volumen controleru, pa sam podesavanje vratio unatrag i to je bilo to :D ( i sto se tice nuenda interesuje me da li i koji moze raditi na wind. xp servis pack 1 zato sto mi je na racunaru u tom nazovim ga kucnom studiu isti - znaci servis pack 1) :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest