Na temu foruma

JEDINO U VEZI FORUMA. Ostala pitanja postavite u odgovarajuci podforum ili ce biti obrisana bez premestanja.

Moderators: KnightOfDoom, kumkat

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 17 Apr 2007, 01:01

Prvo, respect za doolia i za savu.
Drugo, ovo je forum muzike. Osetljiva je to tema, ali moramo da je forum MUZIKE! sve sto se ovde nalazi je vezano za muziku (ili bar za muzicare). Pljuvanje nije dozvoljeno (imate podforum za to valjda, ali nece ni to preziveti puno kontam), ako nemate sta pametno da kazete, nemojte nista da pisete. To je to...

Sto se pisanja tice, pisite na svaku temu, sa kojima imate veze (mislim...ako znate nesto o tome, ili ako hocete da saznate nesto novo).

Ako mislite da cete pisati sebi, jer jos niko nije pisao na tu temu, onda je odlicno jer ste vi prvi (i mozda i dobijete status urednika ili nesto :D ), i niko ne cita nepostojece postove (naravno, logicno).

Evo i ja skoro sebi pisem o bubnjevima, ali sam usput i ja nesto novo naucio :)

Sava
Posts: 1348
Joined: 27 Feb 2007, 13:34
Location: Beograd

Post by Sava » 17 Apr 2007, 11:12

Zahvaljujem moderatoru za čišćenje teme.

Razumeo sam ja sve napisano, naravno, samo potenciram mišljenje koje zastupa tezu da forum treba biti uže i stručnije usmeren inače će se utopiti u prosečnost drugih sličnih foruma, a takvih ima dosta, neke sam i pomenuo. Forum mora da ima autoritete jer ako na primer konstantno vrtimo temu "da li je bolji Stratocaster ili LP" napretka neće biti sve dok se stručno ne objasni da te gitare izuzev 6 žica nemaju nikakvih drugih sličnosti, a to je moguće jedino ako o tome pišu ljudi koji imaju i sviraju obe gitare, a ne oni koji originale nikada nisu ni imali u rukama. Već pomenuti hrvatski forum ima primera radi čoveka koji je serviser Fendera, koji pravi i popravlja gitare, a posebno je jak u vezi magneta koje premotava. Još uvek piše serial o magnetima i kada bi se sve sakupilo što je do sada napisao nastala bi lepa knjiga o tome. Ima i ovde takvih ljudi sasvim sam siguran, samo se treba opredeliti u tom pravcu i privući takve ljude. Ili ne, ako se ne želi taj pravac, ne moram ja da budem u pravu, a po reakcijama i nisam.

Pratim dnevno neke inostrane forume i news grupe i često sam zapanjem stručnim i kvalitetnim pitanjima i još boljim odgovorima, The Gear Page je jedan od takvih.

viden
Posts: 593
Joined: 18 Jun 2006, 23:43
Location: Pirot

Post by viden » 18 Apr 2007, 01:13

Retko kad se potpuno slažem s nekim ali mislim da je Sava u pravu.
Akcenat treba baciti na stručnost i kvalitetnu informaciju što ne favorizuje ni jedan podforum ali forum u celini postaje respektabilno mesto i samim tim se izdvaja od mase sličnih foruma.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest