MF Wiki - sta mislite?

JEDINO U VEZI FORUMA. Ostala pitanja postavite u odgovarajuci podforum ili ce biti obrisana bez premestanja.

Moderators: KnightOfDoom, kumkat

MF Wiki ... za ... protiv...

Svidja mi se ideja
49
75%
NE svidja mi se ideja
1
2%
Nema potrebe za MF wiki
15
23%
Nemam misljenje
0
No votes
 
Total votes: 65

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: MF Wiki - sta mislite?

Post by djomla » 11 Apr 2011, 17:51

Ajd kad vec dizete temu evo par pitanja

1. Zasto wiki ? Mislim ako idete vec na neki wiki engine, zasto? Da korisnici mogu pisati reviews i sl.?
2. Ko da odrzava to sve?
3. Koje teme?

Elem, po meni je puno bolje da se odradi kvalitetan portalski sadrzaj sa kategorijama i da se poveze portal sa forumom na kvalitetniji nacin. Da se reviews i sl. rade na principu korisnik napise neki review posalje ga 'strucnom timu' koji odobri i objavi. Sad sve je na vama sta tacno zelite da bude od toga, ako vec idete sa ovom polu komercijalnom varijantom tipa nema reklama i ostalo onda treba da sadrzaj bude kvalitetan. Plus ostaje dosta prostora za napredovanje tu, tipa bendovi ili sl. otvore svoj nalog sa opisima kao myspace. Dosta vise opcija se dobija na takav nacin.

User avatar
Wook
Posts: 403
Joined: 28 Aug 2008, 16:40
Location: Beograd

Re: MF Wiki - sta mislite?

Post by Wook » 11 Apr 2011, 19:20

U pravu si za portal, nego izgleda da mi je u trenutku palo na pamet par ideja, medjutim sad ode to.. :facepalm:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: MF Wiki - sta mislite?

Post by KnightOfDoom » 11 Apr 2011, 21:10

Smatram da je dovoljno dobro objasnjeno u prvom postu kako je trebalo da izgleda pa necu trositi vise reci o tome. A ocigledno je da smo odustali od toga.
Sto se ovog ostalog tice...portal je takav kakav je. Ima malo prostora za manevrisanje jer je "softver" dosta ogranicen. Jedino da mi sami nesto budzimo, ali nema se vremena za takve poduhvate.
Ovo sa bendovima , bilo odavno, malo interesovanja, ugaseno. Mozda bi sada bilo vise interesovanja, ali mi nismo raspolozeni :)

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: MF Wiki - sta mislite?

Post by Randy » 11 Apr 2011, 21:20

pravite vise taj MF wiki.ne mogu na obicnom da nadjem otvoreni A stim :D

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: MF Wiki - sta mislite?

Post by djomla » 11 Apr 2011, 21:32

KnightOfDoom wrote:Smatram da je dovoljno dobro objasnjeno u prvom postu kako je trebalo da izgleda pa necu trositi vise reci o tome. A ocigledno je da smo odustali od toga.
Sto se ovog ostalog tice...portal je takav kakav je. Ima malo prostora za manevrisanje jer je "softver" dosta ogranicen. Jedino da mi sami nesto budzimo, ali nema se vremena za takve poduhvate.
Ovo sa bendovima , bilo odavno, malo interesovanja, ugaseno. Mozda bi sada bilo vise interesovanja, ali mi nismo raspolozeni :)
Pa i nije bas najbolje objasnjeno, ono je nesto okvirno sto se uzima kad ides da radis nesto a nikako nije dovoljno dobro :) Ima interesa i raspolozenih evo JA :)

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: MF Wiki - sta mislite?

Post by KnightOfDoom » 11 Apr 2011, 22:20

Pitao si za revjue i ostalo pa sam ti odgovorio. Ako procitas prvi post i ostatak teme shvatices da nije bilo u planu nista takvo. Vise enciklopedijski fazon. Mislim, mogao sam da ponovim opet sve sto je napisano u temisamo nisam video svrhu. Ali ajde:

Hteo sam da sve bude na jednom mestu na srpskom jeziku. Informacije o bilo cemu sto ima veze sa muzikom. Teorija, instrumenti, tehnika, bendovi... Nikakva razmisljanja i erotske fantazije na tu temu vec samo cinjenice i validne informacije. Kontra argument je uglavnom da se sve sto bi tu bilo napisano vec nalazi negde na internetu. Samo treba naci i znati engleski ... i jos koji jezik za-ne-daj-boze. Neki su se iz meni nepoznatih razloga uplasili da ce to morati da odrzavaju, uredjuju, i da pisu ako zazivi pa smo i tu naisli na otpor. To je onako prepricano... kako su mi desavanja ostala u glavi od pre dve godine ili koliko :)

Ako se pokaze neko vece interesovanje mozemo da razmisljamo o tome ponovo. Za sada nista.
djomla wrote:ono je nesto okvirno sto se uzima kad ides da radis nesto a nikako nije dovoljno dobro
Nisam uspeo da razumem ovo.

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: MF Wiki - sta mislite?

Post by Stalker » 11 Apr 2011, 22:44

a zašto jednostavno ne bi editovali pravu vikipediju - na srpskom jeziku?

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: MF Wiki - sta mislite?

Post by KnightOfDoom » 12 Apr 2011, 21:58

Kakve to veze ima sa MF?

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: MF Wiki - sta mislite?

Post by Randy » 12 Apr 2011, 22:28

ja sam za da se napravi nesto kao skola gitare od pocetnika do naprednih.ono lekcije stimovi ,tehnike , i da bude jedan odeljak za zanimljivosti i bendove.ili da napravimo jedno ''prozorce'' :D kad se udje u MF pa da pise na danasnji dan npr. rodjen je john lenon.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest