Kucni studio za pocetnike

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
-Zola-
Posts: 15
Joined: 02 Jun 2009, 20:41

Kucni studio za pocetnike

Post by -Zola- » 07 Jun 2009, 19:18

Pozz ljudi..sviram sa nekim drugovima u bendu i razmisljamo o pravljenju nekog pocetnickog kucnog studija..nasli smo ovu miksetu Behringer XENYX 802..mozete li mi reci kakva je ona?i to sto pise 8 ulaza sta to ustvari znaci?vidite vec da sam pocetnik i da se u ovo uopste nerazumem..e sad od te opreme za studio sta nam jos treba imamo pojacala imamo i zvucnike neke..e sad vi predlazite tu opremu za neki minimalac para..btw imamo bubnjeve bas vokal gitaru(mozda 2) i sviramo rock malo metala malo bluza..hvala unapred!

User avatar
Marko_chupavi
MF veteran
Posts: 152
Joined: 05 Apr 2007, 11:28

Re: Kucni studio za pocetnike

Post by Marko_chupavi » 08 Jun 2009, 00:15

bitno je kakve zvucnike imate... nemojte pokusavati sa kucnim zvucnicima da svirate... spalicete ih vrlo brzo (iz iskustva kazem...) trebali bi vam neki razglasni zvucnici... mikrofon, naravno..

vrlo je bitna i akustiak prostorije, vec toliko puta spominjana, ako vam prostor odzvanja, bice problema i moracete da je ugluvite (low-budget varijanta su stari cebici, itd... )

reci nam koliko imate (tj nemate) para na rapolaganju, kakva je prostorija gde planirate da svirkate, i sta imate od pojacala i eventualno mikrofona...

-Zola-
Posts: 15
Joined: 02 Jun 2009, 20:41

Re: Kucni studio za pocetnike

Post by -Zola- » 08 Jun 2009, 15:05

Pa garazica.oblepili bismo je stiroporom il kartonima od jaja...mikrofone imamo pojacala imamo..ima jedan vox od 35w i jos malo pristize behringer od 120w i bas pojacalo ne znam tacno koje je..pa pare..hmm..trenutno ne znam kolko imamo msm to nije problem dace nam roditelji..zato i pitam za neki minimalac jer nece nam oni dati 5 000e..kontas?e jel ti nebi bio problem da mi pojasnis za onu miksetu malo? :]]

User avatar
Marko_chupavi
MF veteran
Posts: 152
Joined: 05 Apr 2007, 11:28

Re: Kucni studio za pocetnike

Post by Marko_chupavi » 08 Jun 2009, 23:34

tu mikseticu nisam nikada video i koristio, pa ne mogu da ti kazem bog zna sta... ali ako to vama samo treba te garazne uslove, sve je to ok... malo sam je pogledao na netu, i ovo sto vidim je vama dovoljno... predpostavljam da imate par mikrofona, a imate dovoljno ulaza koliko vidim, i samo to bacite na pojacalo, pa na zvucnike... posto vidim imate i pojacala, sto se toga tice ste komplet (ako su vam ti zvucnici dobri za razglas)...

sto se tice akustike prostorije, imate vise tema na forumu, ali evo ukratko... kartoni od jaja prakticno nicemu ne sluze, nisu bas neka opcija, stavite mozda stiropor na zidove (zbog hladnoce, ako imate potrebe za time,.) bitno je i sta vam je na zidu (da li je beton, metal, ili mozda imate lamperiju sto bi i bilo najbolje)... ako vam temperatura nije problem, cini mi se da smo se na forumu manje vise slozili da je azmafon najbolje resenje.... napravite drvene kocke u koje se ubaci azmafon i to vam malo "ugluvi" prostoriju, da vam ne odzvanja... nije skupo, malo zasucete rukave... ali pogledajete malo po forumu, zaista ima dosta tema o tome... ako te nesto konkretno bude zanimalo, a ti pitaj...

-Zola-
Posts: 15
Joined: 02 Jun 2009, 20:41

Re: Kucni studio za pocetnike

Post by -Zola- » 09 Jun 2009, 14:41

hvala ti :]]znaci ja u tu mixetu naprimer mogu da ubacim 2 gitare bas klavijaturu mikrofon i ostane mi jos 3 mesta jel tako??

User avatar
Marko_chupavi
MF veteran
Posts: 152
Joined: 05 Apr 2007, 11:28

Re: Kucni studio za pocetnike

Post by Marko_chupavi » 09 Jun 2009, 23:28

cek cek.. koliko sam ukapirao, imate pojacala za gitaru i bas! ako sam to dobro ukapirao, onda ne morate da gurate te gitare u mixetu (mozete, ali nema svrhe, ako imate pojacala da to sve gurate u miksetu)

za tu prostoriju bice vam vese nego dovoljno to pojacala sto imate, a u mixetu gutajte klavijature i glas (i to je po mojem iskustvu najbolje da pustate klavijature na npr. levu stranu (panujte na levo, ne morate skroz, samo da se razdvoje) a glas na desno ili obrnuto. to sve da bi bili jasni i glas i kalvijatura)...

ako gurate gitare u mixetu, gledajte da to bude preko nekog procesora koji ima izlaz za miksetu ili ako imate DI box, u toliko bolje... :ziveli:

-Zola-
Posts: 15
Joined: 02 Jun 2009, 20:41

Re: Kucni studio za pocetnike

Post by -Zola- » 11 Jun 2009, 13:58

Hvala ti puno :]]

User avatar
Marko_chupavi
MF veteran
Posts: 152
Joined: 05 Apr 2007, 11:28

Re: Kucni studio za pocetnike

Post by Marko_chupavi » 12 Jun 2009, 12:57

ma samo da se svira! srecno svranje! kada uredite, postavite neke slike, i mozda neki video iz garaze! :) bas bih voleo da vidim!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest