Pomoc oko izbora opreme za manji studio.....

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
tyler durden
MF veteran
Posts: 482
Joined: 20 Oct 2007, 17:41
Location: obrenovac-beograd

Pomoc oko izbora opreme za manji studio.....

Post by tyler durden » 26 Apr 2009, 22:48

E ovako. Doslo vreme da i ja otvorim neki manji studio. Pa mi treba par saveta sa vama strucnim licima. Za pocetak nista specijalno, videcemo, vremenom ce se sve upgradeovati necim boljim.
Za sledece komponente ne znam sta da uzmem, i pa predlazite.
Ovako, prvo kao prvo, sto se tice monitora, nekako me najvise privlace "Adam" monitori. Nisam se jos odlucio ni za jedan model konkretno, ali recimo da bih za pocetak, izdvojio do nekih 700, 800 evra za par.... Pa ako neko ima neki konkretan predlog, neka mi kaze. Ne moraju samo adami, bilo sta sto imate da mi predlozite, zelim da saslusam i razmotrim, i to vazi za sve komponente koje mi trebaju, i koje ce biti spomenute daljke u tekstu.
Drugo, sto se tice zvucne, ja sam trenutno za M- Audio Delta 1010. Opet ako neko ima neki drugi predlog, neka predlozi nesto... Fond, oko 400 evra npr....
E sada, sto se tice mikrofona za vokal, ja apsolutno nemam predstavu sta da uzmem, najradije bih nekog neumann-a, ali to naravno trenutno nikako nije moguce. :D Pa dajte, predlozite mi nesto, za recimo nekih 300, 400 evra...cisto za pocetak, da radim neke manje amaterske snimke, a ja cu vremenom nesto bolje da kupim.....
I sto se tice miksete i nekog preampa za glas, tu totalno nemam bas ni najmanju ideju. Sto se tice mikseta, recimo da mi se yamahe svidjaju....i budzet za miks i preamp, bi mi bio nekih 800-1000 evra zajedno....

User avatar
Mancha
Posts: 141
Joined: 03 Nov 2007, 00:07

Re: Pomoc oko izbora opreme za manji studio.....

Post by Mancha » 27 Apr 2009, 08:00

Nakon iskustava sa svojim home studiom, ja bih to odradio malo drugacije.
Prvo, ako imas mogucnosti posveti se sredjivanju akustike prostorije, jer ti ni najbolji monitori nece vredeti ako soba nije sredjena. Narocito ako uzmes neke monitore koji imaju pristojan bass (sto kad snimas gitare i nije losa ideja)
Miksetu, Delta 1010 i preamp za vokal bih preskocio i odmah uzeo neki 8-pre firewire interface i midi kontroler. To ce ti omoguciti i da snimas bubanj.

User avatar
tyler durden
MF veteran
Posts: 482
Joined: 20 Oct 2007, 17:41
Location: obrenovac-beograd

Re: Pomoc oko izbora opreme za manji studio.....

Post by tyler durden » 27 Apr 2009, 10:20

Lepo sam napisao gore. Dakle, akustika mi je vec prilicno sredjena, tj radi se, projekat prilicno dobar. Radio sam ga u saradnji sa profesorima sa moje skole, koji predaju te predmete.

Dakle treba mi konkretan predlog koji komad opreme da uzmem, i zasto. I to samo od ovih komada opreme koji mi fale.
Ako imas predlog, lepo mi reci, uzmi to i to, zbog toga i toga, a ne "neki" interfejs i "neki " kontroler...to mi nista ne znaci..... ;)

A BTW, nije to kucno studio, i zasto sa vec pomenutom opremom ne bih mogao da snimam bubanj, nego samo sa kombinacijom koju ti kazes?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest