muzicki pravac FUNK

JEDINO U VEZI FORUMA. Ostala pitanja postavite u odgovarajuci podforum ili ce biti obrisana bez premestanja.

Moderators: KnightOfDoom, kumkat

Post Reply
User avatar
jovankricka
Posts: 6
Joined: 31 Jan 2009, 13:51

muzicki pravac FUNK

Post by jovankricka » 03 Apr 2009, 00:34

Sajt je super organizovan, sve goruce teme su tu, ali imam jednu primedbu, ali VELIKU!! Trebalo bi medju muzickim pravcima postaviti temu FUNK. Nije mi jasno kako je uopste moguc takav propust. Cemu to svesno ignorisanje tako elementarnog muzickog pravca?!?!?!

Hvala unapred.
PozZz!

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: muzicki pravac FUNK

Post by sirac-šunka » 03 Apr 2009, 01:06

Pa mi smo o Funk-u vec nesto malo pricalu u podforumu za jazz...

Sta da se radi, moderan jazz je fusion, fusion uzima dosta elemenata funk-a i tako...


Mada doista fali cistokrvni funk na forumu...

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: muzicki pravac FUNK

Post by Critical » 03 Apr 2009, 10:32

jovankricka wrote:Sajt je super organizovan, sve goruce teme su tu, ali imam jednu primedbu, ali VELIKU!! Trebalo bi medju muzickim pravcima postaviti temu FUNK. Nije mi jasno kako je uopste moguc takav propust. Cemu to svesno ignorisanje tako elementarnog muzickog pravca?!?!?!

Hvala unapred.
PozZz!

Kad bude dovoljno price o Funk-u bice napravljen i podforum Funk.
Razlog je sto je do sada dolazilo puno njih i trazilo da se stavi novi pravac i nista ,bio je neki lik i kao ajde stavite HC ,mi stavimo i posle mesec dana nema nijedne teme i mi onda naravno obrisemo ,lik se naljuti ispljuje nas i ceo forum i mi ga onda banujemo ,jbg nadam se da razumes ali, ne mozemo sad cim neko dodje i kaze fali ovo i ovo da to odmah radimo kad do sada nije bilo interesovanja za to ......

Dobrodosao !

Pozdrav

User avatar
jovankricka
Posts: 6
Joined: 31 Jan 2009, 13:51

Re: muzicki pravac FUNK

Post by jovankricka » 03 Apr 2009, 15:16

Critical wrote:

Kad bude dovoljno price o Funk-u bice napravljen i podforum Funk.
Razlog je sto je do sada dolazilo puno njih i trazilo da se stavi novi pravac i nista ,bio je neki lik i kao ajde stavite HC ,mi stavimo i posle mesec dana nema nijedne teme i mi onda naravno obrisemo ,lik se naljuti ispljuje nas i ceo forum i mi ga onda banujemo ,jbg nadam se da razumes ali, ne mozemo sad cim neko dodje i kaze fali ovo i ovo da to odmah radimo kad do sada nije bilo interesovanja za to ......

Dobrodosao !

Pozdrav
Da,kad pogledam u sustini ni nema toliko zainteresovanih.. Ali sigurno da ima muzicara koji bi razmenjivali ideje na tu temu (ukljucujuci i mene) ali verovatno nisu upoznati sa sajtom.
Uglavnom sajt je stvarno odlicno organizovan. Kada bi se malo popularizovao i kada bi vise ljudi znalo za njega sigurno da bi bilo interesovanja za jedan muzicki pravac kao sto je Funk (a i za HC siguran sam) i da bi imalo smisla ubaciti ga medju ostale muzicke pravce. I super je ovo sa gostima foruma, to je bas odlicna stvar. Kada bi iscimali nekog darkvuda, popecitelja ili Koju to bi bilo bas super..

PozZz!!

User avatar
VoxPopuli
Posts: 107
Joined: 06 Sep 2008, 11:16

Re: muzicki pravac FUNK

Post by VoxPopuli » 03 Apr 2009, 16:20

Fank je ludilo od muzike, barem meni pase jer vise gitaru dozivljavam kao ritam instrument , a sa fankom bas osjetim groove na gitari kad ga sviram.
Super mi je jedna defincija fanka, gdje ga tip slikovito opisuje kao zid sa prozorima; ti svoj instrument treba da smjestis u odgovarajuci prozor jer ne treba da se preklapaju vec sve rupe da se pune sa instrumentom koji dodje na red.
Eto od mene za pocetak dovojno :ziveli:

User avatar
jovankricka
Posts: 6
Joined: 31 Jan 2009, 13:51

Post by jovankricka » 03 Apr 2009, 22:41

Nema druge.. mora da se izreklamira ovaj sajt nekako.. Sto vise ljudi to ce biti kvalitetniji i sveobuhvatniji sadrzaj.
Ovako dzaba mi muzicki forum ako nema teme sa muzickim pravcem koji me trenutno interesuje. To reklamiranje je realno najbitnija stvar za napredovanje sajta. Sad dal' ce to biti komercijalno ili od coveka do coveka nije bitno...

User avatar
jovankricka
Posts: 6
Joined: 31 Jan 2009, 13:51

Post by jovankricka » 03 Apr 2009, 22:48

VoxPopuli wrote:Fank je ludilo od muzike, barem meni pase jer vise gitaru dozivljavam kao ritam instrument , a sa fankom bas osjetim groove na gitari kad ga sviram.
Super mi je jedna defincija fanka, gdje ga tip slikovito opisuje kao zid sa prozorima; ti svoj instrument treba da smjestis u odgovarajuci prozor jer ne treba da se preklapaju vec sve rupe da se pune sa instrumentom koji dodje na red.
Eto od mene za pocetak dovojno :ziveli:
Ma da Funk se dosta bazira na ritmu koji te pokrece, i groove-u sto ti kazes. Zato ga recimo DJ-evi toliko sempluju..zato sto ima vrhunske ritam deonice, funky bas linije i nenormalne vokale. A i Funk muzicari su vrhinski jam - muzicari.. umeju ljudi da voze i voze..

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re:

Post by Duane » 04 Apr 2009, 15:35

jovankricka wrote:Nema druge.. mora da se izreklamira ovaj sajt nekako.. Sto vise ljudi to ce biti kvalitetniji i sveobuhvatniji sadrzaj.
Ovako dzaba mi muzicki forum ako nema teme sa muzickim pravcem koji me trenutno interesuje. To reklamiranje je realno najbitnija stvar za napredovanje sajta. Sad dal' ce to biti komercijalno ili od coveka do coveka nije bitno...
onda ili setas ili otvoris temu...

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: muzicki pravac FUNK

Post by Kristijan » 04 Apr 2009, 15:45

Ljudi, kad je već Critical odgovorio precizno šta i kako, hajde da se svaka dalja rasprava o istorijskom značaju fanka premesti u neku manje "zvaničnu" sekciju foruma, u Battlegrounds ili Sve i svašta...

User avatar
delakroA
Jazz Café Barman
Posts: 342
Joined: 22 Aug 2008, 23:38
Location: Bijeljina, RS

Re: muzicki pravac FUNK

Post by delakroA » 20 Apr 2009, 02:00

s obzirom da se vecina funk stvari postuje u Jazz podforumu bilo bi lepo nazvati forum "Jazz & Funk"....

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: muzicki pravac FUNK

Post by Rax13 » 20 Apr 2009, 22:26

delakroA wrote:s obzirom da se vecina funk stvari postuje u Jazz podforumu bilo bi lepo nazvati forum "Jazz & Funk"....
"Jazz, Fusion & Funk"

:lol: :lol: :lol:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: muzicki pravac FUNK

Post by sirac-šunka » 20 Apr 2009, 22:40

Ja sam za! :)

User avatar
delakroA
Jazz Café Barman
Posts: 342
Joined: 22 Aug 2008, 23:38
Location: Bijeljina, RS

Re: muzicki pravac FUNK

Post by delakroA » 21 Apr 2009, 13:54

Pa da...tako... :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest