Umesto Rode nt1a?

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
zWizart
Posts: 20
Joined: 09 May 2007, 17:45

Umesto Rode nt1a?

Post by zWizart » 28 Jun 2009, 23:04

Lik ispred nosa mi uze poslednji primerak mikrofona rode nt1a u artistu..i to bash kad sam nakon visemesechnog kolebanja oko izbora mikrofona i skupljanja novaca za isti odluchio da kupim bash taj mikrofon..
i svestan sam da ima xxx postova tipa koj mic..

trenutno posedujem:
emu 0404 usb, shure sm58
snimam:
rep (dakle samo vokale)

ono shto mi treba je mikrofon za snimanje vokala, koji ce biti bolji (mozda lakshi za mix?ili topliji?) od ovog trenutnog..(da napomenem da nemam nikakve monitore te mixam na nekim kreativ zvuchnicima, iz chisto materijalnog razloga)

ciljana cena je oko 150e sa tendencijom blagog porasta (ili pada)
nashao sam ovo
Joemeek JM47 - 180,00e
M-Audio Luna - 170,00e
SE Electronic 2200a - 147,00e
SE Electronic SE1000A - 147,00e
Studio Projects B3 - 148,00e
Audio-technica AT-2020 - 13,440.00 din

rode nt1a je bio 160e i kazu da ce biti mozda za dvadesetak dana ponovo..vredi li chekati ili da se odluchim za neki od ovih gore? mozda audio tehnika?

josh i da kazem da su ovo mikrofoni sa cenom na sajtu artista sem poslednjeg koji je sa sajta media centra, te ako postoji josh koji mikrofon koji je oke, a nije naveden slobodno bacite na razmatranje...i uzmeo bih u obzir i da li se isporuchuje sa shock mountom..(koliko ce me + koshtati u ta stvarchica?)

hvala puno na odgovorima

User avatar
The Mask AE
Posts: 477
Joined: 21 Feb 2008, 14:43
Location: Čačak
Contact:

Re: Umesto Rode nt1a?

Post by The Mask AE » 29 Jun 2009, 10:53

Snimaj sa 58 (jbg) dok ne skupis jos malo para. Zaobidji bar prva 2 modela rode. Ukoliko stvarno ne mozes onda pozuri jer na oglasima imas trenutno polovan NT1a. Pre nego sto ga kupis pogledaj ga dobro spolja, a neka neko kvalifikovaniji pogleda unutra na licu mesta.

1 pad na zemlju moze znaciti mnogo toga kod mic-a.

Pozdrav.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest