Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

JEDINO U VEZI FORUMA. Ostala pitanja postavite u odgovarajuci podforum ili ce biti obrisana bez premestanja.

Moderators: KnightOfDoom, kumkat

Besplatni termini u zamenu za reklamu?

Sjajno!
41
66%
Ma pali...
4
6%
Ja i onako ne dolazim, radite sta 'ocete.
17
27%
 
Total votes: 62

User avatar
Paprika
Posts: 217
Joined: 06 Oct 2008, 00:35
Location: 3rd rock from the sun

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by Paprika » 12 Feb 2009, 18:47

Ovde sam ja mozzda napravio zabunu.
Prvo, i studio 1 i studio 2 su iste kvadrature.
Drugo, iako je Studio 2 zamisljen kao bolji studio, Sama prostorija u kojoj je Studio 1 je akusticki lepsa. Studio 2 je samo 'umutavljen', dok je Studio 1 drugacije projektovan. Detalji se vide na fotkama...
Studio 1 - Zidovi prostorije za probe su oblozeni drvetom i kupastim apsorberima od sundjera, što daje jako prijatnu akustičku sliku benda koji vežba.
Image
Studio 2 - Zidovi studija su oblozeni materijalom na bazi pamuka koji se zove "Azmafon". Ovaj studio je pogodan za probe glasnijih bendova Rock/Metal opredelenja.
Image

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by Rocket Roll » 12 Feb 2009, 19:06

Ja nisam za besplatan termin. Plašim se zloupotreba. Bez ikakvog naprezanja čula za paranoju, padaju mi na pamet dve situacije - "žurka bez granica" (masa različitih mladih ljudi i potencionalne konfliktne/alkoholne situacije koje iz toga mogu da proisteknu) i "naš bend bi malo da vežba", poznato i kao "ajmo sad onu našu" (bend koji navrati da užicka koji minut besplatne probe). Varijanta 2b - prvih par nedelja neko i navraća, nakon toga nas bude premalo da "držimo tvrđavu", pa termin okupira neka (recimo) zla narodnjačka ekipa koja zalutale članove MF počne da dočekuje sa "beži bre!"

Besplatno traži dobru organizaciju, da ne bi bilo zloupotrebljeno... Takođe, za sve loše što bi iz besplatnog termina eventualno proisteklo - od ostavljanja smeća do krađe i oštećivanja opreme - na odgovornost bi mogao da bude pozvan Muzički Forum.

User avatar
kumkat
Site Admin
Posts: 531
Joined: 15 May 2006, 18:35
Location: Beograd

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by kumkat » 12 Feb 2009, 20:13

I ja sam za to da se uvede neki red, ovako moze da se dogodi da dodju ljudi koji uopste i nisu sa foruma. Tako da sam ja vise za to da se dogovorimo ovde na forumu koje nedelje ko ide i da se to postuje .... A ne da sada svake nedelje dolazi po 100 ljudi i onda od sviranja nema nista....

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by Critical » 12 Feb 2009, 21:13

Besplatno traži dobru organizaciju, da ne bi bilo zloupotrebljeno... Takođe, za sve loše što bi iz besplatnog termina eventualno proisteklo - od ostavljanja smeća do krađe i oštećivanja opreme - na odgovornost bi mogao da bude pozvan Muzički Forum.
Upravo,znaci moze da se nastavi kao do sada DOGOVOR na forumu pa onda na dzem ...
Bilo bi dobro kad bi isao uvek neki mod il admin (koliko to bude moguce) mislim Pedja ti ides skoro uvek pa je to super,ti mozes da budes "zakon" tamo kao i ovde :D :D

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by Rocket Roll » 12 Feb 2009, 21:20

Ako mi Forum kupi pištolj... uvek sam hteo da ličim na Harija Kalahana...

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by bokicasa » 12 Feb 2009, 21:25

mi dvometrasi u faerkama cemo biti security,gde mi prodjemo,tu trava ne raste!! :hide: :hide: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by vbraca » 12 Feb 2009, 22:19

Evo ja imam jedan predlog:
Da svi koji standardno dolaze da su dobrodosli, i imaju pravo da ocene da li se Jam-er uklapa u ekipu i sviranje ili ne, u cilju zastite atmosfere koju smo zajednicki izgradili.

Imena poznata autoru, zna se ko su.


Prvo klupa za rezerne igrace, a onda u igru

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by Critical » 12 Feb 2009, 22:42

vbraca wrote:Evo ja imam jedan predlog:
Da svi koji standardno dolaze da su dobrodosli, i imaju pravo da ocene da li se Jam-er uklapa u ekipu i sviranje ili ne, u cilju zastite atmosfere koju smo zajednicki izgradili
Pa ja sam mislio da je ideja da SVI budu dobrodosli ?
A to da neko ocenju da li se neko uklapa u "ekipu" mi je je opet malo bezveze,tipa dodje sad lik koji bi da svira neki malo tezi rock ( sa obzirom da sam bio na jednom dzemu i znam da je slabo bilo distorzije :D pa sam se uklapao i bilo mi je super ) i ocenite ga da ne valja i sad ja pitam ZASTO BI TAJ NEKO OPET DOSAO?

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by cccira » 12 Feb 2009, 22:44

Daj braco, ne pravimo bend muzickog foruma, vec dzeeem

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by vbraca » 12 Feb 2009, 23:19

Tematski Jamovi su kljuc uspeha.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by Cortex » 12 Feb 2009, 23:23

Ja sam za to da sve ostane kako je i bilo. Tih 200 din, nekad vishe, nije nishta u poredjenju sa onim shto se dobija na jam-u. Em se jamuje uz vrhunske muzichare :) em se nauchi mnogo, shto od Rocket-a, Pece, i drugih, em se ljudi druzhe i vreme od 4 sata uvek nekako vrlo brzo prodje. 2 sata je stvarno malo, npr. Dalje, mislim da metal muzichari mogu da posecuju jam, ali ako ne ochekuju da ce sve vreme svirati metal i da nikoga ne, u odredjenom smislu rechi, pritiskaju da to svira, jer!, uz jednu distorziranu gitaru vec se vrlo vrlo teshko jamuje a uz dve je skoro nemoguce. Ja nisam zlica koja ne voli metalce, slusham i death metal i Maidene i hiljadu drugih chuda, ali jam je najbolji clean i kada u isto vreme sviraju najvishe 6 ljudi, 5 je najbolje i to kada su to ljudi koji slushaju druge a ne soliraju sve vreme i sl.

To su neki moji pogledi na stvar. Ja niti sam "stalni" niti sam novajlija, ali tako to vidim. Svakom jamu se radujem, volim te zgode i jedva chekam naredni. Nedostaje mi Derrick-ov groove. :)

User avatar
Hillybilly
Posts: 855
Joined: 21 Mar 2008, 11:36
Location: Zemun

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by Hillybilly » 12 Feb 2009, 23:36

Ja tu nebi ništa menjao.....
Ideja je stvarno super, ali se bojim da ne postane utopistička. Mislim da je Rocket u pravu...lako može da postane good thing gone bad!

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by KnightOfDoom » 13 Feb 2009, 00:19

@ derik , znam ja da ti stalno pozivas ljude na dzem, nisam ni mislio na tebe kada sam govorio o diskriminaciji. Nemam ni volje ni snage da pretrazujem onu temu od 150 strana ali ti garantujem da ima takvih postova i komentara, od nekih mi se i smucilo. Cak totalno nevezano za to pogledaj bracin post gore. Rezervni igraci , klupa, qrac-palac... O cemu pricamo?
Reklamu Orange-u smo ovom raspravom vec napravili, ne radi se o tome vec da li zelite termine ili ne? Mozemo da ih pitamo i da bude po 4 sata na dve nedelje i da javite kog dana. Smislite sta vec zelite. Mozemo i da probamo na mesec, dva kako to ide... nece to biti zauvek tako.
Uglavnom vidim da se svima svidja ideja, po glasanju je vecina za, ali po komentarima ne... Ostavicu jos koji dan temu. Mene bas briga, niti planiram da idem na jam niti imam neke pare od toga.

vbraca
vrabac
Posts: 2107
Joined: 14 Aug 2007, 14:55

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by vbraca » 13 Feb 2009, 00:22

KnightOfDoom wrote:Mene bas briga, niti planiram da idem na jam niti imam neke pare od toga.
To ja nikako da skapiram, zasto?
Mali off ali moram...

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Studio Orange i besplatni termini za jam foruma

Post by KnightOfDoom » 13 Feb 2009, 00:37

Ne idem na dzem jer uopste ne uzivam u sviranju muzike koju ne slusam i ne volim. Pored toga imam obaveze oko posla i svog benda. Slobodno vreme koje mi slucajno ostane cu pre da potrosim uvaljen u fotelju, sa cigarom u jednoj i pivom u drugoj ruci nego da se zezam po autobusu sa gitarom i pravim se da mi je do jaja na dzemu, i onda se ponovo zezam po autobusu pri povratku.

Pare od ovoga nemam jer nece da mi daju.

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest